kötü insanın alametleri nelerdir ? (münafıklık!)

  16
  piiuv 18.5.2019 16:48
  bismillahirrahmanirrahim

  "münafıklar allah’a oyun etmeye kalkışıyorlar. halbuki allah onların oyunlarını kendi başlarına çevirmektedir. onlar namaza kalktıklarında üşenerek kalkarlar, insanlara gösteriş yaparlar, allah’ı da pek az hatıra getirirler.."( nisa suresi, 142. ayet) (sadakallahulazim)

  ibnu amr ibni’l-as (radıyallahu anhümâ) anlatıyor: “resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: “dört haslet vardır; kimde bu hasletler bulunursa o kimse halis münafıktır. kimde de bunlardan biri bulunursa, onu bırakıncaya kadar kendinde nifaktan bir haslet var demektir: emanet edilince hıyanet eder, konuşunca yalan söyler, söz verince sözünde durmaz, husumet edince haddi aşar.”

  (sadaka resulullah fi ma kal ev kema kal)

  buharî, iman 24, mezalim 17, cizye 17; müslim, iman 106, (58); ebu davud, sünnet 16, (4688); tirmizî, iman 14, (2634); nesâî, iman 20, (8, 116).

  eğer bu hasletlerden biri bile bizde varsa dikkat edelim bunu düzeltmeye çalışalım inşaallah
 • 1
  bizanskurdu 18.5.2019 17:47
  hak yemek. başkasının hakkını yiyen bir insan, iyi olamaz.
  0
  piiuv 18.5.2019 18:24 ~ 18:25
  hak yemek başlı başına kul hakkı olur zaten ama hep bağlantılı konular
 • 2
  tesla52 18.5.2019 20:22
  hiç unutmam 4 yıl önce üniversite 1 deyim, kyk başvurusunu kaçırdığım için maddi sebeplerden dolayı süleymancılar yurdunda kalıyorum fakat o zamanlar ateistim, hemde köklü ateistlerden . hocayla yine birgün ders işliyoruz, hoca münafıklıktan bahsetti ve yukarıdaki 4 maddeyi münafıklık alametlerini saymaya başladı. bende en önde oturuyorum. emanet edilince hıyanet eder, konuşunca yalan söyler, söz verince sözünde durmaz, husumet edince haddi aşar. saydıktan sonra ben şöyle bi arkama döndüm, sınıfa baktım ve lan burda ben hariç herkes münafık dedim içimden :) bu hadislere bakarak, benim hikayemden, veya dünyadaki suç oranlarına veya ahlaka baktığın zaman, allaha inanmakla ahlak arasında hiçbir bağlantı olmadığı ve bu hadislerin tamamen yanlış olduğu gayet aşikar. ayete gelince. bizim ehli sünnet salah olarak gördüğü heryeri namaz olarak çevirir. oysa namaz sadece güneşle ilgili, rukuyla secdeyle zikirle hamdla ilgili yerlerde geçer ve 20-25 ayet civarındadır. salah birçok manaya geldiği gibi en genel manası yardımlaşmak ve destekleşmektir. bu ayettede o manada kullanılmıştır.

  "münafıklar allah’a oyun etmeye kalkışıyorlar. halbuki allah onların oyunlarını kendi başlarına çevirmektedir. onlar namaza kalktıklarında üşenerek kalkarlar, insanlara gösteriş yaparlar, allah’ı da pek az hatıra getirirler.."( nisa suresi, 142. ayet) (sadakallahulazim)


  münafıklar allah’a oyun etmeye kalkışıyorlar. halbuki allah onların oyunlarını kendi başlarına çevirmektedir. onlar salahı ikame ettiklerinde istemeyerek yaparlar. insanlara parasıyla gösteriş olsun diye yaparlar. bunu allah rızası için yapmazlar.

