nusret hakkında yaptığım inanılmaz tespit

  14
  bizanskurdu 9.5.2019 17:46
  bunu nasıl daha önce kimse yapmamış hayret ediyorum.

  adamın 1 tane bile et yerken görüntüsü yok. kesiyor, pişiriyor, şov yapıyor ama asla et yemiyor.

  evet tespitimi yapıyorum.

  nusret vegan.
 • 1
  siyahmaytap 9.5.2019 17:50
  olabilir her şey olabilir :d
  0
  argent 10.5.2019 20:27
  ben de böyle tepki veriyorum
 • 1
  mybae 9.5.2019 17:52
  yaşar nurinin deist olarak öldüğü bir ülke de yaşıyoruz yani 😆 bu bilgiyi az önce öğrendim de yazayım dedim alakaya maydanoz değil yani 😆
  0
  hedap 9.5.2019 20:35 ~ 20:41
  deizm kitabını yazan deist mi olmuş oluyor? bağnaz ve yobazlara karşı, din tucclarina karşı, en önemlisi cehalete karşı savaş açmış adam tüm hayatı boyunca. utanmıyor musun boş bos sallamaya. size boş beleş hikayeler anlatan hocalar lazım tabi.
  0
  mybae 9.5.2019 20:58 ~ 20:59
  yaşar nuri'den alıntılar.

  dinci tasalluttan kurtulmanın felsefi çaresi deizm'dir.

  deizm hakkında yazdığı yeni kitabıyla ilgili röportaj veren öztürk, "kuran; deizm'i teşvik eden, terviç eden bir kitap değil ama ona kapı aralayan bir kitaptır’’ dedi.

  deistler, dinciliğin bütün kötülüklerine, rezilliklerine rağmen allah’a inançlarını koruyan samimi mümin insanlardır. tarihin en namuslu, en ahlaklı, en üretken adamlarıdır. atatürk de deist'tir. hem namuslu hem de allah’a imanı olan adam başka bir yere gidemez" dedi.

  yav arkadaş önce bi ne yazdığını oku adamın kör kütük savunma 😆 deistten nasıl mümin oluyor? saçmalamış hangi kafayla yazmış kim bilir rahmetli (!) kur'an deizme teşvik ediyormuş hașa
  0
  hedap 9.5.2019 21:14
  evet dinci tasalluttan kurtulmanın çaresi şu devirde ve özellikle gelecek yıllarda deizm olacaktır.
  çünkü din öyle bir hale geldi ki insanlar din ile sömürüluyor, kandırılıyorlar, dolandırıyolar, cahil kalıyorlar ve birilerinin kurduğu cemaat düzeni en tepedeki ve tepedekileri zengin ederken, alta kalan dincilerin hepsi fakir ve aç.

  açıklamasını öyle güzel ve hakikatli yazmış ki, sizin o hurafelerle ve şirklerle dolu, insanları bir kişinin veya tarikatın güdümu altına sokmayı amaçlayan, okumayı bilimi, toplumsal ve kişisel ahlakı, asaleti ve en önemlisi kur'an-ı arka plana atarak, insanların önüne insan eliyle yazılmış kur'an benzeri risaleler okutarak cahil bırakan mezhepleriniz yüzünden koca bir nesil ateizm yoluna gidiyor.

  yaşar nuri öztürk ve onun gibiler, islam'ı kirleten ve her yeni nesilde insanları islam'dan uzaklaştıran bu mezhep dinlerine karşı, islami hatırlatmak istedi ama toplum hazmedemedi. tevhid inancını insanlara anlatmaya çalıştı ama toplum yine tevhid inancını bir tehdit olarak gördü.

  çünkü toplum, sadece allah'a değil, onunla beraber bir takım insanların da allah'la arasına girmesini ve allah'la arasında ki ilişkiyi o aracının sağlamasına muhtaç zannediyor kendisini.

  eğer sen samimi ve dürüst bir insan olsaydın, o haberi yapan o.c.larinin ne amaçla yazdığını az biraz araştırma ihtiyacı duyardin.
  eğer insanlar islam adı altında islam yerine, islam adı altında sünnilik, şiilik vb dinleri yaşamak zorunda bırakılıyorsa, bıraksınlar teferruati yeter ki allah inançlarını korusunlar ve yeter ki allah'ı bırakıp ateist olmasınlar.
  nitekim devlet kadrolarında ve özellikle liselerde artmaya başlayan deizm, en azından ateist artışını azaltmış ve dinci yobazlarin zorbalıklarindan kendini arındırmak ve kaçırmak isteyen gençlerin sırf bu yüzden allah'ı komple terk etmemesi sağlanmıştır.
  sonrasında kur'an-ı okuyan her insan elinde sonunda gerçeği bulur.
  ama mezheplerle tarikatlarla ve cemaatlerle yetiştirilen insanların panzehiri yoktur.

