1
davutoğlu'nun başbakanlık döneminde ülkede olanlar
davutoğlu veda konuşmasında başarılarından bahsedince bir başarı karnesi çıkartılmış. şöyle şeyler yazıyor:

- davutoğlu’nun başbakanlık koltuğuna oturmasının 6’ncı ayında hortlayan terör; asker,polis, korucu, memur, sivil yüzlerce insanın canına mal oldu. 7 haziran 2015’ten beri yurt genelinde 283’ü asker, 174’ü polis, 9’u köy korucusu olmak üzere 466 güvenlik görevlisi şehit oldu.

- 5 haziran 2015 günü diyarbakır’daki hdp mitingine yapılan saldırıda 4 kişi öldü 402 kişi de yaralandı.

- 20 temmuz 2015’te saat 12:00 civarında şanlıurfa ilinin suruç ilçesinde düzenlenen bombalı intihar saldırısında 34 kişi öldü, 100’den fazla kişi de yaralandı.

- 10 ekim 2015’te saat 10:04 civarında ankara ilinin altındağ ilçesinin ulus semtindeki ankara garı kavşağında düzenlenen ve kayıtlara türkiye cumhuriyeti tarihinin en ölümcül bombalı saldırısı olarak geçen saldırıda ise 109 kişi yaşamını yitirdi 500’den fazla kişi de yaralandı.

- 12 ocak 2016’da günü sultanahmet’teki canlı bomba saldırısında tamamı turist 13 kişi hayatını kaybetti.

- 17 şubat 2016’da ankara’nın çankaya ilçesinde, genelkurmay başkanlığının, asker lojmanlarının ve kara kuvvetleri komutanlığının bulunduğu bölgede türk silahlı kuvvetlerine ait askeri servis aracının geçişi sırasında meydana gelen saldırıda 29 kişi öldü.

- 13 mart 2016’da saat 18:45’te güvenpark, kızılay, ankara’da otobüs duraklarına yakın bir mesafede gerçekleşen bombalı saldırıda 38 kişi hayatını kaybetti. 125 kişi de yaralandı.

- 19 mart 2016’da saat 10:55’te beyoğlu istiklal caddesi’nde bir canlı bombanın üzerindeki patlayıcıyı patlaması sonucu meydana gelen bombalı intihar saldırısında 3’ü amerikan-israil vatandaşı, 1’i iran vatandaşı ve 1’i saldırgan olmak üzere 5 kişi hayatını kaybetti, 36 kişi yaralandı.

- 27 nisan’da bursa’daki canlı bomba saldırısında ise canlı bomba ölürken 16 vatandaş da yaralandı.

- ışid terör örgütünün kilis’e attığı füzeler sonucu ise şu ana kadar 20 kişi yaşamını yitirdi.

- son bir buçuk yılda güneydoğu başta olmak üzere yurt genelindeki faili ve sebebi meçhul cinayetlerde 10’dan fazla vatandaş yaşamını yitirdi.

bu haberi yapan muhalif gazetelerin, davutoğlu'nun 'pasif' bir yönetici olduğunu daha doğrusu yönetici olmadığını sadece cumhurbaşkanının kuklası olduğunu iddia ederlerken şimdi bütün bunların sorumlusu olarak davutoğlu'nu göstermeleri bir acayiplik farkındayım. ama türk medyası bu işte. o değil benim derdim. benim derdim, (henüz görmedim ama) davutoğlu'na hunharca saldırarak bütün bu olayların tek sorumlusu davutoğlu'ymuş gibi ''reis'' i korumak adına havuzdan gelecek olan ikiyüzlülük.

ülkede yaşanan bu can kaybına ek olarak mülteci mevzusu ve işsizlik oranlarına bakılınca gerçekten de davutoğlu ne kadar iğrenç bir adammış diyebilirsiniz. ama farketmez, davutoğlu 'ülke'yi yönetsin' diye seçilmiş biri değil, tamamen 'akp'yi yönetsin' diye seçilmiş birisiydi. veda konuşmasında da bahsettiği başarılar çoğunlukla 'seçimler' oldu. karizmatik liderin ardından parti başıboş kalmamıştı. bunu dedi. bir ülkenin başbakanı gibi değil de sadece bir partinin genel başkanı gibi konuştu. çünkü kabul etsin ya da etmesin, öyleydi. zaten ülke işine burnunu fazlasıyla soktuğu için kopmadı mı mevzu?

yakında 'başkanlık sistemi' referanduma sunulacak. duyumları alıyoruz. ben diyorum ki, bugün akp'li olanlar ''hoca'' dedikleri adamın haline bir baksınlar. ya da arınç'a ya da gül'e. kendi dava arkadaşlarını saf dışı bırakan 'başkan' olunca neler yapar? bu soruyu cevaplasınlar.

bir de bu olay bize sanki benzer bir şeyler hatırlatıyor. hatırlatıyor. benzer dediysem fikirler falan değil, olay benziyor.

(pi: yıldız savaşları)

bu arada ''tam başkanlık sistemi'' ile ''türk tipi başkanlık sistemi'' arasındaki farkı bilmeyenlere hatırlatalım. demokratik olan ilki, rte ise ikincisini istiyor. tam başkanlık sisteminde, başkan yetkileri sınırlı birisi iken, rte'nin istediği sistem de başkan ''meclis kararını feshetme'' gibi bir yetkiye sahip. bu konuda cem toker'in açıklamalarını izleyebilirsiniz.
 • -1
  oxygen 1 yıl önce
  dark side'ın rtesi varsa jedilerin elbet bir skywalker'ı çıkacaktır.
 • 0
  tombalaci 1 yıl önce
  davutoğlu ve erdoğan'ı karşılaştırırsak, davutoğlu'nun erdoğan'dan daha dolu olduğunu görürüz. erdoğan da zaten dolulara karşı.


 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  87 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

  canki
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir. 
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...