11

ateistlerin en zayıf noktaları

klitoris bölgesidir.
 • 2
  adolfbey 10 ay önce
  dağları kim yarattı
 • 2
  hedap 10 ay önce ~ 10 ay önce
  kulağının arkalarını görmeleri
  klitoris yunanistan başbakanı değil miydi? :/
  0
  isotbagimlisijeday 10 ay önce
  çipras başkan
 • 6
  morphosunset 10 ay önce
  annesini doğuran annesini, onun annesinin annesinin kim doğurduğunun kim yarattığı sorusu
 • 6
  pentaigo 10 ay önce
  bacak arasına çalışın
 • 3
  altaydangelenbarbar 10 ay önce
  ahsen tvdeki herkese reis diyen diriliş ertuğrul kalpağı takan ve her konuyu malum partiye ve dine bağlayan adam
 • 0
  helianthus 10 ay önce
  erkek ateist yok galiba.
 • 3
  onlycat 10 ay önce
  kendinizden farklı düşünen ve hissedenleri bel altından vurmaya devam mı? sahi ne güzel müslümansınız öyle. müslüman olmayan insanlara küfür etmek, bel altı vurmak günah değil mi yoksa? klitorismiş pehh. inancına uygun bir davranış mı cidden bu yaptığın?
  0
  pentaigo 10 ay önce
  bence komikti ya :)
 • 3
  tesla52 10 ay önce ~ 10 ay önce
  ben ciddi cevap vereyim. dünyada bulunma, varolma amacınız nedir sorusudur. diğer sorularda ezerler ama bu soruya verilen en mantıklı cevap bile kendisini dahi tatmin etmeye yetmez. karbon döngüsü, biyolojik döngüyü devam ettirme, insanlığa bir katkıda bulunma, her canlının bir amacı mı olması gerekiyor, gibi cevaplar gelecektir. dinin ortaya çıkış tarihide zaten bu sorulara cevap verebilmek içindir.
  0
  helianthus 10 ay önce
  peki islam dinine göre insanın varoluş amacı nedir? din bunun tatmin edici cevabını verebiliyor mu ki ateistlerin doğada çözünme amacına sallıyorsunuz?
  0
  tesla52 10 ay önce
  amaç cenneti kazanabilmek. inanmayanlar için bu masaldan öte geçemesede 6 milyara yakın teist kendi inancındaki ödül ceza sistemindeki ödülü hayatının amacı olarak görmekte. paragrafımın sonunda söylediğim gibi dinin ortaya çıkışı zaten kadim sorulara cevap verebilmek içindir. ve en büyük kadim sorulardan biride neden varolduğumuz. her dinin kendine göre bir cevabı vardır. din çemberin merkezine insanı koyar, ateizm veya evrim insanıda diğer canlılar gibi görür fark burda. bu yüzden amaç, teizmdeki kadar tatmin edici olmaz.
  0
  helianthus 10 ay önce
  peki ödülü kazanabilmek için inanç sahibi olmak bir çeşit iki yüzlülük değil mi. bence din merkezine insanı koymaz. öyle olsa ibadetler ya da yapılması gerekenler insanların ortak iyiliği için yapılırdı. ama zina yapan kadınları hayatının sonuna kadar eve kapatırken erkeklere herhangi bir yaptırım öngörmeyen, erkeklere kadınlardan daha çok medeni hak bahşeden, daha çok miras veren, boşanma hakkı veren bir sistemin insanlığın ortak iyiliği için çalıştığına falan inanan insanların ciddi problemleri vardır diye düşünüyorum.
  amaç cenneti kazanmaksa yapılan ibadetler iyi insan olmak için değil cennet kazanmak için yapılır. bu durumda iyi insan olma gayesi dışarı itilir diye düşünüyorum. bu durumda inançlı insanlar kendi davranış setlerinden hareketle ateist herkesin kötü birer insan olduğunu düşünür çünkü ateist insanın aksiyonları bir şey kazanmak için iyiye yönelmek zorunda değildir. ama bu ön kabul doğru değildir çünkü inançlı insanlar tarafından şartlandırılmışlık barındırmaktadır. ateist insan doğal süreçlerin bir parçası olarak dünyaya geldiğini ve günün birinde döngüsünü tamamlayıp toprakta gübre olacağını kabullenmiş insandır. dolayısıyla cennet