13

naziler 2.dünya savaşını kaybetmeseydi ne olurdu ?

adolf hitler'in önderliğinde olan almanya 2.dünya harbini kaybetmeseydi ne olurdu diye düşündüğümde ve hayal kurduğumda çok ilginç ve yaratıcı şeyler geliyor insanın aklına.

alternatif tarih de dediğimiz bu işte.eğer size alışıla gelmişin dışında farklı bir senaryo yazmanızı isteseler nasıl bir alternatif tarih sunardınız ?
 • 1
  reelsamurai 6 ay önce
  daha güzel bir dünya olabilirdi
  -1
  lazcoder 6 ay önce
  faşistler tarafından yönetilen dünyada neyin güzelliği?
  1
  reelsamurai 6 ay önce
  sen öyle san
  0
  lazcoder 6 ay önce
  ancak faşist biri faşistleri destekler...
  0
  reelsamurai 6 ay önce
  doğru faşistim ben
  -1
  aliveli49elli 6 ay önce
  bende kazanmasını isterdim
 • 2
  circlepit 6 ay önce
  şu an rusya tarafından skilen biz almanya tarafından s*kilmiş olurduk. tabi hangisinin daha nazik skişini bilemeyiz.
 • 3
  lazcoder 6 ay önce
  the man in the high castle dizisini mutlaka izle o halde :) naziler 2. dünya savaşını kazansaydı ne olurdu konulu muhteşem bir amazon prime dizisi. 4. sezonu bekliyoruz
  1
  aliveli49elli 6 ay önce
  izliyorum zaten :)
 • 6
  mkll 6 ay önce
  biz yine ak parti tarafından yönetilirdik
  0
  aliveli49elli 6 ay önce
  kurtulamadık mı ya onlardan
 • 1
  turbo 6 ay önce
  hitler kibirli bir insandı, bir süre sonra kendi kendini bitirirdi. bir şey olmazdı yani, dünyayı değiştirecek bir adam değildi.
 • -1
  mecnunc 6 ay önce
  öyle bir ihtimal mi vardı?
  tamamı kurgu olan bir lider, bilinçli bir savaşa sokuldu, bilerek soykırım yaptırıldı.
 • 1
  tesla52 6 ay önce
  böyle bir senaryo yazacağım, hitler 1945 berlinin düşüşünde bodruma iner ve cryonics tedavisi denilen kapsülün içine konur. günümüzde kapsül bulunur ve hitler tekrar canlandırılır, senaryonun devamında hitlere ne yaptıracağımı kestiremedim tam ama büyük bir savaş düşünüyorum :)
  1
  aliveli49elli 6 ay önce
  güzelmiş
  0
  adolfbey 3 ay önce
  yaptın mı?
  2
  tesla52 3 ay önce ~ 3 ay önce
  karnımı doyurabilmek için çalışmaktan senaryolarıma veya eğitimime vakit ayıramıyorumki.
  1
  aydakigunes 3 ay önce
  aralarda bir yerde de bir montajcık vardı
  1
  tesla52 3 ay önce
  söz verdik bide, montaj hala aklımda ama hemen durumu açıklayayım. 4 yıllık üniversite okuyorum ve bu 5. yılım olacak çünkü 1 yıl tekrar yaptım :) yani devlet krediyi kesti. 5. yılımda geçinebilmem için benim erzuruma yaklaşık 5000 lira ile gitmem lazım bunun için 3 ay çalışmam lazım ve bende öyle yapıyorum bak yorumuna bile 5. gün cevap verebilmişim çok yoğunum ama bir gün o montajı yapıcam :)
  1
  aydakigunes 3 ay önce
  sana bir şey olmasın yeter ki, montaj dediğin nedir ki.
 • 2
  badboycharlotte 6 ay önce
  amerika ve iserailin yaptığının 2.dünya savaşında faşist italya , nazi almanyası ve imparatorluk japonyasının savaştan sonra kominist sovyet rusyanın yaptıklarından farkı var mı
 • 1
