8
böylesi forumlar (sözlükler)
Puiv ekşi inci vs . de aktif kullacilarin yaş araligi genelde 16-25 yaş. Ama herkesin (neredeyse) aklinda nasil makara yapsak ne ile dalga geçsek . "hangi ünlünün ne renk donu var" gibi konular var. Bilim kisminda minimum paylaşimlar . birazcik inanci sorgulayacak herhangi bir durum oluştugu anda konusmak yerine verilen acayip tepkiler . Bilim diye bir köşe var ne kadar güzel ama ici boş ilk 30 da bile yer alamamiş. Sizce de bu çok üzücü değlmi sevgili piuv yazarlari.  Etiketi de goygoy yapiyimda belki okuyan olur. En sona kadar okuyanlarada ayrica teşekkür ederim .
 • 1
  thuglife 1 yıl önce
  rica ederim.
 • 2
  mavra 1 yıl önce
  basma kalıp düşünceler le dolu ortalık facete gördükleri bilgileri sorgulamadan inanan bir nesil var artık dini de biliminde faceten öğreniyorlar sonuç olarak tartışmadan kaçan bi nesil yetişti
  0
  shosin 1 yıl önce
  keske o tartismadan kacanlar hic dahil olmasalar
 • 4
  hsynpsdmr44 1 yıl önce
  aynen kimse boyle faydalı olabilecek forumları bırılerını bılgılendırme aydınlatma yada yardım etme amaçlı kullanmıyor herkes makara goygoy peşinde saçmalayacak yer arıyorlar
  aslinda ilk geldiğimde herkes faydalı seyler paylaşıyorlardı saçmalıklar yok denecek kadar azdı o zaman günde en az 5-6 sefer uğruyordum bu siteye ama sonradan cok bozuldu şimdi haftada bir anca giriyorum artık eskiden paylaşım yapanlar bırakın paylaşım yapmayı yorum bile yapmıyorlar kısacası eskıden faydalı bir forum diye düşünüyordum ama şu haliyle bir işe yaramaz.....
  1
  shosin 1 yıl önce
  insanlar sorgulama kabullenme fikir degistirme gibi seylerden ölumune korkuyor malesef e hal boyle oluncada bilime fln yonelmek hak getire
  3
  hsynpsdmr44 1 yıl önce
  şuan ki nesilin en büyük sorunu sorgulama dan kacınmaları baştakıler ne derse ona inanıyorlar..
  yönelmeyi bırak adını bile anmıyorlaar söyledikleri tek sey yabancı devletler için "vaybe adamlar yapıyor görüyon mu sen "gibi şeyler hal böyle olunca bunlardan pek bişey bekleyemeyiz.
  halbuki kendileride boş işler yerine faydalı seylerle uğraşsalar hem kendilerine faydalı hem bize.
  1
  shosin 1 yıl önce
  gerek aile ypilari gerekse egitim sistemi ve alayci cevre duzeninden dolayi bunun mumkun olduguna pek inancim ypk
  3
  hsynpsdmr44 1 yıl önce
  bunlar olduğu sürecede bizimgibilerin elinden pek bişey gelmez......
 • 4
  lethe 1 yıl önce
  Evet üzücü bir şey. Şu an belki ilgimi çeken bir şeyler görürüm diye girdim ama yok. Bir tane sohbet olsun diye açılmış başlığa yorum yazdım az önce, bir de bu, birazdan kapayacağım. Ancak hesabı ilk açtığımda bilgilendirici bir içerik paylaşmıştım. Onun gibisini sonra tekrar yapmak istedim de, yoğunum işte. Yorgunum da. Bu yüzden insanları pek suçlamıyorum aslında. Herkes gülmek, eğlenmek istiyorsa bu demektir ki herkesin yoğun veya sıkıntılı bir hayatı var. Bu kadar kişinin boş insanlar olduğunu sanmıyorum. Bu haftasonu, olmadı başka zaman bir şeyler yapmaya çalışacağım yine de kendimce. Sonuçta birilerimiz bilgilendirici başlıkları artırdıkça kullanıcılar da bunları tanıyıp yöneleceklerdir diye düşünüyorum.

  Yaratıcılık da gerekiyor tabi. Şu an gördüğüm kadarıyla ekşi sözlük'teki popüler başlıklar açılıyor buraya. Puandan çok orjinallik önemli bence. Orjinal olanın değeri daha da fazladır. Eğer gerçekten iyi bir paylaşımsa başka yerden görülüp açılan başlığa göre çok daha fazla beğenilir.