  evet bu ülkede dinci tasallut sorunu vardır. ve adamın toplum nezdinde yaptığı doğruluğu inkâr edilemeyecek derecede doğru tespiti, bakın yaşar nuri de deistmis diye, iftira atacak kadar cirkeflesmek, işte tam da bu dinci tasallutun gerçekliğini bir kez daha göstermiştir.
  0
  mybae 9.5.2019 21:19
  senin aklın yok mu kendin düşünüp bulsana niye yaşar nuri okuyorsun niye onu dediklerine katılıyorsun? bu sana tanıdık gelmiştir herkesin başlığına girip yazdıklarından
  -1
  hedap 9.5.2019 21:22
  çünkü yobazcim, adam deist değil ve söylediğin iftira? oldu mu? bence oldu.
  0
  mybae 9.5.2019 21:26
  deist değilse neden deistligi savunuyor. samimi müminler deistlermiș!? ne aptal bi cümle farkındasın değil mi? niye deist olduğunu kabul etmiyorsun?
  1
  hedap 9.5.2019 21:35 ~ 21:36
  çünkü değil de ondan. adam yaklaşmakta olan dinci tasallut tehdidine karşı insanların inançları sömürülmesin ve toplum bu aşırı dincilerin elinden kurtulsun diye bir nevi savaş açıyor tüm dincilere.
  bu ülkede dinci denilen insanlar, devlet kadrolarına sizdilar, hükümete, muhalefete sizdilar ve bu dinciler gözünüzün önünde darbe yapmaya kalkıştı.
  sen zannediyor musun ki bu tehdit bitti? sırada menzilciler, nurcular, süleymancilar oluk oluk akiyorlar devlet kadrolarına.
  liyakat yok adalet yok hukuk yok.
  cemaat liderlerinin atadiklari kişilerle yönetilen bir devlette yaşamanın zorluğunu hala siz farkedemiyor musunuz? tüm bu bozulmuş düzenin, cemaatlerde yetişen dincilerin eseri olduğunu görmek için üstümüze atom bombası mi atılması lazım ne lazım?
  üstüne, bunlara karşı farklı cephelerden savaş açanlari da iftiralarinizla karaliyorsunuz. yapmayın olm yapmayın. önünuze gelecek hep bunlar.
  her neyse. bu akşam tartışmak istemiyorum.
  bu akşam öğrendigin bilgiyi rahmetlinin cevabıyla bir kez daha gözden geçir. belki kaçırdıgin bir yer vardır.
  -1
  mybae 9.5.2019 21:40
  sen bana bunu açıkla nasıl en samimi müminler deistler olabiliyor? mümin ne demek anlamını karıştırmıș yada insanlara açıkça deistligi aşılamak istemiş beynini kullan. savunduğun adam deist olarak gitti. deist olamayan biri bunları savunmaz
  0
  mecnunc 9.5.2019 23:28 ~ 23:29
  kardeş uğraşma şu hedap ile ya.
  bu adam kendini birşeylere inandırmış (doğru yada eğri).
  bu adam kendini inandırdığı şeylerin aksini asla kabul etmeyen birisi. bunca yorum ve görüşünden, girdiği polemiklerden gördüğüm en doğru tespit budur.
  ıstersen yaşar nuri'yi karşısına getir, adam ben deistim desin, bu inanmaz. derki yok surda şöyle burda böyle. deistim demedi değiştim dedi falan der
  -1
  mybae 9.5.2019 23:36
  çok haklısın bende hep görüyorum da ne yapayım işte belki gerçeği görür
  1
  hedap 10.5.2019 00:53
  cidden tartışma niyetim yok ama son cevap olarak konuyu kapatalım. zaten başlığı da daha fazla boğmaya gerek yok.

  şimdi ben bizzat kur'an'a yani allah'ın kesin hükümlerine göre konuşuyorum. ama siz bizzat allah'a iftira atanlarin yazdıklarına göre konuşuyorsunuz.

  şimdi hangi mezheptensiniz mesela?

  sözde 4 hak mezhepte namaz kılmayanlar veya namazdan kaçanlar ya dövülüyor, ya hapis ediliyor, yada taşlaniyor felan filan.
  ve hepsine göre namaz kılmaya kalkarsak ortaya çıkacak olan binlerce namaz kombinasyonunu açıklamaya sayfalar yetmez ve birinde doğru kılınan namaz öbüründe geçersiz, birinde geçersiz olan namaz öbüründe hop şak diye geçerli oluyor:) ve bu sadece namaz örneği ve abdest gibi zekat gibi konularda kur'an'a aykırı bir şekilde dine sonradan monte edilen o kadar çok bi'dat var ki toplumun gelişimini ve dinin temizliğini lekeliyor. namaz gibi gayet basit bir ibadet bile inançli toplumlarda ayrışma ve kutuplaşma firkalasma etkisi yaratıyor.
  ve insanlar buna inanıyorlar ya düşünebiliyor musun? bak bu soruyu-mezhep-özellikle soruyorum.

  işte yaşar hoca bu tür uygulamaları yapanlara karşı diyor ki bunların yolundan gitmeyin.
  çünkü sen birine zorla namaz kıldırirsan veya öyle kılma böyle kil, o yanlış bu doğru, hanefi şöyle demiş, hanbeli şöyle demiş vs vs...

