19

gizemli ve bilinmeyen olaylar serisi vol # bilmem kaç

(pi: #tarih) bölümünde yapmış olduğum (pi: bir sonraki yazının içeriği ne olsun? -2) sonucu çıkan cevap niteliğinde gelen araştırma ve yazıdır.

1978 yılında 20 yaşındaki avustralyalı frederick valentich melbourne uçuşu sırasında trafik kontrol ekibi ile iletişim kurduğunda garip şeyler rapor etti.

"uçağın yaklaşık 5000 feet yüksekliğinde bir ışık görüyorum, bu şey uçak değil.. ve beni takip ediyor sanki asılı duruyor, bu uçak değil!!"

sıkı durun garip olan kısım şurası; sonra ise uçak ve pilot bir daha bulunamadı.

bazı kaynaklar yolunu kaybetmiş olacağını söylüyor bazı kaynaklar ise ufolar tarafından kaçırıldığını iddiaa ediyor. ancak havacılık idaresi de bu durumu oldukça garip buluyor. daha sonra ise sözcüden şöyle bir açıklama geliyor; "bu olaydan sonra insanlar gördükleri her ışığı ufo zannediyor."

bir çok kişi ise bunun bir açıklama olmadığını ve üstünün kapatılmak istendiğini söyledi.

avusturalyada halen bu olay konuşulur, üstünün kapatılmaya çalıştığı söylenilir, fakat pilotun konuşmaları halen daha mevcuttur.

internette bir çok araştırma ve yazı var, avustralya melbourne bölgesinde yaşayan akrabalarım var, halamlar orada yaşıyor bu konu hakkında bir fikirleri var mı yok mu diye sordum, çünkü çok uzun zamandır orada yaşıyorlar ve muhakkak bir şeyler biliyor olmalılar diye düşündüm ve haksız değilmişim. o bölgede bu konudan açılınca, bir komşusuna anlatmış oda evet böyle bir olay ve efsane var demiş, peki halam sence gerçekten ne oldu diye sorduğunda ise şu cevabı vermiş,

"görünmeyen ve insan oğlunun müdahele edemeyeceği varlıklar tarafından kaçırıldı bizim buralarda sık sık öyle şeylere tanık olmanız mümkün demiş."

bize de saygılar demek düşer o vakit.. ayrıca zaten mantıken evrende bizden başka varlıklar olmadığına inanmak, ne bileyim, fazla iyimser geliyor bana hani bir tek biz mi varız gerçekten? bence öyle olmamalı. bu konu hakkında da çok geçiş verilerle güzel bir yazı yazmayı düşünüyorum. uzaylılar, diğer varlıklar hakkında yorum kısmındada belirteceğim, yeterince istek olursa şu ana kadar puiv tarihinin görmüş olduğu en mükemmel araştırma yazısını daha doğrusu araştırma örneğini yayımlamayı düşünüyorum.
 • 2
  sjense 4 gün önce
  olabilir, paylaşmalısın.
  0
  cwinq 4 gün önce
  yanii
 • -1
  sjense 4 gün önce
  gerek yok, rahat dur reyis.
 • 3
  specular 4 gün önce
  ilginç bir konu ama nedense inanasım gelmesi. acaba o ses kaydı fake olabilir mi? diye düşündüm ilk. öbür türlü koca uçağın kaybolmasına ben inanamamıyorum.

  diğer yazını da merakla bekliyorum.
  0
  sjense 4 gün önce
  kayıp malaysia uçağı gibi, dünyada gizemli varlıklar ile alakalı bir çok bu tarz bilinmeyen olay oluyor güzel bir konu başlığı, ses kayıtlarına gelince şöyleymiş sevgili dostum, uçak kayıp olduğu için uçağın kara kutusuna ulaşamıyorlar fakat kontrolör ile yaptığı ses kaydı kuledeki tapelerde kayıtlı kalıyor, bu vesile ile ses kaydı diri kalabilmiş. tabi ki hemen inanmıyoruz fakat geçen olay ve konuşmalar bu şekilde işinde en güzel kısmı zaten gizemli olması değil mi :)
 • 2
  hasyazar 4 gün önce
  ben uzaylılara kesinlikle inanmıyorum yani olsalar bile bir şekilde çakışmamızın imkansız olduğuna inanıyorum. çakışmadıktan sonra varlıkları da bizler için hiçbir şey ifade etmiyor. sürekli genişleyen evrende bu her saniye daha da zorlaşıyor, yine de yazını kesinlikle okurum.
  0
  sjense 4 gün önce
  teşekkür ederim bu güzel destek için :) ayrıca fikriniz gayet mantıklı ve güzel.
 • 2
  caytiryakisi 4 gün önce
  uçak kesin okyanusta balıklara ev oldu
  1
  sjense 4 gün önce ~ 4 gün önce
  peki uşağa ne oldu sence :) neden böyle bir konuşma geçmiş olabilir yada neye tanık olmuş olabilir? fikrini merak ediyorum üstad
 • 1
  yavuzsultanmehmet 4 gün önce
  cinler olabilir. bence en büyük ihtimal bu.
  0
  sjense 4 gün önce
  oldukça mümkün. mantıklı sonuçta inandığımız varlıklar. ayrıca haberin yoksa söyleyeyim sevgili rtük o kelimeyi yasakladı :)) üç harfli denilecekmiş.
  1
  yavuzsultanmehmet 4 gün önce
  hoba? bunu bilmiyordum :d kuranda cin suresi var halbuki, demek bir imam cin suresini anlatmaya kalksa üç harfli suresi diyecek.
  0
  sjense 4 gün önce
  neyse ki biz müslümanların endişelenecek bir tarafı yok :) dualarımız bol bol var.
 • tarih

  tarihle ilgili her türlü paylaşım

  119 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ofsaytsizburak
  hellomyfriend
  sjense

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.
  • tarih moderatörleri olarak "bilgi ve yorumlama" yı hedefliyoruz. argo ve dalga amaçlı yapılan yorumlar ve başlıklar silinir.


  • kaynak belirtmeyi unutmayın. aksi takdirde bilgi hırsızlığına girmiş olursunuz.


  • bölüm dışı içerik yapmak yasaktır.

  • alıntı yaptığınız yazının altına ''alıntıdır'' yazınız.

  ilgili bölümler;


  ana bölüm: