sinir hastalarının her zaman bir kişiden korkması nedendir?

  8
  wertyus 25.1.2018 20:44
  aşağıda tanımını yapmış bulunmaktayım ama aradığım cevabı bulamadım. mesela benim bir arkadaşım sinir hastası ve kendini kaybetmişken bana bir şey yapmıyordu, cekiniyordu. aynı şekilde başka bir örnek olarak komşumuz başka bir komşumuzdan korkuyordu bunu da dile getiriyordu. bunun sebebi nedir ?

  psikolojik sinir hastalığının temelinde kişini hayatında meydana gelen bir takım ani şoklar, travmalar ya da bilinç dışına atmış olduğu ancak bir türlü baş edemediği sorunlar gelmektedir

  psikolojik sinir hastalığı

  tüm bu sorunlar ise kişide hem fizyolojik açıdan ve hem de psikolojik olarak problem yaşamasına neden olabilir. kişi sürekli olarak kendisini tedirgin hissedebilir. hiç olmadık zamanlarda karşısına çıkan ve basit bir şekilde çözülmesi mümkün olan sorunlara karşı aşırı tepki gösterebilir. herhangi bir problemin çözülmesi noktasında kendisini sürekli olarak bir gerilim halinde hissedebilir. kişi üzerinde ağır bir baskı olduğunu ve bu durumun çözümü için ise kaçma denilen tepkiyi gösterebilir. kaçış durumu ise kendisini sinirlilik hali ile göstermektedir. psikolojik sinir hastalığı genel itibari ile kişinin aşırı stres, kaygı, endişe (anksiyete sorunu), gerilim ve aşırı tedirginlik yaşaması halinde göstermektedir.
 • 0
  zeynepgm 25.1.2018 20:45
  belki de herhangi bir değişiklikten veya müdahaleden korkuyor olabilirler. aslında korktukları şey sen değilsin, işlerin daha da kötüye gitme ihtimali.
  0
  wertyus 25.1.2018 21:05
  olabilir zaten yukarıda yazdığım gibi "kaçma" dürtüsüne benzer bişi olabilir.
 • 1
  nickimievdeunuttum 25.1.2018 20:50 ~ 20:50
  kendini şartlamış olabilir.aklı yerindeyken yani.ya da kurduğu dünya da sen dost olabilirsin.veya aşırı tehlikelisindir.onun dünyasında.
  0
  wertyus 25.1.2018 21:06
  mantıklı kafalarında ne yaşadığımızı bilemeyiz.
 • 0
  domocono 25.1.2018 20:52
  belki şahıslar ile alakalı olabilir. herkesden korktuğu çıkarımını yapman yanlış.
  0
  wertyus 25.1.2018 21:06
  genel olarak birinden veya bir şeyden korkuyolar sanki sınırları oymuş gibi
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..