  ayet aynen bunu anlatır. istediğinize inanabilirsiniz. fakat islam alemi salahın yardımlaşmak ve destekleşmek olduğunu farkettiği zaman, yani dinin direğinin namaz olmadığını farkettiği zaman, hem dünya hem islam alemi çok çok daha güzel bir yer olacak ve islam alemi dünyaya örnek olacak. tabi en az 20-30 yıl sonra. namazın dinin direği olduğu zamanlar ancak islamafobi olur bunun ötesine geçemez, avrupada allahüekber dedinmi insanlar kaçacak yer arıyor siz böyle devam edin.
  0
  sevde 18.5.2019 21:15
  şu an kıldığımız namazların çoğu hakiki zaman değil ki o yüzden böyle düşünmen gayet doğal. hakiki gerçek namaz insanı kötülüklerden alıkoyar. yukarı da geçen şeyleri ve daha fazlasını yapan kişi ben müslümanım namazlıyım diyorsa yinede ona imansız vb diyemeyiz ama hakkını vererek yapmıyor diyebiliriz. allah rızası için kılınan bir namaz kötülükten alıkoyar allahın izniyle. düşünsene allahın gelmiş geçmiş insanlardan namazı istemiş neden? bizim için.. biz emrini yerine getirdikce allah bizi hakiki kullarının arasına niye katmasın niye kötü ahlaktan korumasın ki?
  1
  tesla52 18.5.2019 21:27 ~ 21:28
  ohoo bide bunun hakikatıyla sahtesi var biz hakikati bulana kadar islam yok olup gidecek. namaz bir terbiyedir, bir ibadete giriştir, allah bize birşeyler öğetmeye çalışır namazda ve oruçta, günde 5 vakit secde ederek bizim aciz olduğumuzu, kibirlenmememizi ve bunun gibi şeyleri bize öğretir, bizim bunları öğrendikten ve kendimizi terbiye ettikten sonra iyi bir insan olmalıyız, o zaman allaha ibadet yapmış oluruz, yoksa kıldığımız namazın hiçbir anlamı olmaz, namazın anlamı namazdan sonra yaptığımız davranış kadardır. namazın kalitesini, anlamını yaptığımız davranış belirler. e niye hala kıl 5 i bitir işi diyorlar. niye hala bilmem kaç rekat kılanın bilmem kaç yıl bilmem kaç zikir çekenin bilmem kaç yıl günahı affolup anadan doğmuş gibi olacak diyorlar. bırakın bu hakiki namaz sahte namaz ayaklarını siz iyi insan olmayı en önce öğütleyin bak ortada sahte namaz kalıyor mu o zaman, siz çocuklarınıza namazdan oruçtan önce güzel ahlakı öğretin bak insanlık ne hale geliyor, bakislam dünyası ne hale geliyor. namaz diye diye insanlara iyiliği ve güzelliği unutturdunuz.
  0
  sevde 18.5.2019 21:29
  ahlak ibadet hepsi bir arada öğretilir zaten ben yetişkin sonradan öğrenen kişiler için dediğim gibi olduğunu düşünüyorum. ağaç yaşken eğilir boşuna denmemiş. iyi bir ahlak da iyi bir ibadet anlayışı da küçük yaşta başlar
  1
  tesla52 18.5.2019 21:31
  ben neden türkiyeye bakınca ahlakın a sını bile göremiyorum. gizli gizli mi öğretiyorlar.
  1
  sevde 18.5.2019 21:39
  çünkü şu an neredeyse hiç bir anne bunu düşünmüyor. çocuğum en güzel okulda okusun en iyi öğretmen onun olsun. aman bir isteğini geri çevirmeyeyim. herkes şehzade yetiştirir gibi egoları şişirilmiş çocuklar yetiştiriyor da ondan. kimse en merhametli benim evladım olsun en yardımsever benim çocuğum olsun. en saygılı.. gibi gibi şeyleri düşünen pek anne görmedim. herkes kendini düzeltmeli ki toplum yavaş yavaş düzelsin. veriyorlar çocuğun eline tableti telefonu beyni sulanan çocuklar. annen babalar gençler herkes böyle değil mi. namazı geç insanlık kalmamış ki. neyse bu konu çok derin ve uzun aslında. olay namazı kıl demekle bitmiyor. iyi insan allahı biraz bile tanıyan vicdanlı insan zaten namaz kılar çünkü teşekkür etmeyi bilmiş biridir. insana teşekkür eden allah'a hayli hayli eder. ama yinede namaz çok önemli.
  1
  tesla52 18.5.2019 21:42
  ulan benim söylediklerimi gayet içten söyledikten sonra, en son cümlende ama yinede namaz çok önemli demende ne bileyim :) sende gerçeği biliyorsun ama kabul etmekten korkuyorsun.
  0
  sevde 18.5.2019 21:48
  hayır çünkü namazın hakikati var ve biz bilmiyoruz. yeteri kadar bilmiyoruz anlayamıyoruz. namaz vakitlerinin bile ayrı manası var. ama sana söylesem de ayetler dışında kabul etmediğin için bahisleri açmıyorum
  1
  tesla52 18.5.2019 21:52
  bilmediğimiz, anlamadığımız, kurandan bulamadığımız, vakitlerinin bile başka manalarının olup belli olmadığı birşey nasıl oluyorda 1.5 milyar insanın inandığı islamiyet dininin direği oluyor. herkese farklı olan, herkesin farklı anladığı birşey nasıl direk olur. bu yüzdendir bütün islam mezheplerinin birbirlerini dinden çıkarması direk sağlam değilki.
