5
adil öksüz hakkında (15 temmuz / fetö / mit )
baştan söyleyeyim yazı bana ait değil. ekşi sözlükten 02 adlı bir kullanıcıdan alıntı.

bu isim üzerinden cillop gibi komplo teorisi ürettim. önce olayı bir özetleyelim.
buyrun:
şimdi bu eleman nerede yakalanıyor? akıncı üssünde.
emniyetteki fadesinde ne diyor? 'akıncı üssünün yakınlarında arazi bakıyordum. üsten kimseyi tanımıyorum.'
emniyet ne yapıyor? savcılığa yolluyor.
savcı ne yapıyor? tutuklanmasını istiyor.
hakim ne yapıyor? delil yetersizliğinden serbest bırakıyor.
savcı ne yapıyor? itiraz ediyor.
diğer hakim ne yapıyor? itirazı reddediyor.
adil öksüz ne yapıyor? arazi oluyor. özetle, arazi baktığını söyleyen eleman arazi oluyor. hem de göz göre göre.
şimdi bu gelişmelerdeki garipliklere bir bakalım.
1- o gece darbe girişimine katılanların, özellikle de akıncı üssünde yakalananların ağızları burunları dümdüz edilirken, adil öksüz'ün fotoğraflarından gördüğümüz kadarıyla kendisine en ufak kötü muamelede bulunulmamış.
2- o gece darbe girişimine katılanlar ve bağlantısı bulunanlar (sivil ya da asker) savcılığa gönderilmeden önce günler boyunca emniyette sorgulanırken, adil öksüz saatler içinde savcılığa yollanıyor.
3- o günlerde savcılığın ardından mahkemeye çıkarılanların tamamı tutuklanırken, adil öksüz serbest bırakılıyor.
şimdi gelelim, bu veriler ışığında benim komplo teorime:
adil öksüz, aslında devletin (mit'in) taa yıllar önce fethullah gülen örgütlenmesinin içerisine soktuğu bir ajandır. her ne kadar, yakın döneme kadar fethullahçılar devletle ve hükümetlerle al takke ver külah pozisyonunda olsalar da, bir devletin bu tip organizasyonların içine (zararsız bir örgüt olduğunu düşünse bile) ajan sokmayacağını düşünmek aşırı saflık olur. mit'in, devletin legal kurumlarında bile elemanları olduğu gerçeğini dikkate alırsak, fethullahçıların içinde de birden fazla elemanının olduğu muhakkak. işte, mit'in fethullahçıların içine yerleştirdiği en üst düzey eleman da adil öksüz. işinde o kadar başarılı ki, örgütün içinde başarıyla yükselerek örgütün en önemli elemanlarından biri haline gelmiş zaman içerisinde.
ve belki de, mit'in 'darbeyi, 15 temmuz günü bir yüzbaşı haber verdi.' şeklindeki açıklaması da aslında hedef şaşırtmaydı. darbe haberini aynı gün, mit'e adil öksüz haber vermişti. haber verdikten sonra da, örgütteki görevi gereği akıncı üssüne geçti ve gelişmeleri izlemeye başladı. 16 temmuz sabahı, akıncı üssünde yakalanıp emniyete götürüldüğünde, oradaki üst düzey bir yetkiliyi çağırdı ve kendisinin mit elemanı olduğunu, durumun hakan fidan'dan sorgulanabileceğini söyledi. hakan fidan arandı ve durum teyit edildi. deşifre olunmaması için, şeklen savcılığa gönderildi ancak durumdan ilgili hakim haberdar edildi (savcıya haber verilmedi). durumu haber alan hakim kendisini serbest bıraktı ancak durumdan habersiz olan savcı itiraz etti. itiraza bakan hakim de, durumdan haberdar edildi ve itiraz reddedildi. adil öksüz, mit'in yardımıyla arazi oldu. daha sonra, medyada bu durumla ilgili haberler çıkmaya başlayınca, yine dikkat çekmemek için, hakimler hakkında inceleme başlatıldı. inceleme neticesinde, hakimlere ya ceza verilmeyecek ya da önemsiz bir ceza verilecek. böylece, adil öksüz'ün örgüt içindeki görevi kaldığı yerden devam edecek.
yararlanılan kaynaklar: bizatihi götüm.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...