karakuruma referandum mesajı

  9
  yepyeni 7.2.2017 23:35
  (pi: @karakurum) ve aynı zihniyetteki arkadaşlaradır bu mesaj.

  önümüzdeki referandum konusunda sürekli "ne yaparsan yap evet çıkacak bende güleceğim sen üzüleceksin" anlamında yorumlar yapılıyor bana karşı.

  bende diyorum ki eğer ülkenin ve ülke insanının gerçekten yararına dokunacak ise bu değişiklik sandıktan evet çıkarsa ben üzülmem merak etmeyin.

  ancak neden evet demeliyim sorusunun cevabını veremeyen bir evetçilerle karşı karşıyayız. devlet bahçeli sanane! diyor.
  başbakan şucular bucular hayır dediği için diyor.

  sandıktan evet te çıksa hayır da bu ülkenin insanı mutlu olacak ise bende mutlu olurum. ama %50 si mutsuz geri kalanıda "seçtiği vekiller, başkanlar, bakanlar" mutlu diye kendini mutlu sanacak ise bu hiç kimseye fayda getirmez.
 • 0
  yepyeni 7.2.2017 23:38
  (pi: @karakurum) burdaki amaç iyi niyetimin anlaşılması.
  yani hiç bir hayırcı, fetö-pkk ve diğer terör örgütleri hayır diyor diye ya da erdoğan başkan olmasın diye hayır demiyor.

  olay tamamen ülke ve insanının geleceği.
 • 0
  forzallez 7.2.2017 23:44
  aslında bu seçim işi boka sardı. babam evet dese ben hayır diyorum, kardeşim evet dese annem evet diyor. kimse ne yapacağını bilmiyor. gerçekten iki seçenekten birinde ülke kazanacaksa tamam ama ne bileyim garip şeyler işin içinden ben çıkamadım halkın çıkacağını da beklemiyorum. dolayısıyla kardeş kavgasına gitmeden herkes ne diyecekse onu desin.

  ayrıca şunu belirteyimki mhp tarihinde ilk defa bir seçimde açık kapı bırakıldı. yani milliyetçi-ülkücü camia istediği demekte özgür. kendi açımdan bunu da söylemem gerekiyor
  0
  hellomyfriend 8.2.2017 00:21
  hayır dedikleri için ihraç edilen vekillere bak istersen puvo
  1
  forzallez 8.2.2017 00:25
  ben sana şunu söyleyeyim ki siyasette her görülene her duyulana inanmayın. neden dersen hani şu ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış, hayır demek için istifa eden bir vekil vardı. hatta cumhurbaşkanına mektup falan yazmıştı hatırladın mı ?

  o abimiz partiden ihraç edilecekti bazı nedenlerden dolayı. partiden ihraç edilmeden siyasi bir hamle yaparak efendim ben işte başkanlığa karşıyımda hayır demek için istifa ediyorum dedi ki palavraydı. buralarda bu kadarını anlatabilirim size. inşallah bir gün bir yerde denk gelinir toplanılır doya doya konuşuruz.
  1
  karakurum 8.2.2017 00:40
  kaldi ki lüleburgaz ülkü ocaklarında çoğunluk akşeneri desteklemesine rağmen hala faal durumda sanirim çorluda da aynı durum söz konusu
 • 0
  baturolog 8.2.2017 12:14
  allah sınırda savaşan askerlerimize giç ve kuvvet versin, allah yardımcıları olsun.
 • 0
  oncugenclik 10.2.2017 08:02 ~ 08:03
  hayır çıkmasa bile bizim yolumuz , izimiz belli olsun . ne var evet yoğunlukta çıkacak deniliyor diye ben de gidip evete filan basmam , bu saçmalıktır zaten . buna benzer yorumlar yapan aptallar fazlalaşmaya başladı .
 • 0
  nesquik 10.2.2017 09:06
  tek adam yönetimi halk olarak gelişmiş ülkelerde yapılması gereken sistemdir türkiye halkı ise çoğu zaman dini yaşadığını sandığı kişinin tarafına geçiyor bilmem anlatabildim mi