  1
  sevde 18.5.2019 21:59
  herkesin anlamasına gerek yok ki. öyle olsa en iyi kimler anlar peygamberler değil mi? o zaman ben niye peygamber olmadım diye herkes şikayet ederdi. amaç her zaman fazla bilmek değildir. bildiklerini hayata geçirdikçe yenilerini öğrenmektir. namaz için konuşursak önce belki sadece allah istedi diye zorlanarak kılarsın aslında bu bile yeterlidir belki bunu ben asla bilemem. sonra namaz benden niye istenmiş amacı nedir vb öğrenirsin. yada ilk bunları öğrenip öyle de namaz kılmaya başlayabilir insan fıtrata göre değişir. öğrendikçe daha bir şevkle namaz kılarsın. bir allahu ekberin manasına daha çok erersin böyle böyle ilerler..
  7
  meqt 19.5.2019 02:28
  ne demek herkesin anlamasina gerek yok ki ya? savundugun seyin dogru olabilme ihtimali olsa bile savunuș bicimin o kadar boktan ki haala bir dine mensup olan insan dinden cok bir sey anlamasa da olur diyebiliyosun tehlikesini umursamiyosun o insanin din adi altinda kullanilabilecegini idrak edemiyosun belki de su an sen de kendini kullandirtiyosundur neler yapiyosun bilmiyoruz ama belki de benim anlamam gerekmiyo, ben bana soyleneni yapiyim, namaz kiliyorum, imanliyim sonucta falan diye dusunuyorsundur kim bilir.. yine de benden soylemesi bu beyin saglikli bir beyin degil bu dusunus bicimi hele hic saglikli degil
  1
  edige 20.5.2019 02:12
  okumadım ama meqt doğrudur
  0
  meqt 21.5.2019 00:43
  teşekkürler aktif içici :d
  1
  hedap 21.5.2019 00:50
  ben okudum, hakikaten doğru diyor.
  1
  piiuv 19.5.2019 00:55
  nefsin en büyük zaafı söyleneni üstüne almamasıdır zaten keşke o söylenenleri önce üstüne alsaydında kibrinle alçalmasaydın
  sadece kendini müslüman görmenden sonra neden bu haldesin diye düşünmüyorum çünkü açıklıyor o tavrın :) 1400 yıldır kabul gören anlayışı sen gibi ilmi zayıf birisi değiştiremez kendi olmayan ilminizi görmüyorunuzda çıkıp ömrünü ilme adayan alimleri nasıl eleştiriyorsunuz hayret ediyorum. onların verdiği fetvalara şüpheyle yaklaşıyorsun kendin olmayan ilminle namaz dinin direği değildir diyebiliyorsun ve buna inanmamızı bekliyorsun çok tuhaf... ama tekrarat sabit kılar namaz dinin direğidir. hadislerin bu dinin kaynağıdır.
  1
  tesla52 19.5.2019 03:48
  cevap veremeyince, kibrimle alçaldığımı filan söylemeye başladın :) bana 1000 yıl önceki alimlerden bahsetme kuranı ne anlayabilmişler ne yorumlayabilmişler, hatta bide emevi dönemindekiler kendi menfaatleri uğruna kullanmışlar, mütevazi olmaya çalışmama rağmen, madem bana kibirli dedin bende kibirli olayım. o alimlerin daha dünyanın yuvarlak olduğundan haberi yok ne ilim irfanından bahsediyosun, o kıt akıllarıyla islamı temellendirmeye çalışıp koskoca bir 1000 yıllık islam alemini mahvetti, o dediğin alimlerin acısını çekiyoruz yıllardır. gazaliyi atlamayayım, sezgiselcilik deyip, her türlü ilimi, bilimi reddeden bu adam bilimin içine etmiş orta çağda her yönüyle altın çağını yaşayan koskoca islam alemini bilimden teknlojiden ileriden geri bırakıp, yüzyıllarca sömürüye mahkum bırakmıştır. uydurulmuş hadislerle dini temellendiren bu adamlar yetmemiş bide ictihad yapmışlar, kuranı bi kenara bırakan bu adamlar hadislerle yepyeni bir din oluşturmuş, ölümün, savaşın, kanın, hırsızlığın, yolsuzluğun dini haline getirmişler. ama soranlara bizim dinimzi hoşgörü dinidir demişler. mürtedi öldür, aleviyi öldür, zina eden kadını öldür, kafiri öldür, müslüman olmayanı öldür, ama hoşgörü dini. daha 13 yıl önce arap müftüsü dünya yuvarlak diyen allaha şirk koşar demişti cahilliğin boyutlarına bakın, ne ilim irfanından bahsediyosun. ketçapta şehvet arar anasının baldırını görmesini haram sayar, yok o şunla evlenebilir yok bu bunla yatabilir, dini anlayışları cinsellikten öte geçememiş, uçkuruğundan başkasını düşünmeyen, kadınları yaratık gibi gören bi dolu alim. bide kendilerine allah dostu, yok ben allahtan vahiy aldım, yok ben peygamberi rüyamda gördüm demezler mi. bunların vebalini nasıl ödeyecekler bilmiyorum. bu saydıklarımın hepsini mevcut islam dünyası kanıtlamaktadır, kanıt arayan gözünün önüne baksın. o saydığın din adamları yüzünden ateist oldum ben ve her yıl 1 milyondan fazla türk genci ateist oluyor, istatistikler ortada, sizin alimlerin masallarına kafası çalışan inanmıyor artık. sadece sizin alimler değil, ateizmin yayılmasında erdoğanda çok yardımcı oldu sağolsun. din afyondur diye boşuna dememişler. artık beyninizi kullanın, yoksa başkası sizin yerinize düşünüp karar verir.
