14

abdüllatif şener

türkiye cumhuriyeti 1. başkanı olmaya çok yakın olan kurt siyasetçi. özellikle kürt bölgelerinden alacağı oy potansiyeli ile rte'nin korkulu rüyalarından birisi.
 • -1
  tofıta 1 yıl önce
  he aq bundan rte'nin haberi var mı ?
  8
  scourge 1 yıl önce
  rte : korkulu rüyalarımdan bir tanesi abdüllatif şener
  3
  yaz 1 yıl önce
  akp'yi beraber kurduğu adamdan elbet haberi vardır. tanrılaştırmayın erdoğanı.
  1
  aquilus 1 yıl önce
  ana fikir aynı ama biri -2 almış biri 9. ?xd
  0
  gokkusaklikus 1 yıl önce
  sebebi neydi ki hshsh
 • 0
  romica 1 yıl önce
  aday olursa benim oyumu alır. dürüst bir insan.
 • 0
  saiko 1 yıl önce
  adaylığı kesinleşti, hayırlısı olsun.
 • 2
  ofsaytsizburak 1 yıl önce
  türkiye'ye kesinlikle emmanuel macron gibi karizmatik,ekonomide başarılar sağlamış,idealli,genç ve enerjik bir başkan lazım. ne yapıp ne edip böyle bir lider ortaya çıkarıp başımıza geçirmemiz lazım.
  ülkede chp tabanının 30-35 lerde gezdiğini görüyoruz,biliyoruz. bu sebeple sağ kesimden de oy alabilecek bir isim lazımdı. abdülhatif şener bence uygun bir aday. kendi doğrularından şaşmayan,deneyimli,ekonomist bir insan. mevcut zamanda meral akşener'den daha hareketli ve karizmatik bir muhalefet lideri çıkabileceğini düşünmediğimden chp için doğru bir aday olarak görüyorum kendisini.
  1
  tunc 1 yıl önce
  tutar da chp'nin gücü sayesinde akşenerden fazla oy alır sonra 2. turda erdoğan'a kaybeder diye korkmuyor değilim. şener'i akşener'den daha iyi bir tercih olarak görüyorum fakat sanki akşener'in erdoğan'ı yenme ihtimali daha fazla.
  2
  ofsaytsizburak 1 yıl önce
  hayatımda ilk defa bir seçim sonucu hakkında bir iddiada bulunamıyorum. her şey olabilir her ihtimal gerçekleşebilir.
  ama şöyle düşünüyorum: eğer ikinci tura kalırsa, erdoğan'ın işi çok zor. karşısında hangi isim olursa olsun. çünkü muhalefet ittifağı 2.turda aynı kişiyi destekleyecek.
 • 2
  binaenaleyh 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  koru korune muhaliflikle erdogan dusmanligiyla olmuyor bu isler puvolar. sirf sag kesimden de oy alsin diye sagci ayni zamanda kurtler de desteklesin diye kurt bir aday koyuyorsun.zaten chp oylari cepte kafasi. bugun birlikte parti kurdugu adami yari yolda birakan adam yarin ulkeye ne yapar? ayni seyi abdullah gul icin de soyledim. sirf dusmanliktan,kazanma hirsindan mantiksiz hamleler yapiliyor,boyle mi kazanilacak?
  1
  gregoris 1 yıl önce
  birlikte parti kurdugu insanı yarı yolda bırakmayıp ne yapsaydı? diğerleri gibi menfaati ugruna, yanlıs bildigi yolda ilerleyip sen ne dersen dogrudur padisahım mı deseydi?
  2
  binaenaleyh 1 yıl önce
  adamın siyaset geçmişini biliyor musun da konuşuyorsun acaba? dediğim körü körüne düşmanlık sende de var ama fazla kin göz köreltir mantıklı düşünemiyorsunuz. ayrıca benim yorumlarımı görseydin sağda solda herhangi bir partiyi pışpışlamadan sadece mantık çerçevesinde ülke hayrına yorum yapmaya çalıştığımı anlardın.abdüllatif şener dediğin adam chp tabanının kabul etmediği abdullah gül'ün laciverti.neyse ne salaklık yapıp muhalefet oyunu bölüyorlar hayırlısı
  0
  gregoris 1 yıl önce
  bir partiyi ya da kişiyi pışpışladığınızı söylemedim, erdoğan ile partiyi kurup daha sonra yaşanan fikir ayrılıklarından dolayı o parti ile devam etmemesinden ülke adına endişelenmenizi anlayamadım sadece.

  ayrıca oyle ya da boyle 2006'dan beri sıkı bir muhalif olan abdullatif sener ile cumhurbaskanlıgı doneminde bir madde hariç onune gelen her yasayı sorgusuz sualsiz imzalayan abdullah gul'u aynı kefeye koymak pek adil degil diye dusunuyorum.

  oyların bölünmesi konusuna da katılmıyorum. neticede ilk turda hiçbir aday %50'ye ulaşamadığı takdirde seçim ikinci tura kalacak ve ikinci turda zaten en çok oyu alan iki aday yarışacak. bu şener olursa muhalefet ittifakı onun etrafında birleşecektir, akşener olursa akşener etrafında birleşilecektir. ortada herhangi bir oy bölünmesi yok.

  akşener mi şener mi konusundaysa şener'in şansı güneydoğudan daha fazla sempati toplayabileceğini düşündüğüm için bana göre daha yüksek.

  bu sebeplerden dolayı abdüllatif şener tercihinin yanlış olmadığını düşünüyorum. salt muhalif bir insan hiçbir zaman olmadım. erdoğan gibi halkı kutuplaştıran bir liderdense halkı daha pozitif söylemlerle bir arada tutabilecek iyi de bir ekonomist olan abdüllatif şener'in ülkemiz adına daha hayırlı bir tercih olduğunu düşünüyorum.
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  609 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.