kazanmak için zina yapan kadınları hayatının sonuna kadar eve kapatmak asilik yapan kadınlara iz bırakmayacak şekilde vurmak falan gibi bir gayesi olamaz doğal olarak. yani yaşamın üretken şekilde sürdürülmesi için ille bir amaç olması gerekmez. resmi olarak ateistliği benimsemiş siyasal sistemlerdeki üretkenliğe bakarak bunu da kanıtlayabiliriz bence. öte yandan islam coğrafyasındaki muhteşem ilmi ve sosyal ilerleme! de bize üretkenlik ve amaçlar konusunda birer fikir verecektir. cennet için çalışan hareketlerini cennet için gerçekleştirir ama biz fiziksel dünyada yaşıyoruz şu an dolayısıyla fiziksel dünyanın hayrına eylemlerde bulunmamız gerekir. doğru bir argüman değil hayat amacı meselesi.
  0
  tesla52 10 ay önce
  tek tek cevaplayayım, ikiyüzlülük neden olsun ki, insan menfaatleri doğrultusunda hareket eder, para için çalışır, diploma için yıllarca okur vs. hamster bile bir fıstık için labirentler aşabilir, bütün canlılık ödül peşinde koşar. sen burdan sonra ahlak konusuna girmişsin, ilk paragrafta belirttim, diğer konularda ezerler dedim, ben amaç konusunda tatmin edemezler dedim. şimdi olaya klasik müslümanlar yani ehli sünnet tarafından bakarsan dibine kadar haklısın, dünyalar kadar günahın olsada müslümanım dediğin taktirde günahın kadar yanıp cennete girebilirsin anlayışı var. mesela abd ateist oranı 100 de 15 ken. abd hapishanedeki ateist oranı 100 de 1,5 . ateistlerin daha ahlaklı olduğu aşikar. olaya kendi itakadımla cevap vermem gerekirse, allahın bizden istediği kurandada belirttiği iyi insan olmaktır. uyduruk hadislerle dini bozmuş olan emeviler islamı içi boşaltılmış bir ritüel dini haline getirdiler. yani islamın amacı aslında iyi insan olup cennete girebilmektir benim itikadıma göre, namaz, oruç gibi ritüeller ibadete giriştir, insanı terbiye etmedir, asıl ibadet bu terbiyeden sonra iyi insan olmaktır.
  -1
  helianthus 10 ay önce
  eğer abuk subuk içi boş ritüeller dediğin kadınla ilgili yazdıklarımsa nas suresine komple göz atmanı öneririm. iyi insan olmayı öğreten bir dinin insanlara eşit muamele etmesini beklerim. din insanların yarısının diğer insanlara eşitsiz muamele ederek terbiye olmasını öngören bir hayat amacıysa zaten hayatımın amaçsız olmasını tercih ederim.
  0
  tesla52 10 ay önce
  hayır, içi boşaltılmış derken içinden iyilik yapmak ahlaklı olma davranışları alınıp, ritüel, yani tapınak dini haline getirdiler, namaz oruç vs. kadın din adamı var mı yok, kadın müctehid var mı yok, cemaat lideri yok, herhangi bi önder yine yok, kadının düşünmediği yerde erkeklerin kendi menfaatine mealleri tercüme etmesi normal, özellikle işin içine hadisler girince. kadın ve erkeğin eşit olmadığını söyleyebileceğin 3-4 tane ayet var onlarıda ayrıntılı araştırdığın zaman yanıldığını görüceksin, hadisleri kabul etmiyorum zaten. benim müslüman olmam 2 yıl sürdü. ihsan eliaçığı aç bana dinden bahset programından 3-5 video dinle itikadımı anlarsın.
  -1
  hedap 10 ay önce ~ 10 ay önce
  ışsiz yine cehaletiyle göz dolduruyor. bı bok bilmeden bu kadar özgüvenle konuşmak zaten ancak bir ateistik canlılarda görünüyor.
  zina yapan kadina ve erkeğe zinaya karışmamış eş haram kılınmıştır. bu erkek içinde kadın içinde geçerlidir. sizleri gördükçe şükrediyor insan :)
  erkeğe de kadına da eşit ceza verilmiştir. kur'an'ın hiç bir yerinde bir yanlış yapana kadına şu kadar erkeğe su kadar diye bir kistas bulunmaz.

