merhaba

  19
  sjense 4.9.2019 00:10 ~ 00:12
  bizden öncesininde olduğu gibi sonrasınında olduğu, bir zaman sonra bir çok şeyi umursamadığımız, ama bazen bazı şeylerin bizler için önemli olabildiği, bolca hayal kırıkları yaşadığımız, bazılarımızın üretkenliğinin dipleri ve sonları gördüğü bazılarımızın ise hayat ile yıldızının parladığı, genele vurunca çok tuhaf, enteresan dönemlerden,

  hepinize merhaba.

  aslında çok şey söyleyesim var, söyleyedebilirim, ama ne söyleyeceğimi bilmiyorum. bazı dönemler vardır insan için, çok şey yazıp sildiğim çok zaman oldu. ben bunu neye bağlıyorum aslında biliyor musunuz?

  yok ya, puvolar, cidden zorlamanın anlamı yok. kaç yazı yazıp sildim bu şekilde, kaç düşünce aktarıp paylaşmak istedim ama hepsini daha sonra sildim bir bilseniz. vallahi içimden gelmiyor. yani burası ve buradakilerle alakası yok. cidden gelmiyor. içimden bir şeyler yazmak gelmiyor. ne yazayım bilemiyorum. bir çok şey hissediyorum fakat dökemiyorum. daha doğrusu bazende dökesim gelmiyor. boş geliyor artık. yani burası veya buraya birşey atmak değil yanlış anlaşılmassın. boş gelen kısım şu. paylaşmak. eskidendi be o derdini anlatmayan derman bulamaz falan hikayeleri. yani güzeldi tamam inanıyordu insanlar. geçiyordu falan. bir ölçüde etkilide oluyordu hatta. ama ne bileyim ya.

  neyse. çok şaapmamak lazım.

  sadece şunu söylemek istedim.

  "ben artık güzel yazıyı bırak, yazı bile yazamıyorum."

  bunu söylemek istedim aslında. bunu paylaşmaktı. sanırım bir ölçüde olsun banada koymuş olabilir bu durum. emin değilim.

  yani eskiden takıntılıydım bazı küçük şeylere profilimde çift sayı altında beğeni sayılı yazı tutmazdım. yüzlerce olurdu falan. +30 aldığımda kendime ödül verir şeker yerdim o gün. şekere alerjim var benim bu arada. ne bileyim böyle düzenli yazı paylaşırdım falan hoşuma giderdi. şimdi herşey çok değişti. hiç umrumda değil. profilime girip bakınca, vay anasını deyip tekrar çıkıyorum. ama gram kötü bir şey hissetmiyorum. sadece burası değil bu bir örnek insanlara karşıda böyle aslında.

  insanları kırıyorum.

  ama umrumda değil.

  yani umrumda tabi ki aslında. haksızlık etmeyim yüreğime. ama bir şey yapasım gelmiyor.

  tuhaf.

  sanki ölecekmişim gibi.

  sanki bu dünyadan olmayan şeyler hissediyormuşum gibi. son zamanlarda yapmayacağım yapmadığım ne varsa yapıyor ve yapmaya devam ediyor. ve bunlardan gram kötülük duymuyorum sanki bu zamana kadar herşey yanlışmış aslında doğru olan bunlarmış gibi ama bazende böyle tartınca,

  derin yumrular oturuyor boğazıma.
 • 3
  hedap 4.9.2019 00:23
  bu süreç hiç bitmiyor. aslında kötü gibi gözüküyor ama değil. bizzat içine dahil olduğun zaman keyif almasan da alışıyorsun veya en azından duyduğun rahatsızlık gidiyor.
  ölecek misim gibi derken de aslında biraz da mizahi bir durum olmuş.
  ölmeyecekmis gibi hissetmekten yine iyidir be:)
  2
  sjense 4.9.2019 00:27
  en azından bir gün herhangi bir yerde "sjense" veya sj harfleri ile ilgili bir kombin bir kelime göründüğünde insanların anlıkta olsa aklına geleceğim, keza aynı şekilde hedap ismini bir yerde gördüğümde aynı şeyleri hissedeceğim. bunlarda bir şeydir sanırım.

