2
klonlanan insanlar
dinden sorumlu olacak mi ahiret onlar icin gecerli mi ? bunu ben buraya yazdim soru sacma gelebilir ama bilen cevaplasin birisine firsat gelirse nihat hatipoğluna sorsun
 • 0
  shewolf 1 yıl önce
  "dinden sorumlu olacakmi insanlar"nı demek istedim?
 • 2
  yusufir 1 yıl önce
  klonlanan insan olsada, bu filmlerde anlatıldığı gibi olmayacak. farklı ruhlara sahip olacaklar çünkü klonlama ana rahminden başlıyor. bir ruh başka bir bedene aktarılmadigi icin, ahirete intikal edecek olanda ruhlarimiz olduğu için klonlanan bedenin içerisinde ki ruh ve klonlanan bedenin içerisinde ki ruh ayri ayrı dinden sorumlu olacak ve hesaba cekilecektir. ama ben insan klonlamanin gerceklesecek birşey olacağını düşünmüyorum.
  -1
  klikpuv 1 yıl önce
  ya adamım sen harikasın. bana en yakın kişisin. kör cahil ateistlerde şey düşünüyor ''ya adamlar insan yaratıyor yeeaaa direk insan çıkıyü yaa. seni pis muslim'' sonra yobaz oluyoruz haminüyim.
  0
  yusufir 1 yıl önce
  bu aslında sadece ateistlere özgü birşey değil. üç beş nat geo veya discovery science izleyen çoğu kişi bu tür düşüncelere kapılabilir. insan klonlamanin tek yolu bir embriyoya klonlanmak istenilen kişinin dna larini iceren bilgileri yükleyip dollemek. bu döllenen yumuta sonuçta ana rahminde yeni bir ruh kazanacak. ama o benim dna larimla doğan kişi ben olmayacak. yani ben yine yaslanmaya devam edeceğim. bu durumda insan klonlamanin mantığı bile yok:) zaten legal değil ve olamazda.
  0
  yaabakmabana 1 yıl önce
  pardon, beni de klonlar mısınız acaba?
  0
  yusufir 1 yıl önce
  iyi birsey istemeden önce istediğin kötü şeyin iyi biseyi istemeni engellemesini saglayabilecegini bi düşün. neden klonlanasinki. bu dünya bi insana klonuyla beraber yaşama için fazla küçük gelir bence.
  0
  oralet 1 yıl önce
  ne demek neden klonlansin cogu yazar anne rahminde demis bence ana rahmine benzer bir makine olacak boylece kusursuz insanlar yaratilablir ornegin asker yapacaksan dayanikli fiziksel ozelliklere sahip insan yapilabilir ayni sekilde işçi insanlar ustun zekalilar gibi turler uretilebilir bence bu mumkun tabi bu yontem kast sisteminin modern hali olacagi icin yapilsada yapilmaz
  0
  yusufir 1 yıl önce
  ana rahminden bahseden benim. klonlama denen olay bundan ibarettir zaten. ayrıca o senin bahsettiklerin klonlanmis insan değil robot olur. sanirim sen biraz fazla fantastik düşünüyorsun:) henüz bir canliya ruh bahşetmek akıllara gelebilecek bir soru bile değil.
  0
  lazcoder 1 yıl önce
  klonlama mümkün olacak ki zaten şuan mümkün ama insan üzerinde denenmemiş
  0
  yusufir 1 yıl önce
  mümkün olabilirligi hakkında yazmadım. klonlamanin olabileceğini ama bazı şeylerden dolayi gerceklesmeyecegini söyledim.
  0
  lazcoder 1 yıl önce
  yıllar ve bilim her şeyi açıklayack
  0
  oralet 1 yıl önce
  bence bu teknolojik aletlerle yapilacak siperm ve yumurta o makinenin icersinde dollenecek cocuk o makinede buyuyecek anne karninda deil bence bu mumkun bu yontem iyide olabilir kotu de hangi kadin fiziksel ozellikleri bozulmadan cocugu olsun istemez ki


 • karışık

  Karışık

  43 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...