sabahattin ali

  8
  oak 23.5.2020 03:13
  sabahattin ali de dram severdi hiçbir hikayesi mutlu sonla bitmez. peki dram sevdiğinden mi yoksa hayatında dramdan başka bir şey görmediğinden mi ? yinede canım aliye ruhum filiz dediğine göre güzel bir sevdiceği ve güzel bakan çocuğu vardı belli ki. en sevdiğim türk yazardır. mücadele ettiği şeylerin günümüzde de devam etmesi üzücü olan. doğruları söylüyor diye dergisinin basımına yasak çıkartılması. nazım hikmetler beraber elleriyle yazdıkları dergileri dağıtma çabası... eleştirilmeye tahammülü olmayan devlet büyükleri.... ve türkiyede yaşayamayacağını bildiği için konuşamayacağını bildiği için bulgaristana gitmek isterken devlet eliyle öldürülmesi... yinede büyük yazar olarak kalbimizde kalacak olması... okumaktan en çok hoşlandığım yazar. macidenin ömeri .... maria puderin sevgilisi hepsinin sen olduğu o kadar belli ki...
 • 0
  bizanskurdu 23.5.2020 17:37
  siyasetçiler resmen ülke ileri gitmemesi için mesai harcıyorlar. bir salsalar her alanda uçacağız.
 • 1
  must 25.5.2020 19:31
  muhteşem sözleri olan yazar. birkaçı;

  yalnız kalmak istiyorum dediğimde, kastettiğim yer kalbindi.

  " bu yaşıma kadar mevcudiyetinden bile haberim olmayan bir insanın vücudu, birdenbire benim için nasıl bir ihtiyaç olabilirdi?"

  "bana öyle geliyor ki,
  hakikaten yapabileceğimiz bir tek iş vardır, o da ölmek."
 • 1
  pandababy 6.1.2021 00:17
  en sevdiğim türk yazardır. sırça köşk masalı ile beni benden almış, bir insan bu durumu nasıl böyle bir şekilde anlatabilir diye hayrete düşmemi sağlamıştır. masalın ismi verilen toplama hikayelerden oluşan bir kitabı da vardır.