  ilk cümlelerini okuduktan sonra hak vermemek için sana çok çabaladım fakat direnemedim. sanırım haklısın.
  sanırım gerçekten haklısın. sürecin sonundaki birinden sürecin başındaki birine fazlasıyla mantıklı bir yorum oldu..
  2
  ofsaytsizburak 4.9.2019 11:24
  aslında o büyümekle ve olgunlaşmakla da alakalı. büyüdükçe daha fazla daha farklı insanlar tanıyorsun,tecrübeler ediniyorsun ve insanların ne halde olduklarını daha doğrusu ne olduklarını görüyorsun. ister istemez çevrene karşı bir tavır geliştiriyorsun. istersen soğukkanlılık de buna. aynısını ben de yaşıyorum. bu doğal bir süreç bence. lisede,üniversitenin ilk yıllarında nasıl canlı,sıcakkanlı olduğuma bakıyorum bir de şimdiki halime.
  bunun ben de hedap gibi kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. tam tersine kendine yolculuk yapıyorsun,kendinle barışmaya başlıyorsun. en önemlisi de ileriki süreçlerde insanlardan kaynaklı daha az üzülmene sebep oluyor.
  2
  sjense 4.9.2019 12:43
  o zaman insanların büyüyoruz.. dediği şey, aslında o kadarda güzel değil diyebilir miyiz?
  2
  ofsaytsizburak 4.9.2019 18:11
  karakterine bağlı değişir. ben memnunum şuan.
 • 2
  kayipunicorn 4.9.2019 00:30
  sevgili güzel insan
  her insanın iniş ve çıkışlı dönemleri vardır. seni biraz depresif bir halde gördüm. gerçi benim de senden farkım yok. sözlerin benim zihnimden geçenlerle birebir örtüşüyor. sadece ben bir şeyler yapmaya çalıştığım için belki sana da destek olabilirim gibi geldi.
  evet kuşlar uçuyor ama kuşlar neden uçuyor? bir tek döngü için uçuyorlar... yaşamak için uçuyorlar... ne anlamı var ki bunun? ne anlamı var klasik bir yaşamın, bize ne katacak bu? her şeyin ön görüldüğü, her şeyin nasıl gideceği ve ne olacağının bilindiği bir dünyada yaşıyoruz. ölmek için yaşıyoruz... sadece sabretmemiz bile büyük zorlukken cehennemle boğuşuyoruz ama yine de bir şeyler yapıyoruz... sevgili puvom, dalgalı sözlerime bakma ne olursun, ben bir yazar değilim sadece seninle benzer düşünceleri paylaştığımı anlayabilmen için kendi düşüncelerimi dökmeye çalıştım.
  bu hayatta mutluluk bedavaya alınmıyor puvom. ya yetinmeyi bileceksin ya da mutluluğun için çaba sarf edeceksin. ben, çaba sarf etmeye çalışıyorum. sıkılsam da film izliyor ve kitap okuyorum. yine sıkılsam da, canım istemese de bir adım daha atmaya çalışıyorum. elbette seni kendimle karşılaştırmam hiç doğru değil lakin sen de adım atabilirsen en azından boş bir dünyada yaşamış olmazsın diye düşünüyorum.
  sevgiyle ve esenle kalman dileği ile
  2
  sjense 4.9.2019 00:37
  ne diyeyim bilemedim, gerçekten minnettar oldum. güzel düşüncelerin ve üşenmeden yorum yaptığın için teşekkür ederim. sana hak veriyorum haklı olduğun çok nokta var. bir çoğunu görebiliyor fark edebiliyorum sadece sorun şurada oluyor sanırım, hani söylemişsin ya; bir şeyler yaptığını yapabildiğini söylemişsin. bu senin adına gerçekten güzel bir şey. yani yaptığın şeylerin bir şekildede olsa bir nebzede olsa sana iyi gelebiliyor olması, yada iyi gelmiyor olsa bile bir şekilde vakit geçerebiliyor olman gerçekten güzel. aşağı yukarı bende aynı şeyleri hissettiğimizi düşünüyorum. fakat benim beceremediğim kısım az önce bahsettiğim şey ve