12

bu dünya da çok kalmayacaksınız. !

içinde bulunduğunuz bu laik demokratik serbest yaşamı gavurca yaşamayın ! bu topraklara müslümanca basın ! özgürlüğün tadını gavur gibi çıkarmayın! helallerden vazgeçmeyin haramlara dalmayın ibadetleri unutmayın !!!

vallahi bu toprağın üzerinde çok yaşamayacaksınız ! bu dünya da fazla kalmayacaksınız!

unutmayın allah son çare değil tek çaredir !!!
 • 1
  hedap 6 ay önce ~ 6 ay önce
  kuran'da belirtilene göre, ahirette iken dünyadaki yaşantımızı izleyeceğimiz zaman geçecek süre zarfı, akşam güneşinin batması kadar bir süre.
  akşam güneşi çıktığı zaman 5 10 dakika içinde hava tamamen kararır.
  yıllarca yaşadığımızi sandığımız hayat çok küçük dakikalara sığdırılacak kadar küçük aslında.
  o yüzden daha zaman var dememek lazım.
  1
  ofsaytsizburak 6 ay önce
  herşey iyi,güzel noktalar da niye her seferinde şeriat propagandası?
  hala demokrasiye laikliğe giydiriyor. ne denebilir ki?
  1
  hedap 6 ay önce
  orasını farkedememisim. başlığa bakarak yazdım direk.
  1
  ofsaytsizburak 6 ay önce
  şunu heryerde görüyorum,biz toplumca okumuyoruz amk. götümüzden ordan burdan öğreniyoruz kafamızda belli bir kalıba sokuyoruz. bunun en büyük cezasını da ideolojik tartışmalarda çekiyoruz.
  laiklik bir sıfat değildir bu yüzden laik insan kavramı yanlıştır. böyle birşey olamaz. ayrıca dünya görüşü olarak sayılamayacak kadar yetersiz bir tanımı karşılar. kelimenin ve anlamının tarihçesini bilmeyince insan böyle saçmalayabiliyor tabi ki.
  1
  hedap 6 ay önce ~ 6 ay önce
  laik insan kavramı tabi ki yanlış. bir de müslüman laik olmaz denen bir cahiliye devrinden kalma bir söz var. laiklik bir devlet yönetim şekli. sen bu laik devlet içinde şeriata göre yani allah'ın bildirdiği kanunlara göre kendi inancına göre pek tabi yaşayabilirsin.
  ama zamanında laik yönetim islam inancı ile yaşayan insanların üzerinden silindir gibi geçtiği için bir antipati oluşuyor ister istemez.
  bunu yıkmak da yine bizim elimizde.
  aynı bayrakl ve devlet çatısı altında yaşıyorsak her dine her inanca her millete eşit davranan devlet kanunlarına uymak zorundayız.
  keşke her müslüman yaşam tarzını şeriata uygun yaşamaya çalışsa ama mümkün değil.
  çünkü bunun kişisel olması lazım ve samimi olması lazım.
  şuan şeriat kanunları denen çoğu şey şirkilatör cemaatlerin tarikatlarin (piramidin) başında bulunan bir kaç şeyh şıh bilmem ne denilen insanların sözleriyle laflarıyla oluşturulmus.
  kaynak kur'an olduktan sonra pek tabi allah'ın bize çizdiği sınırlar çerçevesinde yaşayabiliriz, ama insanlar kur'an'ın değil, sözde alım dedikleri insanların çizdiği sınırlar çerçevesinde yaşıyor.
  -3
  piiuv 6 ay önce
  asıl anlaman gereken o değildi be kardeşim :)
 • 0
  horseman 6 ay önce
  çok haklısın. allah sonumuzu hayır eylesin
 • 1
  speace 6 ay önce
  fazla mı kaptırdın kendini sayın ? (pi: @piiuv) sen başlık açınca kendimi imansız biriymiş gibi hissetmek zorundamıyım abi hayır bende dini görevlerimi yerine getirmeye dikkat ediyorum herkes sofi olursa vatikandan, kudüsten ne farkımız kalır ?
  0
  mavi_var 6 ay önce
  ayneeen
  1
  piiuv 6 ay önce
  kardeşim kimseye öyle demek haddimize değil ve sofide değilim:) ama sadece tebliğ yapmaya çalışıyorum önce kendi nefsime inşaallah sonrada nasibi olanlara cümleler sert lütfen nefsinize alın beni boşverşn ama bu hakikatler bize lazım olacak :) ayrıca vatikanla kudüs arasında çok fark var ! :)
  0
  speace 6 ay önce ~ 6 ay önce
  ne demek seni boş verelim ? öyle bir mantık yok benim görüşümde, yalnız sorumlu hissetmemizi sağlayacak konuların en önemlilerinden birisi olsa bile, henüz çevremizde olup biteni anlamlandırmakta zorlanan bizlerin, cennet cehennem kavramına bu kadar kendini adamasına karşıyım fark etmeden gitmek istemedikleri cehennemi yarın düşünmediği bırak hayatında düşüncesinde bir yer edinemeyen insanların hayatını cehenneme çevirmeyi öylesine dramatik hale getiriyor ki, yapmadığımız hatta olmaması için elimizden ne geliyorsa yaptığımız halde eylemi gerçekleştiren kişiden özür dileyip eteğini öpmemiz bekleniyor. hassas bir konu olduğundan önce kendimizden sorumlu olmalıyız, sorunlu olan ben değilim diyebilmeli insan.
 • -1
  mavi_var 6 ay önce
  keşke ölsek be . gercekten meraklı değilim bu dunyaya .
 • 1
  mavi_var 6 ay önce
  laik musluman a ne dersin ?
  1
  piiuv 6 ay önce
  laik müslüman hee :) ilginç bi terim peki siz ne dersiniz ? (pi: @roxic7) derin konu !!!
 • 1
  piiuv 6 ay önce
  bana (pi: @furis)i çağırın kardeşim bi bakarmısın buraya :)


