amerikan elektronik ürünlerini boykot kararı

  10
  filozofunsakali 14.8.2018 13:03
  seta'nın düzenlediği "iktidarın 16. yılı ak parti sempozyumu"nda recep tayip erdoğan konuşmasında boykottan bahsetti "buradan iş dünyamıza sesleniyorum. en güzel cevap işimize 4 elle sarılmak olacaktır. daha çok üreteceğiz, daha çok ihraç edeceğiz. dışarıdan dövizle aldığımız her ürünün daha iyisini üretip dışarı satacağız. abd'nin elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. onların iphonu varsa öbür tarafta samsung var, venüs var vestel var. ne yaptığımızı anlasınlar. biz kendimize yeteceğiz" dedi. ne zaman boykotun yürürlülüğe gireceği belli değil.

  öncelikle söylemeliyim ki çin'in hangi merdiven altında yapıldığı belli olmayan kanser kokan çakma telefonlar kadar bile yaratıcılığı ve farklılığı olmayan iki günde yazılımı sapıtan telefonlar üretiyoruz. öteki tarafta boykot ettiğimiz amerikan markaları apple, microsoft, hp... hadi microsoft ürünlerini kullanma da göreyim. daha iyisini yap da sat yurt dışına. apple boykot et, hp et, ne değişir. koca bir hiç. üretim yapacakmış, daha iyisini yapıp satacakmış yurt dışına. palavralara karnım tok. bence sırf söylemiş olmak için söylendi boykot kararı. boykot da olmayacak. 16. senenin sempozyumunu yapıp hala "üretip satacağız" demesi kadar itici, samimiyetsiz, pişkinlik ve yalancı söylemi olamaz. yazık.
 • 0
  everest 14.8.2018 13:19
  laf salatası olsa da ilginç bir çıkış. ben daha amerikaya meydan okuyupta kazananını görmedim. bakalım erdoğan bunu da becerebilecek mi? çok merak ediyorum
  -2
  filozofunsakali 14.8.2018 13:22
  adama derler hadi windows kullanma da görelim diye. sonuç olarak microsoft da bir amerikan şirketi.
  0
  lothlorıenkıng 14.8.2018 17:03
  konu pert.
 • 0
  adolfbey 14.8.2018 13:26
  gerici dediğiniz insanlar sizden daha ilerisini düşnüyor siz hala altmışlardasınız üretim yapmak amerikan ırkına özgün bişey değil yada çinlilerin bir özelliğivdeğil aıkıntı bizde ülkede hiç zeki insan yokmu toplasın okullardan öğrenci mikrosofta rakip çıkaralım gidip uçak tasarlayalım tüm ülke mal mı mq
  0
  filozofunsakali 14.8.2018 13:30
  16 yıllık iktidar üretim yapacaz diyorsa gitsin kumda oynasın. ilerisini falan düşündükleri yok. bugün milleti gaza verdi ki yarın salakça bir şey olunca daha az düşünsünler. bugünü oyalamak için söylenmiş boş cümleler.
  1
  lothlorıenkıng 14.8.2018 17:04
  16 yıldır hangi üretimden bahsediyorsun?!!!
9 saat önce