12

hamilelere demir takviyesi için verilen ilaç : gynoferon kullanmayın, kullandırtmayın

ilaçların çoğu üretilen hastalıklar için olduğunu belki biliyorsunuzdur yada kar zarar olarak verildiğini. ilaç sektörü artık allahın şafi ismini tecelli ettirmiyor hastalık saçıyor ds diyebiliriz. ( istisnalar muhakkak vardır)

bizim bilinçli olmamız gerekiyor ilaç etken maddelerine bakmamız gerekiyor. kan ve demir takviyesi icin hamilelikte verilen gynoferon isimli takviyenin yardımcı maddeleri ; ( hee bu arada prospektüsünde yardımcı madder kısmı için şuraya bakın yazıyor)


mukoproteoz
askorbik asit
aseton
karbontetraklorür
hidrojene hint yağı (cutina hr)
magnezyum trisilikat
arap zamkı
magnezyum stearat
sodyum bikarbonat
sakkaroz
talk
beyaz balmumu
titanyum dioksit
carnauba wax
izopropil alkol
polivinil pirolidon k-30
eudragit s 100
eudragit e 100
dibutil ftalat
mısır nişastası
eritrosin lak (eurolake eritrosin)
distile su


hiç bilmesek bile içinden bir kaçının insan vücuduna alınmaması gerektiğini anlarız. üstelik hamilelere öneriliyor. nerede bu doktorlar eczacılar? yazık bize milletimize..
 • 3
  sineboy 5 ay önce
  doktorlara sormak lazım, elbet mantıklı bir açıklamaları vardır.

  aslında her ilaç bir zehirdir fakat aynı zamanda tedavi de eder. mesela kemoterapi de kişinin kendisini zehirlemesinden başka bir şey değildir.
 • 1
  binaenaleyh 5 ay önce
  mesleğin ne puvom?
  -2
  sevde 5 ay önce
  diyetisyenim
  3
  binaenaleyh 5 ay önce
  çok güzel, şimdi bir doktor kalksa şu besinde bu kadar kalori var, beslenme düzeniniz şöyle olmalı vs. cümleler kursa eminim ki kendinin daha iyi bildiğini iddia edersin ki bir diyetisyenin bildiği çoğu şeyi bir doktor da rahatlıkla bilir. eğer bu işlerde gerçekten bilgin olsaydı ilaçlardaki maddelerin tek başına değil bütün halinde değerlendirildiğini bilirdin. yani iki madde ayrı ayrı zararlı iken bileşimleri müthiş bir çare olabilir. diyeceğim o ki lütfen insanları uzman olmadığın konularda bilgilendirme,aksi halde şu ilacı iç bunu içme diyen komşulardan farkın kalmıyor. eğer bir ilaç hastaya zararlıysa doktoru bunu zaten vermez.ayrıca bunu da dine bağlamanız...
  -1
  sevde 5 ay önce ~ 5 ay önce
  kuruyorlar zaten. dine bağlama diyorsunuz her şeyi israil yönetiyor uyuyun siz. türkiye de yapılan aşıları yahudiler asla yaptırmıyor. biraz araştırsanız neyin ne olduğunu görürsünüz.

  ayrıca yukarı da yazanların zararları olduğunu bilmek için tıp okumaya gerek yok. araştırın her zaman gözünüz kapalı olmasın.
  0
  sevde 5 ay önce
  ayrıca demir doğal yollarla alınabilen bir madde niye o kadar kimyasalı alayım? cidden demir almak için sence bu kimyasallarda mı gerekli..
  bence bir şey araştırmadan konuşma ben ilaçlar ve aşılar hakkında çokça araştırma yaptım
  0
  binaenaleyh 5 ay önce ~ 5 ay önce
  hanımefendi doktor olarak konuşuyorum,muhabbete ben doktorum diye girip altını çizmek istemedim ama yapılan her araştırmanın kaynağı doğru diye bir kaide yok. siz hamileliğinizde içmezsiniz ve ileride oluşabilecek herhangi bir durumun vicdani yükünü alırsınız olur biter. ayrıca merak etmeyin önceliğimiz gıdalardan temini ama her vücutta ne yazık ki mümkün değil, özellikle hamilelik gibi demir ihtiyacının maksimum olduğu bir dönemde.

  din ve yahudi konusuna gelirsek bir de büyük resmi gördüğünüzü söylerseniz gülerek içeriğinizi terk edeceğim :)

  ekleme: keşke doktor olduğumu söylemeseydim de daha ne kadar atıp tutacaksınız görseydik,yazık oldu...
  0
  sevde 5 ay önce
  doktor olmamam araştırma yapamacağım anlamına gelmiyor. ayrıca demir almak için o kadar kimyasalı neden yanına eklemişler bunu açıklamanızı beklerim. yoksa eczacı mı olmak gerekiyor?

  demir bir çok yiyecekte mevcut diyetisyene yönlendirip gerekli besin listesi verilebilir. bir önceki paylaşımım da bir gıdanın iyi mi kötü mü olduğunu anlamak için gıda mühendisi olmama gerek yoksa bazı şeyleri görmek için de doktor olmaya gerek yok :) evet büyük bi resim var sizde göremiyorsunuz galiba :) ama onların planları çok güzel işliyor. rahmetli erbakan hoca demişti sıra ne zaman suriyeye gelirse bilin ki hedef türkiyedir.

