2
alex london - proxy
yeni okumaya başladığım kitap. arka kapaktaki açıklaması bile okumaya başlamam için yeterli oldu. daha önce açtığım film konusu (who am ı) gibi piuv kullanıcıları tarafından beğenilebileceğini düşünüyorum.

kitabı ilk başta çok sevmedim sonrasında ise okumaya devam ettikçe sevdim. güzel kitap. öneriyorum.

kitap kapağı

yazar: alex london
çevirmen: semih koç
yayınevi: final kültür sanat yayınları

arka kapak içeriği

knox, şehrin en zengin ailelerinden birine mensuptu ve bir çocuğun düşleyebileceği her şeye sahipti: son teknoloji ürünü cihazlar, son moda, birbirinden şık kıyafetler ve hepsinden önemlisi, tüm suçlarının cezasını çekecek bir vekil, yani bir proxy.
syd ise bir vekildi ve hayatı ona ait değildi, patronu knox için yaşıyordu. knox bir şey kırdığında, bunun için syd dayak yiyordu. knox haylazlık yaptığında, bunun cezasını syd çekiyordu. sonunda knox kaza yapıp bir arkadaşını öldürdüğünde, ölüm cezasına çarptırılan da syd oldu.
aslında knox'un durumu da syd'den pek farklı sayılmazdı; o da kendisini esir alınmış gibi hissediyordu. knox ve syd'in tahmin ettiklerinden daha fazla ortak noktaları vardı. sonunda insanları müşteri ve vekil olarak sınıflandıran bu sistemi yenmenin tek yolunun birbirlerini korumak olduğunu fark ettiklerinde kaçmaya karar verdiler. ne var ki knox'un babası sıradan bir müşteri değildi ve zaten syd de sıradan bir vekil değildi.
knox ve syd, gizli bir isyancı topluluğun gün yüzüne çıkmasına neden olan bu nefes kesici kovalamacanın sonunda ayakta kalabilecekler miydi?
proxy, insan bedeninin bir bilgisayar gibi kullanılabildiği karanlık bir çağda özgürlüğü arayan iki çocuğun destansı hikâyesi.

"elinizdeki işi bırakın ve bu kitabı okumaya başlayın. hem de hemen. karmaşık karakterleri, çetrefilli dünyası ve aralıksız temposu sıradışı güzellikte. ilk cümlesinden, destansı bir finale kavuşan son sayfasına dek bu hikâyeye âşık oldum." marie lu, efsane üçlemesinin yazarı
"suç, doğuştan ayrıcalıklı olmak, kefaret ve ticaret gibi büyük meselelere ustaca dokunan, zekice kurgulanmış, sürükleyici bir bilim kurgu romanı." kirkus reviews

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • kitap

  Bazen yalnız kaldığınızda en büyük dostunuzdur kitaplar. Dili olmadan bir şeyler anlatan ve sizi olabildiğince yükseğe taşıyan yegane şeylerden biridir. Öneri, tanıtım ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Abone olmayı unutmayın!

  21 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  dream0

  doganturgut
  puivundik
 • karalama, aşağılama vs kesinlikle yasaktır.

  şahıslar, yorumlarve siyasi düşünceler hakkında küfür yasaktır.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...