4

sosyal loca

merhaba arkadaşlar sosyal loca adlı internet sitesinde yazmaya başladım. sizleri yazılarımı okumaya davet ediyorum.
sosyalloca.com/.../

(düşüncelerimiz farklı olabilir saygı duyarım. fakat lütfen saygı sınırlarını aşmayalım.)
#mba
 • 0
  bohac 2 ay önce
  merhaba, iyi günler.
  doğrudur ya da yanlıştır tartışılabilir ama içimizde bazı insanlar noktalama işaretlerinin (genel olarak yazım kurallarının) doğru şekilde kullanımına son derece takmış durumdalar. bu tarz insanların yazdığınız konuda ilgilenmesi sebebiyle yazınızı okumaya başladıktan sonra noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakmamanız sebebiyle negatif bir ön yargı ile okuyacağını ve dediklerinizin o kişiyi -normalde etkileyeceğinden- daha az etkilemesine yol açacağını göz ardı etmeyiniz. üstelik dillerle ilgili bir konuda bilgilerinizi aktardığınız ve kendi dilinizi doğru kullanmadığınız için potansiyel okuyucularınızın sayfanızı okumadan terkedebileceğini de göz önünde bulundurunuz.
  kaleminize kuvvet, ilminize hayır, size de iyi çalışmalar diliyorum.
  0
  baran_aslan 2 ay önce
  yorumunuz için teşekkürler ama ne yaparsam yapayım site sahibine bunu anlatamıyorum. o böyle istiyor ve düzenliyor.ne yapabilirim.
  0
  baran_aslan 2 ay önce
  hem ben de insanın onu alelacele yatiştirdim hata yapmış olabilirim.
  0
  baran_aslan 2 ay önce
  birde bilgisayarda yazıyoruz ya. alışkanlık var. ama bundan sonra daha çok dikkat ederim. lakin esasen yazının konusu mantiki, tarihi şeyler olduğundan asıl önemli olan işaretler değil. malesef bazı eski kelimeler bilgisayarın hafızasında olmadığından eski kelimeyi yanlış yazdığımda ve dikkat etmeden geçtiğim de öyle kalabiliyor. veya bilgisayar yanlışlık yapabiliyor bu yüzden.
  0
  baran_aslan 2 ay önce
  bir de şundan yakınıyorum hocam bugün türk dil kurumu denen kurum milletin bin yıldır kullandığı kelimeyi veya kuralı bir günde canı istediği gibi değiştiriyor. ben ilk okulda farklı, orta okulda farklı, lisede farklı gördüm bu yüzden yazım kurallarını. hergün hiç yoktan kural ekliyorlar yahut çıkarıyorlar. buda dilimizi mahvediyor.
6 saat önce 6 saat önce
 • tarihin derinlikleri

  Herhangi bir tarihi konu hakkında bilgi veya tezi olan arkadaşları beklerim

  0 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  bayram68

 • bu bölüm # bölümünün alt bölümüdür.