  -1
  piiuv 19.5.2019 03:59
  zaten dünyada en iyi müslüman sensin bu ümmet 1400 yıldır iman etmiyordu 94 yılında doğdun ve adeta insanlığa islamı sen öğrettin vs vs... bu saçmalıkları kenara bırakmak istersen bana özelden yazabilirsin kardeşim herzaman kapım açık...
  1
  tesla52 19.5.2019 04:06
  hayır benden önce bunları söyleyen birsürü insan var ama beyinleri esir alınmış insanlar onları dinlemediği için bu masallara inanmaya devam ediyorlar, düşünmeyen sorgulamayan bu insanlar kendinden önceki ne dediyse aynen onun dediklerine uyuyorlar. bu saçmalıklar dediklerini ahirette hesap verirken düşünürsün artık.
  -1
  piiuv 19.5.2019 04:26
  ama özelden yaz dedim kardeşim 😂
  1
  ferhattt 19.5.2019 17:04
  20-30 sene?? imkansız de sen ona.
  2
  tesla52 20.5.2019 00:08
  bu gidişle imkansız ama, belki aniden bu hocalar gün yüzüne çıkıp dinlenmeye başlanırsa halk toplu olarak gerçekleri görebilir. ihsan eliaçık-yaşar nuri öztürk gibi adamlara kafir gözüyle bakıyorlar daha ne diyeyim doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar.
  -1
  piiuv 20.5.2019 00:10
  ama kardeşim söylediklerinde hocamı şimdi ya huu ayetleri inkar eden insana ne denir ?
  1
  tesla52 20.5.2019 00:12
  yaşar nuriyi pek bilmem ama ihsan hocayı sonuna kadar savunurum, mutlaka hatası olabilir ama ben daha bulamadım. ben tek bir konuda dahi lan bu adam yanlış düşünüyor veya yanlış söylüyor diyemedim, ateistken bile söyleyemedim bunları.
  -1
  piiuv 20.5.2019 00:21
  ya kardeşim ayetleri alenen inkar eden bir insan bunun neresini savunacaksın ?
  1
  tesla52 20.5.2019 00:24
  ben ihsan hocanın neredeyse bütün videolarını izledim ayet inkar ettiğini görmedim, yüksek ihtimalle yanlış çevirilen ayetin doğrusunu gösteriyordur, sen onu anlamamışsındır kuranı inkar ediyor diyorsundur. imkansız yani ayet inkar etmesi.
  -1
  piiuv 20.5.2019 00:26
  neyse kardeşim sen anlatmaylada anlamıyorsun ki anlatayım :) bu insanların sana verdiği zararı umarım ölmeden önce anlarsın
  1
  tesla52 20.5.2019 00:28
  hadi göster nerde ayeti inkar ettiğini. ben sizin taraftan ayetle çelişen hadisleri kabul edenler yüzlerce ayeti inkar ettiğini gösteririm sen 1 tane göster yeter.
  -1
  piiuv 20.5.2019 00:33
  ayetle çelişen hadismi ? :)))) beni güldürüyorsun ama neyseki aldırış etmiyorum :))
  1
  tesla52 20.5.2019 00:35
  yavv laf atıp kaçma ya ayeti inkar ettiği yeri göster istersen ben ayetle çelişen hadisleri göstereyim, bakalım o zamanda gülebiliyormusun. gerçi onada gülersin ama neyse :)
  0
  piiuv 20.5.2019 00:46
  kardeşim ihsan eliaçık gibi kendini alenen ifşa eden islamın şartlarını yoksayan biri için konuşmaya lüzum görmüyorum reddiyelere bakabilirsin onun dışında hiçbirşekilde islamla alakası olmayan biridir
  1
  ferhattt 20.5.2019 00:51
  teslanin yorumuna muhalefet olduğunu söylüyorsan, açıklaman gerekir. bu seni haksız ve hatalı yapar.
  0
  piiuv 20.5.2019 00:57
  en basiti namaza farz değil ritüel diyen biri cezasının olmadığını söyleyen birisi. nasıl olurda islamla bağdaştırılır ayeti alenen inkar ettiği ortadadır bu konuda şüphe etmek bile adamı sıkıntıya sokar.
  1
  tesla52 20.5.2019 01:08
  bu ve buna benzer videoları ben yüzlerce kez izlemişimdir ve açıklamasını bende oda sonuna kadar kanıtlarımızla yaparız. sen bir kez olsun bu adam ne diyor deyip sonuna kadar açıklamalarını dinleyerek izledin mi. hayır zaten izlesen bu videoyu kurana aykırı diye buraya atmazsın. sen düşünmekten korkuyorsun, ezberlediklerine kilitli kalmışsın başka hiçbirşey düşünemiyorsun, düşünmekte istemiyorsun zaten. istersen açıklamasınıda yapabilirim.
  -1
  piiuv 20.5.2019 01:46
  bide seni görelim kardeş sen neyi inkar etceksin acaba ?
  1
  tesla52 20.5.2019 01:09
  nolur şu aşağıda yazan hadislere inanmayan kafirdir de. çizgini tam olarak anlayayım.
  1
  ferhattt 20.5.2019 02:41
  e doğru demiş. ritüel zaten:d
  -1
  piiuv 20.5.2019 03:10
  baba neresi doğru kurban olayım adam iman etmesede cennete gider diyor ya şöyle boş basit insanlarıda kaale almayın artık be :)
  1
  ferhattt 20.5.2019 03:30 ~ 03:31
  e tamam o da doğru:d