  o kişi sinirinden namazında tobe haşa ya allah'a yada zorla kıldırdiginjz için size küfür edecek veya namazı sadece bir spor niyetine kılacak, dindar olacağı varsa da sizin yüzünüzden dinden çıkacak, yada namazı hiç bir zaman gerçek amacına uygun kilamayacak? namaz insanin allah'la iletişimidir. sen bir insanın allah'a kuracağı iletişime, yok ayağını su kadar aç bilmem ne diye yüzlerce bi'dat eklersen, o insan allah ile olan iletişimini değil, sadece görüntüsünün ne kadar doğru oluşuyla ilgilenir ve asıl amaç hiç bir zaman gerçekleşemez.

  ve sen bağlı olduğun mezhebe göre namaz kılmayanlari dovmezsen, hapis etmezsen yada taslamazsan yine mezheplere uymamış oluyorsun.
  dinden döneni öldürmezsen,
  mürted olanı öldürmezsen,
  zina edeni öldürmezsen,
  başı açık gezen karıni dovmezsen,
  müzik ve resim sanatına karşı çıkmazsan,
  eglenenleri dinden çıkmışlar olarak nitelemezsen,
  ve kur'an'ın 7 8 ayetinde belirttiği gibi mezheplere bolunmez ve mehzepsel dinlderi reddersen (kur'an'a uyarak)
  doğal olarak yine mezhepsiz olmuş olursun. insan olursun yani kısaca topluma faydalı olmasa da zararsiz bir birey olursun en azından.

  bu tür yobazlıklardan kurtulmak için mezhep ve hadis inancinin yerine sadece kur'an'ın kaynak alındığı tertemiz islam dininin hükümlerinin uygulanması lazım. o da bunun yolunun gençlerin, mezhepsiz ve rivayetsiz bir inanc ile yola başlaması gerektiği konusunda ve dinî öğrenmek için tek kaynağın kur'an olması konusunda, allah'la aralarına kimseyi ama kimseyi sokmamalari konusunda gayet açıklayıcı bir dille sorgulamaya ve kişinin bizzat kendisinin kendi alimi olması gerektiğini anlamasına çağırıyor.

  sen tüm bu gerçekleri savunan adama, ve islam'dan başka bir din oluşturmuş mezheplere karşı hayatını adamış adama kalkmış deist olmuş diye iftira atıyorsun. üstüne o adam bunu hayatta iken reddediyor ve islami kirleten mezheplerden ve rivayet kültüründen uzak durun diyor.

  sonra yaptığın iftirayı yüzüne vuran biri çıkınca da boş beleş yorumlar yapip, inandıramazsin bilmem ne gibi alakasız cevaplar yazıp kendinizi tatmin etmeye çalışıyorsunuz.

  bir gencin islam'a zarar veren mezheplere ve cemaatlere katılmasından ve şirk yoluna girmesindense, tüm bu mehzepleri ve cemaatleri hayatına sokmadan sadece allah'a ve kur'an'a inanan biri olması pek tâbi daha hayırlıdır. çünkü kişi birey olarak kendisini allah'a yöneltmiş ve araya kimseyi sokmamistir. dolayısıyla inancından istifade edecek din tüccarlarinin ekmek kapısını kapatmıştır. bknz: nihat hatipoğlu vb. tüccarlar.

  ve yaşar hocanın bahsettiği de budur. bunu anlamamak niye bu kadar zor? çünkü o sizin tabularinizin temelini yıkmaya kalkışıyor. ve siz bu gerçeği ona iftira atarak görmezden gelmeye çalışıyorsunuz:)
  bağlı olduğunuz mezheplere göre namaz kılmayanlara ceza vermeyenler yorum yapmasın kardeşim.
  çünkü bağlı olduğunuz mezheplerin kurallarına uymuyorsaniz, yaşar hocanın da bahsettiği gibi, kur'an'a uygun olan yola girmeye başlamıssiniz demektir.

  ve bu yaşar hocayla karşıt değil aynı fikirde olduğunuzu gösterir.
  ne kadar farkında olmasaniz da:)
  aynı fikirde olduğunuza göre, iftirayı bırakabilirsiniz arkadaşlar.
  daha fazla boşuna yormayin kendinizi.
  1
  bizanskurdu 10.5.2019 09:24
  olm sen git kitap yaz bu nası yorum böyle mübarek
 • 1
  hedap 9.5.2019 20:38 ~ 20:38
  balıklar denizde su içer mi?bu da böyle bir şey herhalde.
 • 1
  unnamed 9.5.2019 21:04
  ben inandım
 • 1
  gaddarus 9.5.2019 21:08
  uyuşturucu satan kişi uyuşturucu kullanmaz gibi bişey bu :)
  1
  bizanskurdu 10.5.2019 16:07
  yine noktayı koydu
 • 4
  magic 9.5.2019 21:27
  kasapmış ya usanmıştır
 • 1
  bablisok 10.5.2019 03:46 ~ 03:46
  bunu biliyorum zaten
 • 0
  badboycharlotte 10.5.2019 22:57
  evet
  nusret et yemiyor
 • 0
  racooss 11.5.2019 01:43
  geçen haftaki story de hamburger yedi