  Bilim bölümünün şu an etkin olmamasını da aktif kullanıcı sayısının çok olmamasına bağlıyorum. Çünkü bilim herkesin ilgilendiği bir alan değildir. Araştıran insanlar genelde bu işin içinde olan insanlar oluyorlar. Genetik mühendisleri gibi. Bir genetik mühendisinin okuduğu makaleyi herkes anlayamaz sonuçta. Bu yüzden her çeşit insanın gelmesi gerekiyor buraya önce. Tabi bunun olması için de şu anki başlıkların bu insanları çekecek hale gelmesi gerekiyor orası da ayrı, ama olsun. Zamanla değişir.

  Bir sıralar bu boş başlıklar aşırı fazla olmuştu da başka bir şey okuyamıyorduk, öyle olmasın da, asıl mesele bu :D
 • 5
  sadurra 1 yıl önce
  Ben üye olduğumda buralarda yazılımcı reisler vardı. Ben faydalı bir paylaşım yaptığımda yazılımla alakalı değilse bile bakıp yorumluyorlardı. Sonra ben ''yaa çok yazılımcı var azıcık ortam çeşitlensin'' nidaları atmaya başladım. Sonra ortam çeşitlendi. Sonuç bu. Buradan yazılımcı reislere özürlerimi iletiyorum. Güzel paylaşımlar aslında hala çoğunlukta. Fakat artı basılmıyor. Ben mesela gördüğüm bir şeyi ''bu niye vitrinde değil yaa?'' diye artılıyorum. Ama bir tek ben yapıyorum. O güzelim paylaşım kaynıyor gidiyor uzak diyarlara... Yarama tuz bastın shosin kardeş, ben açık tekel bulmaya gidiyorum...
 • 4
  ramoscu 1 yıl önce
  Ekşi'de ciddi konular da konuşuluyor ama inci resmen ergen yuvası gibi. Saçma sapan caps ve hikayelerle birbirlerini eğlendirmeye çalışıyorlar. Umarım burası reddit tadında bir yere dönüşür.
 • 0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  Bilimi sözlükte aramak ne kadar mantıklı bi hareket ?
  2
  shosin 1 yıl önce
  7000 insanin oldugu yerde neden bilimsel fikirler olmasin ki ? Bence bilimi bilgiyi her yerde aramali ve tartismaliyiz
 • 2
  ahmetturanozturk 1 yıl önce
  Biz teşekkür ederiz kardeşim haklısın. Bilim bölümü nerede?
  1
  shosin 1 yıl önce
  Diplerde bi yerde olucakti :)
 • -2
  xxpisikopatxx 1 yıl önce
  Sa yeniyim burası gerçek inci sözlük mu
  1
  shosin 1 yıl önce
  Tüh be anladilar baylar bayanlar dagilalim hemen
  0
  kullanici 1 yıl önce
  Sen çok yanlış gelmişsin kardeş :)
 • 1
  iloveimagine 1 yıl önce
  Haklısın bence saçma sorulari görmek için gelmedim ben buraya
 • 2
  kullanici 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  zamanla düzelecektir hele bir alımlar kapansın. bu arada sürekli aktif tuttuğum puiv gündem kısmı var. güncele meraklı arkadaşlar oraya yazabilirler, en azından vatana millete hayırlı olup gündemin nabzını tutmaya çalışıyoruz.

  Shosin kardeşim haklı bu arada. Bilimle fen ile ilgilenenler elbet vardır. Benim alanımın dışı olmasa katılım sağlardım.


 • goygoy

  boş muhabbet + laklak + adamlı madamlı + siyaset+ tarih+ bla bla bla...

  312 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

 • bölüm hakkında

  -bölüm eğlence amaçlıdır bu kapsamda hertürlü içerik açılabilir

  -her türlü formatta içerik atabilirsiniz(gif,video,yazı vs)

  -bu bölümde açacağınız başlıklar muhtemelen alaya alınacaktır o yüzden ciddi olduğunuz konuları buraya yazmayınız

  kurallar (ihlal durumunda uyarısız başlık kaldırılır)

  ➊ başlık veya içerikte bir grubu/kitleyi/kişiyi hedef alan küfür aşağılama varsa

  ➋ tahrik edici ,aşağilayici , küfür içeren yorumlar kaldırılır sahibi engellenir . 

  ➌ yorumlarda tepki toplayan içerikler

  ➍ -3 oya ulaşan içerikler 

  ➎ random , anlamsız başlık ,içerik varsa

  ➏ türkçe yi aşırı şekilde bozan başlıklar-hatalı yazımlar(önce uyarılır devamı halinde kaldırılır)

  ➐ bölümle alakasız başlıklar (uygun bölüm önerilebilir)  

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...