  düzenleme : daha doğrusu; iman etmeyenler, cennete giremez diye bir şey yok.
  0
  piiuv 20.5.2019 04:05
  namazın farz olmadığına imansız cennete girilceğine delilin ne kardeşim ?
  1
  ferhattt 20.5.2019 07:43
  namaz(sala) müslümanlardan öncekilere de farzdı. yani müslümanlara değil, her dinden insana farzdı.(dinler temelde hep aynıdır. sonradan ayrışır) dolayısıyla yaratıcıya inanmak yeter.
  0
  piiuv 20.5.2019 14:47
  yok ya kardeşim sizin dünyada yaşamanızada gerek yok direk cennete gidebilirsiniz. yaşadığınızın islamla alakası yok bu dinin adı ne ?
  0
  ferhattt 20.5.2019 16:29
  ya senin düşüncelerinin, islamla hiç alakası yoksa, düşündün mü hiç?
  1
  tesla52 20.5.2019 00:56
  alda açıkla bunları bak sadece 50 tane filan atıyorum bunun gibi güvenilir binlerce hadis var. boş boş konuşma hem varsa delilin göster. ben bu hadisleri okurken midem bulandı nasıl kabul edebiliyorsun anlamıyorum bunlara inanan kendine müslümanım demesin.

  hadis: “ureyne ve ukeyle kabilelerinden bir grup medine’ye gelerek müslüman oldular. medine’nin havası onlara dokununca peygamber onlara deve sidiği içmelerini öğütledi. adamlar develeri dağıttılar ve çobanı da öldürdüler. peygamber onları yakalattı, ellerini ve ayaklarını kesti, gözlerini oydu, çölde susuz ölüme terk etti. biz onlara su vermek isteyince, peygamber bizi engelledi.”
  buhari tıp5/1, hanbel 3/107,163

