4 şubat dünya kanser günü

  9
  aydakigunes 4.2.2019 21:12
  uluslararası kanser savaş örgütü'nün, 2008 yılında yayınladığı dünya kanser bildirisi'nin amaçları doğrultusunda kanser hakkında farkındalık yaratmak ve önleme, teşhis ve tedavi çalışmalarını teşvik etmek amacıyla 4 şubat olarak belirlediği gündür.

  dünya sağlık örgütü, 4 şubat dünya kanser günü nedeniyle 2018'in kanser verilerini paylaştı. sadece 2018 yılında dünya çapında yaklaşık 18,1 milyon kişiye kanser teşhisi kondu. 9,6 milyon kişi ise kanser nedeniyle hayatını kaybetti.

  dünya kanser günü’nde, dünyadaki önemli şehirlerin sembol binaları uıcc’nin kampanya renkleri olan mavi ve turuncu renklerle aydınlatılıyor. çeşitli etkinliklerle dikkat çekilen 4 şubat dünya kanser günü etkinliklerine, istanbul da sembol eserlerini aydınlatarak destek veriyor.

  istanbul büyükşehir belediyesi, 4 şubat dünya kanser günü’ne dikkat çekmek amacıyla bu akşam galata kulesi’ni mavi-turuncu ışık ile aydınlatacak. 15 temmuz şehitler köprüsü, fatih sultan mehmet köprüsü ve yavuz sultan selim köprüsü de dünya kanser günü nedeniyle mavi-turuncu renge bürünecek.
 • tarihte bugün

  Tarihte bugün ne oldu?


  • paylaşacağınız içeriklerde tarihin yanı sıra bilgi de olmalıdır.
  • yazı olarak paylaşılırsa daha verimli olacaktır.
  • başlık seçimine özen gösterin. eklediğiniz tarihin yanına "tarihte bugün" diye eklemeler yapmayın.