aslı özer

  0
  codess 11.3.2022 00:23
  1988 senesinde ankara’da doğdu.

  müziğe 6 yaşında piyano eğitimi ile başladı. uzun yıllar klasik batı müziği eğitimi aldıktan sonra caz teori ve kompozisyon eğitimi alarak beste ve aranjmanlar yapmaya başladı.

  2014'te grubu cazzip project ile ıksv genc caz yarışmasını kazanmis yine ayni ekip ile 2018'de ilk albümleri stories'i yayınlamıştır. türkiye'nin önde gelen birçok caz festivali ve uluslararasi sahnede performanslarini sergileme imkani bulmustur.

  müziğe olan tutkusunu profesyonel olarak gerçekleştirmek istese de ailesinin deyimiyle “elle tutulur bir mesleği olsun” diye eğitimini marmara üniversitesi işletme fakültesi'nde tamamlar. para biriktirip yurtdışında müzik okumak amacıyla mezun olur olmaz iş aramaya başlar ve 2010 senesinde global bir şirkette işe girer. “en fazla 3 sene çalışırım dediği iş yerinde yaklaşik 12 senesini geçirir. kapitalist sistemin içinde kendini kaybolmus hissetse de müzikten vazgeçmez ve müzisyenliği kurumsal hayatıyla parallel götürmeye karar verir. yaklaşık 7 sene bu şekilde çalışmış bu süreçte de 1 albüm ve 3 single çıkarmıştır.

  “sonunda kendimle yeniden bağlantımı kurabildim” dedigi 2020 senesinde, çok büyük korkular ve endişelerle bir türlü gerçekleştiremediği hayallerine artık sarılma kararı alır.
  daha çok vokalleriyle one çıkacağı yeni projesine odaklanir. tüm beste, prodüksiyon ve aranjmanlarını kendi yaptığı ilk solo projesini 2021 sonunda tamamlar ve kurumsal hayata veda eder.

  aslı, yaşadığı bir dizi olay ve duygudan ilhamla tamamladığı, elektronik/art rock türündeki yeni projesini #kendinol mottosuyla 2022 itibariyle dinleyicilerle buluşturmayı hedefliyor.