  yahudilerin kabalasında fırat ve dicle arası bizimdir diyor. firat ve dicle nereden geçiyor nereleri kapsıyor. konunun bununla ne alakası var demeyin oyunları için her şeyi yapıyorlar. danone yoğurdun kurucusu emanuel karassonun oğludur.

  ayrıca geçen aylarda afrikaya yardım diye unicef her beğeni bir aşı kampanyası başlattı. allah aşkına adamların yiyecek yemeği içeceği, giyeceği yatacak yeri yok ama aşı önemli değil mi? büyük oyunlar dönüyor. gıda sektörü olsun ilaç sektörü olsun hepsi aynı elden yönetiliyor.

  gdo suz soya kalmadı zamaninda ne yaptılar bilir misiniz. gdolu olanların patentini aldılar. doğal ekim yapanlara gdolu olanların polenleri bulaşa bulaşa bunlar bizim patentli ürünümüz diyerek doğal ürün ekenlerin ellerinden aldılar. daha nice şey var. yediğimiz çoğu şey fıtri değil. yazılacak çok şey var ama buna ne vaktim ne gücüm var. size tavsiyem özellikle aşıları araştırmanız aşıya karşı da bir çok doktor var. aynı sey ilaçlar içinde geçerli.
 • 2
  banabubade 5 ay önce
  lütfen boş yapmayın.
 • 2
  thenamyelus 5 ay önce
  anlamıyorum neden kullanmamasını ? problem nedir ?
  -1
  sevde 5 ay önce
  içindeki etken maddelere tek tek bakabilirsin internetten
 • 1
  thenamyelus 5 ay önce
  eğer bahsettiğiniz gyno ferro sanol 100mg ise;
  aşağıdaki maddeler içinde yok tek tek yazdıklarınızı inceledim bunlar haricinde yazdıklarınız vardı evet.
  mukoproteoz
  aseton böyle
  karbontetraklorür
  hidrojene hint yağı (cutina hr)
  magnezyum trisilikat adıda yok stearat var
  arap zamkı
  sodyum bikarbonat
  sakkaroz
  beyaz balmumu
  carnauba wax
  izopropil alkol
  polivinil pirolidon k-30
  eudragit s 100
  eudragit e 100
  dibutil ftalat
  mısır nişastası
  distile su
  -1
  sevde 5 ay önce
  yardımcı maddeler kısmına bakmanız gerekiyor
  2
  thenamyelus 5 ay önce
  fotoğraf atabilsem keşke oraya bakıyorm zaten
  0
  sevde 5 ay önce
  gynoferon dan bahsediyorum adı dediğiniz ilaç olsaydı onu yazardım.
 • 1
  bhr59 5 ay önce
  tartışmaya açık ve tercih meselesi olan konular tıpkı gebelikte şeker yüklemesinin günümüzde hala tartışılıyor olup çopu hekimin zararlı çoğunun ise kesinlikle gerekli dediği gibi..
  0
  thenamyelus 5 ay önce
  bu yazdıklarımda anlatmak istediğim şey diyetisyen hanımın bahsettiği bu maddeler bu ilaçta yok başka ilaçtan bahsediyor olabilir çünkü aynısını evimizde var ve az evvel bizzat kendim kontol ettim yukarda sıraladıklarım içinde yok
 • 2
  sewo 5 ay önce ~ 5 ay önce
  (pi: @madam_aylak)
  sen ne düşünüyorsun.

  benim kanaatim doğru bulmuyorum. sonuçta bu konuda bilgimiz yok, örneğin iki adet kimyasal ayrı ayrı vücuda zarar verirken bir araya geldiğinde inanılmaz sonuçlar yaratabilir.
  doktorumuza danışmadan internet araştırmalarına güvenmeyi doğru bulmuyorum.
  -1
  sevde 5 ay önce
  her ilaç için bunu demiyorum zaten ama farkındaysan bu bir demir ilacı doğal besinlerden karşılamak varken neden kimyasalları vücudumuza sokalım? özellikle hamile bir bayan için ne kadar tehlikeli olabilir bu durum.

  aseton var alkol var talk var ve daha bir çoğu.. paylaştığım ürün sadece demir içerseydi amenna ama öyle değil malesef..
  2
  sewo 5 ay önce
  dediğim gibi eğer düz mantık olsaydı bu mesleğin lisansı 6 yıl uzmanlığı ile birlikte hayat boyu eğitim olmazdı. doktorların eğitim süreci hiçbir zaman bitmez ve emekli olana kadar devam eder.
  eğer bu bir zarar olsaydı emin ol yasaklanırdı. sonuçta dünya'da bir tek israil ve amerika yok.
  avrupa olmak üzere gelişmiş zengin ülkelerde mevcut. bu ilacı kullanıyor.
  ben tıp hekimlerimize güveniyorum. sonuçta dışarıdan alınacak demir miktarı tehlikeli çünkü ağır bir metal olduğu için doğal yollarla saf olarak işlenmden almak yüksek miktarda birikim yapar ve serbest radikallerin etkisi ile kansere kadar gider.