pokemon go

  7
  vietnam 13.3.2016 02:28
  Pokémon GO nedir?

  Nintendo oyunlarının akıllı telefonlarımıza gelmesini uzun süredir bekliyorduk. Şimdi de Nintendo için en değerli markalardan biri olan Pokémon, akıllı telefona gelen Nintendo oyunlarına öncülük edecek. Nintendo düzenlediği basın toplantısında akıllı telefonlara gelecek Pokémon oyununu tanıttı.

  Oyunun arkasında ise bir ara Google’ın bir parçası olan, fakat Alphabet yapılanmasıyla birlikte kopan Niantic var. Kendileri Android’in çok tutan mobil AR(Arttırılmış Gerçeklik) oyunu Ingress’in yapımcılarıydılar. Şimdi de kendilerine Nintendo ve Pokémon Company tarafından yatırım yapılıyor, böylelikle Nintendo da uzun süredir tövbe ettiği mobil pazara böylece girmiş oluyor.

  Pokémon GO oyununun konsepti ise bilindik Pokémon dünyası ile çok benzer olacak. Açık bir evrende, hatta GPS konum temelli olarak farklı Pokémon türlerini keşfedecek, yakalayacak, değiş tokuş edecek ve tabii ki galibiyet için rakiplerinizle savaşacağız. Çoklu oyuncu desteği de sunması beklenen yeni Pokémon oyunu, sanal bir dünyanın kapılarını oyunculara açacak.

  Ayrıca yapılan basın etkinliğinde, Pokémon GO Plus adı verilen bir bileklik de duyuruldu. Fiyatı henüz belli olmayan bu bileklik; üstündeki LED ışık ve titreşim modülü sayesinde Pokémon GO oyuncularına bildirim sağlayacak. Bir Poketopu tasarımında olan ve üstünde ekran bulunmayan akıllı bileklik düşük enerjili Bluetooth teknolojisi ile çalışacak.

  IOS ve Android cihazlar için hazırlanan Pokémon GO’nun çıkış tarihi ise 2016 ilkbaharı olarak belirtildi. Yani Pokémon GO’nun çıkış tarihiyle ilgili kesin bir tarih yok. Fakat 2016 yılının Pokémon’un 1996’da çıkan orijinal oyunununda 20 yıl sonra olması anlamına geliyor. Kısacası Pokémon oyunları, 20’inci yaşını iOS ve Android uygulamalarıyla kutlayacak gibi gözüküyo
 • 0
  kullanici 13.3.2016 03:32
  adını görünce sonunda çıktı sandım.
 • 0
  anunnaki 13.3.2016 06:47
  Nisan ayında gelir bence
 • 0
  hztutankhamun 13.3.2016 11:09
  hele bir gelsin
 • 0
  eltac 13.3.2016 11:55
  Harcayacağı mobil veri ve enerji beni korkutuyor ama bir çözüm bula bilirlerse mükemmel ötesi olucak gibi bekliyoruz :D
  Pokemon garı kaçıyorrr
 • 1
  thecrazyturk 13.3.2016 12:11
  zamanında almanyadaki dayım bi tane gameboy advance çakması getirmişti 2 gb tonla oyun vardı...
  pokemonları 3 metroid ile zedla minishi 2 a liink to the past ı 1 geri kalan oyunları ise yarım yamalak oynamıştım ve hala o konsol ile oynamaya devam ederim. bana böyle makaleler yazarsan karnıma ağrılar girer...
  0
  vietnam 19.3.2016 12:28
  Girmesin isterim ama daha çok bilgi vericem :)