  hadis: “cehennemde en şiddetli azaba uğratılacak kişiler ressamlardır.”
  buhari-tesavir, 89

  hadis: “peygamber medine’de bir yahudi tarafından büyülendi. günlerce ne yaptığını bilmez durumda ortalıkta dolaştı.”
  buhari 76/47; hanbel 6/57, 4/367

  hadis: “kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir.”
  buhari 9/1391

  hadis: “dinini değiştireni öldürün.”
  nesai 7-8/14; buhari 12/1883

  hadis: allah benimle görüştü ve el sıkıştı. elini iki omuzum arasına koydu. öyle ki parmaklarının soğukluğunu iki göğsüm arasında hissettim.”
  hanbel 5/243

  hadis : “allah ahirette peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.”
  müslim-iman 302; buhari 97/24, 10/29; hanbel 3/1

  kadında, atta ve evde uğursuzluk vardır. mace-1995/1993 c.17 s.218 /6617, davud-tirmizî-nesâî bk. kur’an-27/47 7/131

  namazın önünden kadın, eşek, siyah köpek, yahudi veya domuz geçerse namaz bozulur. dâvud-tirmizî-nesâî dâvud-tirmizî-nesâî-ibnu mâce müslim-ebu davud-tirmizi-nesai-ibn mace bkz. kur’an-107/4-6

  erkeğe karısını niçin dövdüğü sorulmaz. dâvud bkz. kur’an-33/58

  insanın insana secde etmesi uygun olsaydı, kadının kocasına secde etmesini emrederdim.bk. kur’an-27/24

  kadınların akılları kıt ve dindarlıkları eksiktir. [3307-ebu dâvud-müslim-buharî-ibnu mâce
  bkz. kur’an-39/18 4/1 49/11

