izle: sıkıysa yakala

  12
  pentaigo 4.3.2018 19:18 ~ 20:10
  orijinal ismi: catch me if you can
  yapım: 2002

  merhaba uzun zamandır yoktum ;). leonardo dicaprio abimizin başrolde, tom hanks abimizin de yardımcı rolde olduğu bu filmi size tanıtmak için geldim.

  hep dünyanın en iyi doktoru yada en iyi askeri gibi laflar duyuyoruz fakat hiç dünyanın en iyi çek dolandırıcısını duydunuz mu yada düşündünüz mü? filmde dicaprio'nun canlandırdığı frank aslında gerçekten var. bu film gerçek bir hikaye ve gerçekten ünlü.

  bir dolandırıcı düşünün. babasına çekmekle kalmamış üstüne daha fazla şey katarak dünya markası haline gelmiş. lisede arkadaşlarını ben öğretmenim diye 1 hafta boyunca kandırmış hatta veli toplantısı bile yapmış birisi. peki büyüdükçe bu huyu değişiyor mu? hayır. yeri geliyor pilot, yeri geliyor avukat, yeri geliyor doktor oluyor. yazdığı çekler ise haftalar boyunca orijinal gibi gözüküyor. kimse bu olayı çözemezken carl isimli polis bu olayı alıyor ve peşini kovalıyor. ülke değiştirmesiyle işler uluslararasını boyuta gelirken carl ve frank karşı karşıya düşüyorlar. peki noluyor? frank gizli devlet görevlisi olduğunu ve dolandırıcıyı kovaladığını söyleyerek carl'ı ikna ediyor ve frank elini kolunu sallayarak ordan paralarla çıkıyor.

  film size dram'ı ve komediyi aynı anda sunuyor. size ise hangisini almak kalmış ;).

  finalinde yine bizi şaşırtan frank son sözünü söyleyip filmi bitiriyor. filmin sonunda şuna benzer yazı geçiyor "frank 26 yıldır sade bir hayata sahip ve evli. artık 500'ün üzerinde bankanın çeklerini frank tasarlıyor ve birçok çek düzenbazlığını engellediği için her yıl bankalardan yüklü bir bakiye alıyor. ayrıca kendisi bankalarla oynayan en büyük çek dolandırıcı olarak kabul edilmiş durumda."

  kısacası oyuncularıyla, senaryosuyla, realistliğiyle bize kendini kabul ettiren bu filmi izlemeden ölmeyin diyorum efenim!
 • 0
  yaz 4.3.2018 19:20
  son paragrafı bilerek okumadım, hep böyle izleyeceğim deyip izleyemediğin filmler vardır ya bu da onlardan birisi benim için.
 • 0
  hurshit 4.3.2018 19:23
  amy adams (kalp)
  0
  pentaigo 4.3.2018 19:26
  çok ilgilenen yada tanıyan yoktur diye yazmadım kusra bakmıyosun demi ;)
 • 0
  ignelifici 4.3.2018 19:36
  okumadan yazıyorum.efsane bir film.
 • 0
  cirkinveuzgun 28.5.2018 21:18
  evet izlemeyen varsa kesinlikle izlesin cok guzeldi
 • 0
  systemfailed 28.5.2018 21:19
  izledım çok güzel bir film ve aklımda kaldıgı kadarı ıle gerçek bır hıkaye