  ayrıca çok okumuş ama eşsege altın semer vursan yine essek timsali arkadaşım, cennet zaten iyi insan olupta ibadetini yapanların hakkıdır.
  ıyi insan olmadan ibadet edene cennet hakkı verilmeyeceği kur'an'da yine yazmaktadır.

  şu ülke keşke sizin gibilerden bir silkelense kurtulsa vallahi ne iyi olur. bu kadar cehaletle yasama devam edebilmek hakikaten büyük meziyet.
  şimdi yine başlayacak bidi bidi cevap vermeye. şunu da söyleyeyim hakikaten bir bok bilmiyosun:)
  sen en yakın zamanda öl sıfırlan yeniden başla. olmamissin sen.
  -1
  helianthus 10 ay önce
  yine okuma engelli gelmiş. zina yapan erkeğe kadın haram kılınıyor, zina yapan kadın ömür boyu evlere kapatılıp dövülüyor iyi ki eşitiz değil mi. ben kur an diye başka bir şey okudum galiba. sikimde değil senin bildiğin konularda bir şey bilmek. senin bilmediklerinde biliyorum gereken de o zaten.
 • -4
  tnkc 10 ay önce
  kolları hepsi kürdan kollu kemik çerçeve gözlük takan 60 kilo ergenler
 • 0
  hitus 10 ay önce
  pedofili ve şizofren bir peygambere inan insan topluluğu
  0
  tesla52 10 ay önce
  1500 yıl öncesini günümüzün şartlarıyla yargılama. ayrıca peygamber hatasız değildir, o sadece tebliğ edicidir.
  -1
  anarchist 10 ay önce
  bu köydende kovulacaksın dikkat et
  0
  ferhattt 10 ay önce
  sen de bu uydurmanın ıslama ait olduğuna inan...
 • 0
  masterofpuppets 10 ay önce
  tıpkı köpekbalıkları gibi tabii ki burunları
 • 0
  gridgross 10 ay önce ~ 10 ay önce
  bir dine inananların inanç ve pratikleri en önemli şey olduğuna ve tek ama tek gerçeğe sadece kendilerinin sahip olduğuna inandıklarına göre içtenlikle inanan kişiler için diyalog ve saygı mümkün değildir. ( yeni ateistler bunu iddia eder ). onlara göre sorun inanan kişinin kendi inancına sarsılmaz bir biçimde sarılması ve dizginsiz güveninin onu başka bir bireyin inancına değer vermekten alıkoymasıdır. üstelik zıt inançlara sahip bir başka inanana saygı gösterilmez ve değer verilmez: bu kişi sadece hata içerisinde değil, aynı zamanda dinsiz hatta ahlaksız bir kişi olarak görülür; başka bir inananı akılsız bir kişi olarak görmekle kalmaz, bir adım ileri giderek onu kafir olarak görürler. o halde bunu hoşgörüsüzlüğün izlemesi şaşırtıcı değildir. kafirlerin karşı çıktığı tanrı'dan başkası değildir ve tanrı'nın onurunu korumak gerçek inananın kutsal ve bazen son görevidir.

  kelly james clark // ibrahim'in çocukları.


  mantık çerçevesi içerisinde bir görüş bence.
 • goygoy

  boş muhabbet + laklak + adamlı madamlı + siyaset+ tarih+ bla bla bla...

  1373 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus

 • bu bölüm #mizah bölümünün alt bölümüdür.
 • bölüm hakkında

  -bölüm eğlence amaçlıdır bu kapsamda hertürlü içerik açılabilir

  -her türlü formatta içerik atabilirsiniz(gif,video,yazı vs)

  -bu bölümde açacağınız başlıklar muhtemelen alaya alınacaktır o yüzden ciddi olduğunuz konuları buraya yazmayınız

  kurallar (ihlal durumunda uyarısız başlık kaldırılır)

  ➊ başlık veya içerikte bir grubu/kitleyi/kişiyi hedef alan küfür aşağılama varsa

  ➋ tahrik edici ,aşağilayici , küfür içeren yorumlar kaldırılır sahibi engellenir . 

  ➌ yorumlarda tepki toplayan içerikler

  ➍ -3 oya ulaşan içerikler 

  ➎ random , anlamsız başlık ,içerik varsa

  ➏ türkçe yi aşırı şekilde bozan başlıklar-hatalı yazımlar(önce uyarılır devamı halinde kaldırılır)

  ➐ bölümle alakasız başlıklar (uygun bölüm önerilebilir)