"arkadaşlığımızın, dostluğumuzun zarar görmesini istemiyorum"

  4
  ercandenizkucuk 24.7.2018 20:54
  evet sevgili puvolar. gene bu toprakların en klişe cümlelerinden biriyle karşılaştım. belki çok saçma gelecek birilerine. ama dalga geçecekler, halden anlamayanlar uzak durursa mutlu olurum..

  bir anda oldu ne olduysa. bir anda yakınlaştık. stajyer olarak devam ettiği şirketimizde birlikte işe gidiyoruz. iş çıkışı birlikte zaman geçiriyoruz. ona dokunmama (cinsel beklentilerle olmayan) izin veriyordu. çok iyi anlaşıyorduk. yan yana olmadığımız zamanlarda da mesajlaşıyorduk. onu mutlu ettiğimi söylüyordu. geçen gün "bi akşam bize de zaman ayırsanız da bizimle de zaman geçirseniz" diye mesaj attım. "hayhay ne zaman istersen" dedi. ilk planlı takılmamız olacaktı. en son dün gece kadıköy moda'da otururken bir anda konuşmalar kontrolümün dışında açılmaya geldi. imalarla ilerleyen süreçte açık ve net konuşalım dedim. "ben arkadaşlığımızın ve dostluğumuzun zarar görmesini istemiyorum" dedi. sonraki cümlelerde boğazının düğüm düğüm olduğunu, gözleri dolmasın diye mücadele ettiğini gördüm. sonrası mı? mecidiyeköy'de metrobüste indi. eve bırakmamı istemedi. "yalnız yürümeye ihtiyacım var" dedi. keşke zamanı geri döndürebilseydim ya da bir mucize olsaydı da sonuç farklı olabilseydi.
  bugün diş çektirdiğim için işe gidemedim. ama yarın gideceğim ve yan masamda olacak. yine bana sorular soracak. yine yardım etmem gerekecek. konuşmak istediğim çok şey var, ama bu mümkün değil artık.
  keşke böyle olmasa, keşke size açılacağını anladığınız insanlara onları incitmeden en başında istemediğinizi belirtebilseniz. belki böyle daha az incitirdiniz...