2
programlama hakkında kafama takılanlar. yardım ederseniz sevinirim..

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Şu anda üniversite de BÖTE bölümünde 1. sınıf öğrencisiyim. Önceden Programlama bilgim çok az ve okulda bize HTML CSS ve ASP.Net ile başladılar ASP.Net e fazla girmediler öylesine üzerinden geçtiler. Şimdi ikinci döneme C# öğretecekler fakat benim bu işe son seneler de ilgim aşırı derece de arttı. Kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum. HTML ve CSS konularında iyiyim zaten kendim de çalışmıştım ama sormak istediğim esas şey şu:

1. HTML ve CSS den sonra hangi dili öğrenmeliyim okuldaki gibi ASP.Net mi yoksa başka önerisi olan var mı?

2. C# diline biraz başladım kendi kendime ve çok zevkli geldi kendimi geliştirmek için daha farklı neler yapabilirim?

3. C# ile C++ arasında ne gibi farklılıklar var? 

Şimdiden herkese teşekkür ederim.. 

 • 0
  deadlyforce 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  C# ve C++ dilleri her ikiside nesneye yönelik bir dildir.
  Ama C# dilinde hazır kütüphaneler bulunduğu için mesela formuna buton gerekir sürükle bırak yöntemiyle kolayca halledersin ama c++ dilinde buton için kod yazman gerekecek.
  Ve C# en son çıkan bir dildir.Yani eski dilleri göz önüne almıştır.İçinden faydalı olan kısımları çekip üzerinede yenilikler ekleyerek meydana çıkan bir dildir.Ben C# a yönelmeni tavsiye ederim.Kendimde bizzat c# ile uğraşmaktayım.

  Ama sen dersen ki ben butonları bile kod ile oluşturmak istiyorum o zaman c++ ya yönelebilirsin.İnternettede araştırmalar yaparak daha detaylı bilgi edinebilirsin kardeşim.
  0
  onur35 1 yıl önce
  Çok teşekkür ederim.
 • 0
  agaoglu 1 yıl önce
  Sana önerim sakın okulda hocaların öğrettikleriyle kalma kendini geliştir.Örneğin C# görüyosanız kendine kapsamlı bi C# kitabı alıp ordanda ilerle.Sınavlarda sana sağlıcağı kolaylığı geçtim kendin için de faydalı olucaktırçKitaptan sıkılırım vs. dersen internette çok kaynak var Youtube'de 100 videoluk C# eğitim seti çekenler dahil var.Ama iş sende bitiyo dediğin gibi merakında varsa zaten sıkılmadan devam edersin.

  HTML ve CSS 'i öğrendikten sonra bi web programlama dili olarak klasik PHP mi ASP.NET mi tartışmasına girmeyelim.Yukarıdaki dediğim gibi geçerli birini öğren ama internetten ama o dil ile ilgili yazılmış bi kitaptan.

  Herşeyden önemlisi programlamanın mantığını öğrenmek aslında ama zaten kendini geliştirdikçe bu gelir.
  0
  onur35 1 yıl önce
  Çok teşekkür ederim.
 • 0
  fehemabi 1 yıl önce
  Javascript öğrenebilirsin. HTML ve CSS öğrenmişsin zaten Javascriptsiz eksik kalır. Ayrıca C#'ta sürükle bırak şeklinde formuna buton ekleyebilirsin C++ ile bunu yapmak için kod yazman gerekir diyenler olmuş. C++ ile de bu işi yapan araçlar var ve sürükle bırak olayı dilin özelliği değil.
  0
  onur35 1 yıl önce
  Çok teşekkür ederim.
 • 0
  kisacaed 1 yıl önce
  C dilleri temelde aynı bence pek bi farkı yok ama madem html css öğrendin php ve xml de öğren web alanın tam olsun sonra java ya da .net iyi gider bi de araya Delphi koydun mu yeme de yanında yat
  0
  onur35 1 yıl önce
  Çok teşekkür ederim.
 • 0
  webdrivertorso 1 yıl önce
  html ve css i ogrendikten sonra ogrenmen gereken dil javascripttir. cunku javascript ile yazilim yaparken css ve html i de daha ileri seviyede kullanmayi ogrenirsin.


 • programlama

  Donanıma ne yapması gerektiğini söyleyen sanat! Bilgi paylaşımı amacıyla kurulmuş bu bölümde yeni bilgiler edinebilir, kendinizi geliştirebilir ya da bilgilerinizi paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.

  128 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ssl

  mryoda
  erkansivas35
 • bölüm kuralları

  sizden uymanızı rica edeceğimiz bazı basit kurallar var. 

  • bilgisayar teknolojileri ile ilgisi olmayan içerikleri bu bölümde oluşturmayın. yorumlar için de aynı geçerlilik mevcuttur.
  • yazılım bir sanattır ve siyasetin, küfür ve hakaretin sanatla ilgisi yoktur. lütfen yorumlarınıza ve içeriklerinize özen bu konuda özen gösterin.
  • puiv içerisinde başka bir üyenin yazısını bütün olarak kesinlikle kopyalamayın. kullanmak istediğiniz kısımı alıntı işareti içerisine alıp, orjinal başlığına link verin.
  • etik ya da legal olmayan her türlü yazılımsal ürün ya da içerik paylaşımı yasaktır. hack, crack vb.


  içerik standartları

  • anlatacağımız şeyi çok iyi bilmemize gerek yok, herkes her şeyi bilemez. siz başlatın, elbet konuya hakim bir yazarımız vardır.
  • içeriğimizde kod varsa, kodumuza yorum ekleyip öğrenmek isteyen arkadaşlara destek olalım!
  • puiv standartları gereği paylaştığınız kodların tüm harfleri lowercase olacaktır. bir başkası kopyalayıp çalıştırmaya çalıştığında hata almayacağına emin olalım. yorum kullanarak belirtelim.
  • resim ya da anket paylaşımları haricinde içeriğimizin çoğunu anlatımların oluşturması gerektiğini unutmayalım.

  bölüm kuralları hakkında bilgi edinmek ve fikir belirtmek için tıklayınız.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...