harp okulları hakkında sorum var

  7
  isotbagimlisijeday 30.5.2020 00:56
  internette araştırma yaptım fakat beni tatmin edecek bilgileri bulamadım birkaç sorum var 2020 msü sınavına girdikten sonra ve şartları sağlayınca kara hava veya deniz harp okullarına kaydımızı yapıyoruz fakat mezun olduktan sonra takıldığım bir iki nokta var ben askeri sahaya çıkmak istemiyorum aksine askeri ihalarda türk tanklarında helikopterlerinde ve türevi araçların üretiminde veya bilgi korunumu gibi yazılımsal yerlerde mühendis olarak yer almak istiyorum yani şöyle doğuda veya suriyedeki askerlerimiz gibi değil askeri mühendis olmak istiyorum. okuldan mezun olunca subay ve diğer diplomanı veriyorlar bundan sonra ben zorunlu olarak sahada aktif asker mi olacağım yoksa bölümüme göre üretimden mi sorumlu olacağım vereceğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum.
 • 1
  gaddarus 30.5.2020 03:32 ~ 03:32
  (pi: @hellomyfriend) aktif olsaydı bilirdi o bayağa tecrübeli askeri konularda(!)

  mail yolu ile msü ulaşıp sor istersen
 • 1
  lazcoder 30.5.2020 10:20
  harp okullarından mezun olunca subay oluyorsun ve askeri sahalara girmesende asker oluyorsun.

  savunma sanayi şirketlerinde çalışmak istiyorsan makine, elektrik, endüstri vs mühendislik bölümlerinden birini okuman gerekiyor. savunma sanayi şirketlerinde çalışmak için asker olman gerekmiyor onlar sivil ve çoğu özel şirket :d olayı yanlış anlamışsın yani. birde bu şirketlere girebilmen için 4 sene sonunda ortalamanın çok iyi, ingilizcenin çok iyi olması ve bir takım roket, racing, iha vs öğrenci mühendislik takımlarında deneyiminin olması gerekiyor.

  ve savunma sanayi şirketlerine yoğun ilgi var son senelerde, farkını ortaya koymalısın. işin zor yani bir fiil kendini geliştirmen gerekiyor 4 sene boyunca.
 • 1
  banabubade 30.5.2020 13:10
  kara harp okulu için konuşman gerekirse her sene bir miktar masabaşı personel alımı oluyor yani tankcı, piyade vb gibi bölümlerin yanında personellikte var, ama tam olarak senin sorunu karşılamıyor bu cevap.