şeyler; yapamıyorum. olmuyor. bir şeyler yapıyorum. uğraşlar içerisine geçiyorum. fakat her seferinde bir yerden sonra yüzümde canlanan yüzler oluyor.. bilirsin. geçmişten bir türlü kurtulamıyorum. geleceğinde değil anın önemli olduğunu ve hayatının anlık olarak devam ettiği gerçeğini biliyorum. kabulleniyorum. ama dediğim gibi geçmişten bir türlü kurtulamıyorum. benim için çok zor. gerçekten zor. bunu beceremiyorum. sanırım benim kusurumda bu sevgili dostum. seninde sevgiyle ve esen ile kalman dileğiyle.
  1
  kayipunicorn 4.9.2019 00:49
  sevgili güzel insan
  karşımda yüzler beliriyor... bunu o kadar iyi anlıyorum ki... fakat senin yaşadıkların değersizmiş gibi sana hissettirmek istemiyorum. çoğu zaman çığlıklar atıp kafamdakilerden kurtulmak istiyorum. her iyi, kötü, güzel ve çirkin anımı aklımda birden kötü veya sevimsiz anılar mahvediyor. bunlardan nasıl kurtulurum hiçbir fikrim yok. çoğu zaman onlara kendi kendime tepkiler de veriyorum çünkü sanki tekrar yaşamışım gibi geliyor. ben beni anlayan birini bulduğum için bu noktada çok mutluyum ama bazı insanlar özel olmayı dilerler. eğer sen de öyle isen benim yaşadıklarımı umursama.
  istek bende de yok. gün boyunca yatakta uzanmakla ayağa kalkıp birşeyler yapmak arasında hiçbir fark yok bana göre o yüzden yaptığım her şey zor geliyor. ama bende aile faktörü var. iş ciddi boyutlara geldiği için ailem benim için çok endişelenip
  üzülmeye başladı. ölümlü dünyadayız. onları üzmektense yaşamayı tercih ederim. benim tutunacağım dal onlar. sen de kendine bir dal bul yoksa yere çakılacaksın güzel insan. ama korkma, acele etmek zorunda değilsin. burada yer çekimi çok az. hem yere çakılsan da ölmediğin sürece ayağa kalkma ihtimalin yine var.
  umarım dalgalı cümlelerim anlaşılırdır.
  geceden sevgilerle
  2
  sjense 4.9.2019 01:10
  bende diyorum o kadar rakı içiyorum, ama bu rakı içilecek insanlar nerede? meğer biraz uzaktalarmış.. bir büyük açtığımı, kafa şişirmeden, bu seviyede sohbet ettiğimi, ve kadehimi sana, şerefine, ve yaşanmışlıklarına kaldırdığımı varsay. tanrı büyüktür. bir gün olur mu bilemem ama, sen yinede yaptığımı varsay olur mu?
  0
  kayipunicorn 4.9.2019 01:43
  ben karşılığında kefir kaldırayım ben de güzel insan, sen de olur dediğimi varsay olur mu :) <3
 • 2
  aydakigunes 4.9.2019 00:56
  yazı yazmak içinden gelmese de, bazen cuk oturtabiliyorsun. bil istedim.
  2
  sjense 4.9.2019 01:08 ~ 01:14
  bende çok şeyi bilmeni isterdim, istedim de, bazen bazı şeylerin fazlası zarar olabiliyor. zarar verdiğimi düşündüğüm zaman, düşünmeden çekip gitmek gibi huylarım var. yaradılış gereği. bunun için özür dilemem gerektiğini biliyorum insanlardan, ne öğrendiysem nasıl öğretildiyse öyle yapıyorum. bazen bazı şeyleri bende taşıyamıyorum. ama bu yinede sonunda iyi olacağını bildiğim şeyleri yapmama engel olmamalı. aksi takdirde kendime büyümüş diyemem. ve insanların yüzüne bakamam. belkide beni ve benim gibi düşünenleri farklı kılan şey budur mati, kötü olacağını bile bile, bırakan, pes eden olacağını bile bile bir şeyleri yapabilmektir.
  1
  aydakigunes 4.9.2019 01:13
  aktarım sorunu karşılıklı. eski bir dostum, uzatmanın manası olmadığını söylerdi. uzatmanın bir manası yokmuş gerçekten.