 • 1
  ismail1907 6 ay önce
  gerçekten şu söz çok manalı anlayabilene gerçi herkes anlıyor ne demek istiyor bu cümle fakat çoğumuzun işine gelmiyor kulak ardı ediyoruz. bir söz vardır "hiç ölmeyecekmiş gibi çalış yarın ölecekmiş gibi ibadet et" biz bunun tam olarak tersini uyguluyoruz hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyoruz.
 • 1
  ferhattt 6 ay önce
  iyi hoş da kendini yine kaptimissin piiuvcugum:) laiklikle demokrasiye giydirmek nedir? laiklik ve demokrasi, allahın şeriatına uymayan şeyler değildir.(iki üç istisna dışında)
  ama toplumun düşünmeyen insanlari, götü boklu alim fasa fisolarina(buharisinden cubbelisine) kendini fazla kaptırıp dini tahrip ediyor. sonra noluyor? laiklik şeriata uymuyor. bok uymuyor!
  -alınma sitemim sana değil:)
  0
  piiuv 6 ay önce
  kardeşim cehline yorum yapamıyorum çünkü algın açık değil onun için sende yanlış anlama diyecem ama çoğu şeyi anlamışsın bi kere :( zararın neresinden dönersen faydana olur erteleme bence :)
 • 0
  selimakif 6 ay önce
  wauv...
 • 0
  ben_sizofren_degiliz 6 ay önce
  şimdi sen böyle dedin ya ben de bir ışık yandı ve koşa koşa camiye gidiyorum.
  yazdıklarından dolayı davet ettiğin tarafa geçebilecek ve ya önerilerini sallayacak bir tane insan olduğunu düşünmüyorum tam tersi o kadar kötü ve irite edici ki. hem sen kötüsün hem de yazdıkların, senin tabirinle gavur(!) kalmak senin kötülüğünden daha temiz ve güzel görünüyor.
  hem inan ki anlamış değilim, ya arkadaşım sen güzel güzel git cennetine, bırak biz gavurluğumuzla yanalım cayır cayır, ben sana gel birlikte yanalım diyor muyum? genelde kötü bir iş yapanlar yanına yaren arar, bu durumda benim seni yanıma çağırmam lazım gel birlikte yanalım diye, di mi ama :)
  -1
  piiuv 6 ay önce
  kardeşim hidayet ancak nasibi olanlar için değerlidir bu yazı başkasının hidayetine sebep olabilirken senin nefsini azdırmış gibi duruyor ben dedim diye camiye gitsen zaten olmaz allah için yapman lazım buna dinde ihlas denir :)
  -2
  ben_sizofren_degiliz 6 ay önce
  hidayeti sen mi veriyorsun?
  bırak kim ihlasını hidayetini ıvırını zıvırını alıyorsa alsın, sana ne? ayrıca benim nefsimi azdırdığını ne biliyorsun ? gerçi hidayet falan verdiğine göre sen her şeyi bilen biri olmalısın :)
  0
  piiuv 6 ay önce
  aynı dili konuşmuyoruz galiba ama ben yine şansımı deneyecem ! kardeşim hidayet vermek bizim işimiz değil biz tebliğ ile görevliyiz sonuçlar elimizde değil gerisi sana kalmış ister alırsın ister almazsın !!!
  -2
  ben_sizofren_degiliz 6 ay önce
  aynı dili konuşmuyoruz ama;
  gavurca yaşamayın, bu topraklara müslamanca basın diyebilecek kadar da yavşaksın, işine geldiğinde hidayet veriyorsun, işine gelmediğinde bu senin işin olmuyor sen tebliğ eden oluyorsun ama millete böyle şerefsizce ithamlarda bulunabiliyorsun, az delikanlı ol ve milletin neyi nasıl yapması gerektiğine karışma pezevenk.
  0
  piiuv 6 ay önce
  kardeş seni bu ahlaksız uslubunla başbaşa bırakıyorum bugüne kadar sizin gibileri çok gördüm sizle zaman israfı yapamam git bu boş yorumları başkalarına yap...
  -1
  ben_sizofren_degiliz 6 ay önce
  ne kadar da beyefendisin yahu keske basligi acarken de bu kadar efendi olsaydin ama sen bir göt oldugun icin bu uslubu hak ediyosun, bildigin agzin ishal olmus senin, bi dedigin bi dedigini tutmuyor, bizim gibiler cok sikmis seni ayrica belli ki.
 • 0
  infidel 6 ay önce
  ölüm üzerine felsefe ile yaşayanlar hiç yaşamamış gibi ölürler ölüm yaşamı etkilemez
 • 0
  baran_aslan 6 ay önce
  çok kalmayacağız ama nedense dünyanın kulu kölesi oluyoruz. gözümüz asla doymuyor.
 • 0
  selimakif 6 ay önce
  wauv... yazdım diye bana eksi veren.. sen de öleceksin. ve o gün geldiğinde aklına ilk gelen şeyin pamuk olmadığını anlayacaksın. çünkü pamuk akla hitap etmiyor.
  0
  piiuv 6 ay önce
  üstad sakin ol her hakikati herkes anlamaz ben seninleyim :)
  0
  selimakif 6 ay önce
  sakinleştim. arti 1 olmuş. demek 2 kişi artı vermiş : )
  2
  hedap 6 ay önce
  ben verdim. gerekirse yine veririm.
  0
  selimakif 5 ay önce
  teşekkür ederim, ben de sana artı veririm.
dün
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  595 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.