  cehennemdekilerin çoğu kadınlardır. mace bkz. kur’an-7/179 72/15 33/35

  cennette en az kadınlar vardı. [3309-müslim
  bkz. kur’an-7/179

  kadınlar sizin yanınızda esirler gibidirler bkz. kur’an-4/1 49/11

  ey kadınlar, sizler cehennem odunusunuz. [3039-buhârî-müslim-ebû dâvud-nesâî
  bkz. kur’an-72/15

  erkek bebeğin sidiğini temizlemek için birkaç kez su serpin; kız bebeğin sidiğini temizlemek için çitileyin. dâvud-tirmizî-nesâî dâvud mace bkz. kur’an-6/139 16/58 43/17

  oğlan çocuğu için birbirine denk iki kurban, kız çocuğu için bir kurban gerekir. dâvud-tirmizî-nesâî bkz. kur’an-6/139 16/58 43/17

  erkeklere kadınlardan daha zararlı fitne bırakmadım. bkz. kur’an-4/1 49/11

  kadın bir günlük yola mahremi olmadan seyahat edemez. [2194-buhârî-müslim-muvatta-ebû dâvud-tirmizî-
  bkz. kur’an-33/35

  kadın avrettir, dışarı çıktı mı şeytan muttali olur. ve ipek, erkeklere haramdır. [3597-7071-ebu dâvud- nesâi-ibn mace bkz. kur’an-7/31-32 22/23

  altın ve ipek iman eden herkese yasaktır. dâvud-nesâî-buhârî-müslim-tirmizî-ebu dâvud-nesâî-ibnu mâce bkz. kur’an-7/31-32 22/23

  ey kadınlar süs eşyanız altın ve ipek değil, gümüş olmalıdır. [2104-nesâî
  dâvud-nesâî bkz. kur’an-7/31-32 22/23

  ayakta su içmeyin. biriniz ayakta su içerse, hemen kussun. bkz. kur’an-7/31

  eti bıçakla kesmeyin. [3188-ebu davud


  biriniz kötü bir rüya görürse, uyanınca sol tarafına üç kez tükürsün. mace

  ateşte pişeni yiyince abdest alın. mace bkz. kur’an-5/6 4/43

  içinizin irinle dolması şiirle dolmasından iyidir. davud-tirmizi- ibn mace-darimi bkz.kur’an-26/224-227

  iki yöneticiye birden onay verildi mi, birini öldürün. [1711-müslim bkz.kur’an-5/32

  toplum içinde casusvari gizli bir şey söyleyeni öldürün. dâvud-ibnu mâce bkz. kur’an-5/32

  çoktanrıcıların yaşlılarını öldürün. dâvud-tirmizî bkz. kur’an-2/256 10/99

  hırsızlıkta ısrar edenleri öldürün. dâvud-nesâî bkz.kur’an-5/38

  içki içmede beşinci kez ısrar edenleri öldürün. dâvud-tirmizî bkz.kur’an-2/219 4/43 5/90

  kur’an okudukları halde traş olanları öldürün. dâvud bkz. kur’an-4/93 5/32

  zina edenleri öldürün. [1601 bkz.kur’an-24/1-3 4/93 5/32

  evliyken zina edenleri taşlayarak (recmederek) öldürün. [1606-buhari-müslim-tirmizi-ebu davud-nesai-ibn mace bazı nedenlerden dolayı vazgeçildi. [1597-ebu davud dâvud-nesâî-ibnu mâce bkz.kur’an-24/1-3 4/93 5/32

  namazı terkedenler öldürülebilir. dâvud bkz.kur’an-19/59 4/93 5/32

  dinden dönenleri öldürün. [1558-ebu dâvud-nesâî [1586-ebu dâvud-nesâî bkz.kur’an-5/54 2/256 5/32 10/99

  eşcinsellik yapanları öldürün. dâvud bkz.kur’an-27/55-56

  birliği bozanı, tefrika çıkaranı öldürün. [4775-müslim-ebu davud-nesâî bkz.kur’an-3/103-105 30/32 6/159