  adımı silersen yorumdan sevinirim.
  2
  sjense 4.9.2019 01:18
  istediğin her yerden silebilirim, zihnimde kaldığı sürece, bir önemi yok. ve kalacağını biliyorsun. kelebek etkisini bilirsin. bir kelebek doğru zamanda doğru yerde kanat çırparsa, dünyanın öteki ucunda bir kasırgaya neden olabilir der şair, insanlardada böyledir, insanlarında kelebek etkisine girdiği tipler vardır, ama fark ederek ama etmeyerek ama bilip uzak kalarak ama bilmeden yakın olarak, belki bir gün bir yerlerde sana bir hayat borcum var, neyse. anlatsamda anlamazsın, anlatamam zaten, suç sende değil,

  dostunun doğru söylediğine inanıyorsan, doğrudur.
  1
  aydakigunes 4.9.2019 01:25
  okyanustan gelen bir şişe niteliğinde oldu yorumun. uzun zamanlar sonrasında ulaşan ama ruhta kalıcı izler bırakan cinsten.

  insanlar iyi değil şu sıralar. ölümün olduğunun bilincinde ama bir o kadar da ölümsüz olacağına inanmakta. sen anlatsan ben anlamam, ben anlatsam sen anlamazsın. genel olarak anlamak istemeyebiliriz. kelimeler biriktikçe ruha dokunuyor, süslü cümleler anlamsız kalıyor.
  eski dostuma inanmıştım. inanmak güzel şey. yitirmedim. önemli olan da bu. öyle olmalı.
 • 2
  gaddarus 4.9.2019 00:58
  bi cinci hocaya gitte okuyup üflesin dostum bu ne sürekli çelişki öyle ama öyle değil diyorsun :d

  kendini bir şeyler yapmak zorundaymış gibi hissetme. dediğin gibi insanların geçiş dönemleri olur inişli çıkışlı zamanlar olur hiç biri bir birine benzemez. o zaman öyleydi şimdi böyle başka zamanda daha başka olucak içinden nasıl geliyorsa öyle davran.

  kendini düşüncelerini davranışlarını biraz özgür bırak her şey kendiliğinden gelişir rahatla biraz dostum :d
  2
  sjense 4.9.2019 01:05
  bi kere gidip kurşun döktürmüştüm kadının çok korkunç yüzü vardı. geriliyorum. ama bir iyi gelmedi desem yalan olur. dur ben bunu düşüneyim... :))
  0
  gaddarus 4.9.2019 01:07
  ayna karşısına geç kendine oku :))
  1
  sjense 4.9.2019 01:08
  eyvallah 3 kere bloody mary de demem gerekiyor mu? (biliyor musun bu mevzuyu? biliyorsan, harika bir tespit yaptım şuan)
  1
  gaddarus 4.9.2019 09:02
  tühh bilmiyorum :)
  1
  gamzeszgin 4.9.2019 11:35
  ama gece yarısı olması lazım unutma :d
  1
  sjense 4.9.2019 12:42
  haha doğru :d
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..