vectra

  2
  cagrialaf 3.12.2020 20:15 ~ 20:17
  grekçede belli bir yerden gelen güç anlamına gelmektedir. ayrıca bir yıldızın adıdır. 80 li yılların sonunda üretimine başlanmış 95-96 sene aralarında altın çağını yaşamış model. 96 senesinde 2.0 l 156 beygirlik 16 v motoru ile hala dillerden düşmeyen başarıya imza atmıştır ki o dönemde orta segment araçlarda ilkleri bünyesinde barındıran ve sağlamlık algısını kazanmış bir araçtır. ardından gelen daha sportif bir tasarıma sahip b kasa olarak geçen model ile satışları düşmüş, 2003 yılından sonra düşen satışları artırmaya yönelik amerikan tasarımcıların kaleminden tamamen farkı bir tasarımla çıkan c kasa ile tekrar yükselmiş zamanının en çok satan d segment binek aracı olmuştur.

  aracın elektronik aksamında sorun çıkarmaya yatkın olması özellikle bu arızaların ustalar tarafından değil serviste onarılabilmesi aracın başarısını sekteye uğratmıştır. opel kullanıcılara henüz hazır olmadıkları bir çok teknolojiyi sunmuş ve lastik basınç sensörlerine kadar lüks sayılacak bir özelliği araçlarına entegre etmiştir ancak piyasada bu teknolojinin tamiri konusunda yeterli donanıma sahip usta yetiştirememiştir.

  velhasıl opel bu imaj kırıklığını modelin adını ve tasarımını tekrar tamamen değiştirerek sağlamaya çalışmış 2008 sonrası adını insignia olarak değiştirmiştir. amerikada chevrolet vectra, ingiltere'de vauxhall vectra olarak piyasaya sürülen model şimdilerde ise, insignia grand sport olarak fabrikadan çıkmaktadır. bir nesli bünyesinde barındırmış opel vectra hala ağırlığı ve sağlamlığı ile bilinmektedir.
 • 0
  caesar 3.12.2020 22:56
  keyifle okuduğum bir içerik oldu. insignia bu arada kesinlikle underrated bir araç.
  1
  cagrialaf 4.12.2020 00:36
  evet vw grubun gölgesinde kalmış bir araç ama kim ne derse desin şu an model yükseltecek olsam passat superb yerine insignia alırım. ne dsg derdi var ne apaçi damgası mis gibi yakışıklı araba. far teknolojisi audi ile yarışır ses yalıtımı 3 kat. mercedes - audi gibi en kaliteli markaların kullandığı bose ses sistemi sınıfının en iyi viraj performansı ( şaşırmadık her opel aracı yarış imzalı şasiye sahip olduğu için viraja yarınlar yokmuş gibi girer. ) 8 ileri şanzıman ambiyans aydınlatma 20 " çelik jant opsiyonu ne desen var fiyatı da sıfır bazında diğer araçlara nazaran uygun.