bir günde 27 yangın: yandık bittik, kül olduk

  3
  systemfailed 13.8.2019 02:19
  türkiye genelinde peş peşe yangın haberleri geliyor.. bir günde 27 yangın haberi canımızı, ciğerlerimizi canlarımızı yaktı, kül etti...
  türkiye son yılların en acı bayramını yaşıyor.. yangın söndürme görevini avrupa'nın en gelişmiş ve tecrübeli kurumlarından olan türk hava kurumu'ndan(thk) alınarak özel bir şirkete ihale edilmesinin ardından 'helikopter, uçak ve zamanında müdahale' tartışmaları bir kez daha alevlendi.. tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli bugün türkiye genelinde 15 orman yangını ve 12 kırsal alan yangını gerçekleştiğini açıkladı. pakdemirli, bu yangınların dördü hariç hepsinin söndürüldüğünü belirtti.. aktif olarak yanmaya devam eden bölgelerden ise, karadan yangını söndürmek için canı pahasına müdahalede bulanan ekiplerin tüm uğraşlarına rağmen, can yakan haberler geliyor.. hektarlarca alan içindeki canlarla birlikte kül oluyor.. marmara adası yangınında ise geç gelen müdahale ve yetersiz söndürme çalışmaları olduğu öne sürülüyor..tavşanlı-eğriöz, balıkesir-marmara adası, izmit-gebze, dursunbey ve dahası..
  tsi 20.00 civarında konuşan pakdemirli, bu yangınların dördü hariç hepsinin söndürüldüğünü belirterek;
  “şu anda dört tane aktif yangınımız var. tavşanlı-eğriöz, balıkesir-marmara adası, izmit-gebze ve dursunbey. bu dört aktif yangından üç tanesi kontrol altında gözüküyor. tavşanlı-eğriöz’deki yangının ise kontrol altına alma çalışmaları sürüyor. sıcaklık artışıyla beraber bugün de çok sayıda yangınla mücadele etmek durumunda kaldık. ben yangınlara olan duyarlılıktan dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 • 1
  reelsamurai 13.8.2019 17:31
  yangınlar neden çıkmış peki
 • 0
  hedap 13.8.2019 22:09
  pkk lilarin işi bu. dağda böcek gibi geberen it köpekler artık bu yöntemi kullanıyor.
 • gündem

  gündemi yakalayan ilgi çekici ve sıcak başlıkların eklenmesi gereken bölüm.