15

günümüzde üniversiteye gitmenin gereksiz olması

tıp okumadan doktor olamazsınız; hukuk okumadan avukat, hakim, savcı olamazsınız; mühendislik okumadan mühendis olamazsınız ama ilkokulu zor bitirirseniz dahi paranız varsa milletvekili olabilirsiniz. eğer paranız yoksa ve bir yerlere gelmek istiyorsanız mevcut iktidarın bir yerinde iş görmeniz yeterli. çünkü atamayla yürüyen işlerde liyakat kalmamıştır, hayırlı olsun.

neden üniversite okumanın gereksiz olduğunu söylüyorum çünkü ülkede mezun olan insanların büyük çoğunluğu yukarıda sayılan bölümlerden mezun olmuyor , para kazanmak için okuyor üniversiteyi.e para kazanmak için günümüz yapılanmasın da üniversite okumaya ne gerek var.
 • 0
  selver 1 yıl önce
  ben aç ben suriye
  0
  sensizyasayabilmerem 1 yıl önce
  o zaman bir dükkan aç.sana ne vergi var ne de çalıştırdığın suriyelilere sigorta.
  0
  selver 1 yıl önce
  misss
 • 0
  ersals 1 yıl önce
  kişi en az bir konuda uzmanlaşmak zorunda.
  bunu yerine getirmeden cahil ve zengin olmayı üstün bir değer zannetme durumu kitleye de bulaşmış olsa geçersizdir.
  kültür düzeyi herşeydir.
 • 1
  jeanera 1 yıl önce
  başlık türkiye'de okumanın anlamsız olması olabilirdi zira günümüz dünyasında tüm gezegen için okumak anlamsız demek yanlış olur. tam aksine okumazsanız bir hayvandan pek bir farkınız kalmaz çünkü onlar da yiyecek ararlar ve daha iyi yaşam şartları ararlar. doğar ,beslenir,büyür,ürer ve ölür . bilgi sahibi olmaya gerek olmadan siz de hayvan ya da bitki gibi yaşayabilirsiniz arkadaşlar ilk yorumda anlatıldığı gibi günümüz türkiye'sinde para kazanmak için okumaya gerek yok ancak okumadan kazandığın para ile dağlar kadar köpek maması olan bir sokak köpeği gibi yaşar ve ölürsünüz. hayata verdiginiz anlam buysa liseli veya meslek sahibi ne olursanız olun bir daha düşünün. sahip olduğunuz hayatla ne yapacaksınız?
 • 1
  hsynkpln 1 yıl önce
  günumuzde üniversiteye gitmenin gereksiz olduğunu düşünen insanlar genelde ilk okulu mezunu insanlar veya sütçü imamda okuyanlar..
 • 0
  hayboor 1 yıl önce
  hiç bir meslek grubu kalıcı veya gelecek vaad edici değildir. günümüz de ve gelecekte başarının sahibi olan insanlar. belli liderlik özellerine sahip kendini geliştirmiş insanlardır.
 • 0
  aleynakyurt 1 yıl önce
  cidden böyle bir duruma geldik, egitimdeki sacma sapan durumu saymıyorum bile. hemen hemen
  hepimiz okumus olmak icin okuyoruz. kimilerimiz ilerideki hayatinda gecinememe korkusuyla hayallerindeki bölümü okuyamıyor.
  ama bu devirde üniversite bile bizim birseyler yapabilmemiz icin olanak saglamıyor.
 • 0
  mttr 1 yıl önce
  birtakim kalifiye mesleklere iliskin bolum okumuyorsaniz veya yaygin bolumleri itu odtu bogazici vb universitelerde okumuyorsaniz gereksizdir. anadolunun bagrindaki gelismemis okullarda idari bilimler okusan ne okumasan ne...
 • 0
  pastaci 1 yıl önce
  gidiyorsun üniversite okuyorsun tam burslu kazanmışım felan sonra bir iş buluyorsun patronun bilgi 0 eş yada baba parasıyla bir yer açmış neyse diyorsun giriyorsun bakıyorsun ki senin üstün ilkokul mezunu ne o seni anlıyor ne sen onu olmuyor yani anacım okumakla olmuyor
 • 0
  metingunes36 1 yıl önce
  başkan. şimdi doğru diyorsun ama bu benim içinde geçerli ünv okuduğumuz zaman kendimizi geliştirmemiz lazım günümüzün şartlarına bağlı olarak mesela 2 .sınıftan itibaren ne yapacaksın kpssmi başlayacaksın yoksa zor oluyor
 • 0
  hayaliprens 1 yıl önce
  arkadaşım sana katılmıyorum herşeyi geç bir ortamda lise mezunuyum dmk var üniversite mezunuyum demek var şuan saçma ilerde pişmanlık sebebi ülkemizde üniversite mezunu bile saygı görmezden doğru dürüst on sene sonra okumamış olduğunu hayal edebiliyomusun