  müslüman cinlere üç gün süre verin. yine de görünürlerse, onları öldürün. davud bkz.kur’an-72/1-19

  namazı terkeden kafir olur. mâce [2355-tirmizî-ebû dâvud-ibnu mâce bkz.kur’an-19/59

  namazı terkeden müşrik(allah ‘a ortak eden) olur. dâvud-tirmizî bkz.kur’an-19/59

  10 yaşında namazı terkeden çocuklarınızı dövün. [2336-ebû dâvud-tirmizî
  bkz.kur’an-2/256

  yüz sene sonra yeryüzünde kimse kalmayacak. davud bkz. kur’an-31/34 46/9

  güvercin şeytandır. davud-ibnu mace

  av, koyun ve çoban köpekleri dışındaki köpekleri öldürün. bkz.kur’an-18/18

  peygamber hainlerin yakılmalarını emretti, sonra caydı. [1060-buhârî-ebu dâvud-tirmizî
  bkz.kur’an-4/107

  yılanı öldürmeyen bizden değildir. davud bkz.kur’an-2/29

  yılanları ve kertenkeleyi öldürün. davud-tirmizî davud-nesâî bkz.kur’an-2/29

  kocanın vücudu irin olsa, kadın da onu yalasa yine de hakkını ödeyemez. müsned, v, 239
  -1
  piiuv 20.5.2019 01:43 ~ 01:43
  kardeşim içlerinde duymadığım hadislerde vardı tebrik ederim ateist forumları kendini geliştiriyor :) kabaca bi çoğuna bakıp inceledim içlerinde okadar açık olan belli ve basit olan emirleri barındıran hadisler varki yani hiçbirini anlamak için uğraşmadığın çok belli oluyor keza içlerinde zayıf olan rivayetler olsada ekserisi sahihtir bi kısmının cevabını daha önce ferhata da vermiştim. sadece metnini okuduğumda bile bu olmayan ilmimle anlayabildiğim hadisler olsada bir kısmı derin bi bakış açısı istiyor bazı hadisler bir süre sonra nesh edilmiş hükümler barındırıyor. bir kısmında ki fiil hükümleri vücub teşkil etmemekte işari mana olan hükümler barındırıyorlar... gibi gibi ama hepsinin bir şerhi açıklaması var ancak bunları sen kafasında birinin anlaması çok zor oyüzden herbiri için uzun vakit ayırıp yazmam gerekecek o vakit şuan için bende yok ama daha öncekinden farkı olmayan kopyala yapıştır usülünü biraz daha geliştirmen ümidiyle çünkü bu şekliyle sonuç alamıyorsun:)
  1
  tesla52 20.5.2019 02:23
  valla kardeşim ben senden umudu kestim, allah rızası için elimden geleni yaptığıma inanıyorum. çok küçükte olsa bi ışık görsem anlatmaya devam edeceğim ama yok, şu yazdıklarına bak. neyse en azından başka insanlar okurda belki bi farkındalık kazanırlar yada hiç olmazsa böyle bişe olduğunu görürler, bütün emeğim onların olsun. en azından gündelik hayatını ahlaklı yaşa yukardaki hadislere uyarak birilerini öldüreyim demede, o yeter. benden bu kadar pes ediyorum. allah affetsin.
  -1
  piiuv 20.5.2019 03:09
  burda bulunma amacım tam olarak sizin gibi islamı yanlış anlatanlara karşı gerçekleri muhafaza etmek zaten. emin ol kimin doğru olduğu kimin yanlış olduğu herkesçe biliniyor.allahta biliyor bu konuda iyi olan doğru olan kazansın diyorum.hadislerin bu dinin kendisi olduğunu umarım anlarsınız :) elbet yine görüşürüz öyle pes etmek falan da yok :)
 • 1
  cagrialaf 25.5.2019 01:07
  alkol de alır sigara da içerim şeytan işi dedikleri için iki tekere bile başlamıştım. lakin bana kötü birisi diyecek adamın alnını karışlarım.