8

eğitim sistemi ezbere dayalı diyenler

evet çoğunlukla ezber var fakat çocuk matematikte kimyada fizikte biyolojide master mı yaptı da formülleri ezberlemeden bilip soruyu çözecek. zaten çocuğun master yapabilmesi için formülü bilip soru çözecek ki üniversite sınavında güzel puan alıp yüksek yerlere gelsin. öğretmenler formülün niye olduğunu anlatırsa da ders zamanında bitmez çünkü çok fazla formül var.
 • 0
  yorulmusinsan 1 yıl önce
  kesinlikle öyle
 • 0
  sphinx47 1 yıl önce
  arkadaş master yapma potansiyelini soru çözme potansiyeline bağlamış ya, helal olsun kardeş, bin yıl düşünsem aklıma gelmezdi, bilimdeki evrendeki sınırı aşan bir cümle söyledin, bütün önceki verileri alt ettin, artık hakikati buldum sayende, tüm dünya bunu öğrenmeli
  0
  karakartal1903 1 yıl önce
  dalga öyle geçilmez böyle geçilir

  master ilkokulda yapıldığı için haklısınız efendim çok özür dilerim üniversiteye de zaten ilkokulda yaptığın mastera göre seçiliyor. yani finlandiya da duyduğuma göre böyle yapılıyormuş çocuklara usb takılıyor çocuk ta 5 derste master yapıyor.

  ciddi mod

  master üniversite sonrası yapıldığı için ve üniversiteye gitmek için de ezber yapmak gerek ki soruları yapabilesin. ben ezberi %100 savunmuyorum fakat ezbersiz çocuk nasıl trigonometri çözecek ki?
  0
  sphinx47 1 yıl önce
  euler, lagrange, ramanujan, hardy, wiles, gauss.......

  bu insanlar formül ezberleyerek mi triginometri üzerine çalışmalarda bulunmuş, hatta başka alanlara trigonometri uygulamış? eğer formül ezberlemişlerse, türkiyeden çıkan öğrencinin, potansiyel bir euler olması gerekti
  0
  sphinx47 1 yıl önce
  bilimi bilmeyi belli seviyelere koyuyor olmak, işte asıl sorun burda, master yapınca bilim adamı olmak mı? saçmalık! yüzlerce çocuk gösteririm ki, hayal gücü günümüz çoğu master yapan insanlardan daha gelişmiştir. lütfen bilimi seviyelere bölerel, bilimi seviyesizleştirmeyin.
 • 0
  sphinx47 1 yıl önce
  kardeş seni eğitim bilimleri ve eğitim psikolojisi kitapları okumaya davet ediyorum. muhtemelen sınavlarını da, sadece sınavı geçmek için hangi soruda hangi formülü uygulamam gerek diye düşünerekten geçiyorsun. kardeşim söz ver bana, bunları uygulayarak master ını bitir. önüne sofralar kırmızı halılar sermezsem şerefsizin
  0
  karakartal1903 1 yıl önce
  dediğim şu ki çocuk güzel bir üniversite için sınavdan yüksek alması lazım bunun için de ezber gerekiyor. çocuk önce ezber yapacak sonra onun üstüne koyacak. bilim adamları kanunları bilmeden mi buluşlar yapıyor? biz bebek iken önce emekledik sonra yürüdük sonra koştuk. peki yürümeden, emeklemeden nasıl koşabiliriz ki?
 • 0
  k0zm0s 1 yıl önce
  belli başlı formüller veriliyor ve bence asıl saçma olan da bu işin mantığı yerine formül ezberletmek.
  0
  karakartal1903 1 yıl önce
  bende bunu istiyorum; )
 • eğitim

  Ana konusu eğitim olan içeriklerin toplandığı bölümdür.

  8 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  kalpador

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.

 • 1- yazım kurallarını ihlal eden içerikler,

  2- küfür kullanımı,

  yasaktır.

  3- akıcı, açık bir türkçe kullanınız.