1

leonardo da vinci troll mü?

yıllardır leonardo da vinci şifresi diye bizimi trollüyorlar yoksa gerçekte var mı böyle birşey,varsa bulunan sonuç nasıl bir şey çıkar?

ben %50-%50 veriyorum iki durumada çünkü tablolarını incelediğimde inanılmaz mikro çizimleri var ve o dönemde o teknoloji ile o kadar net ve iyi çizimleri varki ben şaşırıyorum.. diğer duruma gelirsek adam ne gibi ve ne kadar önemli bir not bırakmış olabilir diye düşünüyorum..
 • 0
  ilteris 3 yıl önce
  bence troll degil hacı eskiden insanlar çok daha dolu yaşamışlar yani yapabileceklerinin üst sınırı baya bi yüksek diye düşünüyorum :)
  0
  gaddarus 3 yıl önce
  olabilir..mayalardan kalma hava alanı bulmuşlar mesela..
  1
  ilteris 3 yıl önce
  piramitler, mısır'da yerin bilmem kaç metre altında bulunan bakır kablo hatları, cennet mekan yavuz sultan selim dogmadan kaç asır önce yaşamış muhyittin ibnül arabinin ondan bahsettiği kitapları bu tarz örnekler çok fazla dediğin gibi ; olabilir..
  0
  mustafaarap 3 yıl önce
  ne indirip kaldırmışlar acaba
 • 0
  4tech 3 yıl önce
  davinci masondur. şimdi ben sana mason dedim diye beni o her bilinmezi her başarılı insanı masonlukla suçlayanlarla bir tutma ammavelakin davinci kendi döneminin mason lideridir kutsal kadehin koruyucusudur, bununla ilgili bir çok kitap tapınak sovalyelerini iyi araştırırsan ne demek istediğimi anlarsın.
  0
  gaddarus 3 yıl önce
  evet biliyorum hatta birtane kendi mezhebi vardı ismini hatırlamıyorum..filmini izlemiştim çoğu şey banada mantıklı gelmişti..
  0
  4tech 3 yıl önce
  bir roman adı altında yazılan davincinin şifresi kitabı aslında bir çok şeyi ortaya döktü ancak insanlar nasıl olsa roman uydurma diye ciddiye almadı ancak dan brown bütün olayları gerçekci bir tavırla o kitapda anlatmış , okudun mu o kitabı azizim?
  0
  gaddarus 3 yıl önce
  kitabı okumadım evde var da filmini izlemiştim ablam okumuştu kitabı filmle bire bir yapmışlar dedi okumaya gerek duymadım
  0
  4tech 3 yıl önce
  filminide izledim kitabınıda okudum belki 4-5 kere okudum kitabını en az o kadarda filmini izledim ki zaten tom hanks'in oynadığı film izlenmez mi :)
  0
  gaddarus 3 yıl önce
  aynen film hiç kopmadan sıkmadan nefes nefese gidiyor.. tom hanks da zaten on numara oynamış
27. @hedap | netflix