  helianthus 3 ay önce
  almanya'nın ikinci dünya savaşını kaybetmesinin en önemli neden sovyetlere saldırması ve stalingradı aşıp kafkas petrol havzalarına ulaşamamasıydı dolayısıyla almanya savaşı kazanmış olsaydı muhtemelen sovyetler birliği diye bir devlet kalmamış olurdu. sovyet popülasyonunun savaşta ölmeyen popülasyonunun yarısı büyük fırınlarda yakılır ya da esir kamplarında ölür üzerilerinde acayip deneyler yapılır kalan yarısı da ukrayna, rusya gürcistan gibi tarım alanlarında tarım ürünleri ihtiyacı için çalıştırılıyor olurdu. rusya'nın doğu bölgeleri japonya'ya verilir çin'in pek çok bölgesi yine japon işgali altında olurdu. kıta avrupasında alman işgalinden kurtulabilen ülke kalmaz büyük ihtimalle ingiltere alman işgaline uğramamış olurdu. savaşta yenilen amerika coğrafi konumundan ötütü 1. dünya savaşındakine benzer şekilde izolasyonist politikalara geri dönüş yapardı. kuzey afrika ülkeleri alman sömürgesi olur, afrika ülkeleri post-kolonyal dönemdekine benzer şekilde bağımsızlığa teşvik edilmezdi. çin hiç bir zaman komünist olmaz, almanlar bulmak üzere oldukları ilk kıtalararası balistik füze ile abd'ye saldırırdı. uzaya gidiş beklenenden erken gerçekleşir muhtemelen uzay silahlandırılırdı. bu durumda soğuk savaş hiç bir zaman yaşanmayacağından sinema endüstrisi propaganda filmlerinin etkisi altında olur hollywood diye bir şey olmazdı. sovyetleri yenen almanya büyük ihtimalle ya türkiye ile ticari işbirliği yapar ya da türkiyeyi de işgal ederdi ve soykırımdan nasibimizi alırdık.
 • 1
  leketutmayankazak 3 ay önce ~ 3 ay önce
  tarih öğretmenimize ne zaman "şu şu şöyle olmasaydı/olsaydı ne olurdu sizce?" gibi sorular sorduğumuz zaman her zaman şunu söylerdi: "tarih, olanlar üzerine konuşabilir ancak."
 • 2
  kitipyoz 3 ay önce
  onu bunu bilmem de alman teknolojisi hala nazi teknolojisinin nasıl gerisinde aklım almıyor....
 • 1
  karakartal1903 3 ay önce
  teoman çinli kadın ile evlenmeseydi ne olurdu?
  0
  aliveli49elli 3 ay önce
  efsane olurdu
 • 1
  blackmedia 3 ay önce
  bencr süper güç olmuşlardı abd karışöasaydı 1 incidede 2 incidede abd yüzünden yenildiler zanlımca 2 dünya savaşında 18 mi 19 ülkeyi işgal ettiler
 • 0
  sjense 1 ay önce
  sert olacak biraz ama, yahudiler daha az olduğu için biraz daha yaşanır dünya olabilirdi. mesela israil olmayabilirdi. veya ermenistan. düşünsene, çıldırırsın..
 • tarih

  tarihle ilgili her türlü paylaşım

  119 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ofsaytsizburak
  hellomyfriend
  sjense

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.
  • tarih moderatörleri olarak "bilgi ve yorumlama" yı hedefliyoruz. argo ve dalga amaçlı yapılan yorumlar ve başlıklar silinir.


  • kaynak belirtmeyi unutmayın. aksi takdirde bilgi hırsızlığına girmiş olursunuz.


  • bölüm dışı içerik yapmak yasaktır.

  • alıntı yaptığınız yazının altına ''alıntıdır'' yazınız.

  ilgili bölümler;