istanbul seçimi için iptal oyu veren ysk üyesinin eşi akp'den milletvekili aday adayıymış

  4
  systemfailed 25.5.2019 16:41

  istanbul seçimi için iptal oyu veren ysk üyesinin eşi akp'den milletvekili aday adayıymış
  akp'nin başvurusu sonrasında ysk'daki 7 üye istanbul seçimi için iptal oyu kullanmıştı
  istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimi için iptal yönünde oy kullanan yüksek seçim kurulu üyesi ilhan hanağası'nın eşi avukat nur hasanağası'nın akp'den milletvekili aday adayı olduğu ortaya çıktı. konya barosu avukatlarından nur hanağası, 2015 genel seçimlerinde konya’da akp’den milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmış.
  artı gerçek'ten sibel hürtaş'ın haberine göre yüksek seçim kurulu’nun istanbul seçimlerinin iptal edilmesine ilişkin kararı tartışılıyor. karar, kurul’un 4 üyesinin itirazına karşı 7 üyenin oyuyla alınmıştı. seçimlerin iptaline ilişkin karar veren üyelerinin konumları da dikkatleri çekiyor.
 • 1
  psv 25.5.2019 16:43
  ya her şeyi geçtim

  4 asil üye iptal edilmesin
  3 asil üye iptal edilsin

  4 yedek üye iptal edilsin oyu verdi.

  yani karar kabak gibi anayasaya aykırı ama siyasi güç bunun önüne geçiyor. ysk sadece 7 kişi toplanabilir, yedek üyeler oy veremez ama muhalefet bile bunun üzerine gitmiyor. hepsi aynı bok bunların, biz de mal gibi gidip oy veriyoruz.

  %100 binali kazanacak, bundan kimsenin şüphesi olmasın.
  0
  ofsaytsizburak 25.5.2019 17:01
  muhalefet ne yapsın ne gücü var? halkta ne gibi bir karşılığı var ki. görmüyor musun adama aşıklar sen istediğin kadar muhalefet et hiçbir işe yaramıyor.
  umutsuzluk pompalamayın hiç. imamoğlu'nun kazandığı seçimi kaybetmesi çok düşük olasılık.
  0
  psv 25.5.2019 17:16
  bence meclisten de seçimlerden de çekilmelilerdi puvo. %95'le falan seçilmeliydi binali, dünyaya bunu açıklayamazlardı.

  şimdi sana soruyorum, binali kazanırsa ne olacak? bu sefer diyecekler ki bakın bu sefer çalmadılar ve kazandık. tüm başarının üzerine konacaklar. tabi binalinin kazanması için ne kadar pislik yapılabiliyorsa, hepsini de yapacaklar. devlet onların elinde, ysk'ya bile hükmediyorlar düşün artık.

  sence erdoğan kaybedeceği bir seçime koşar adım gider mi? iki kere kaybetmesi demek, top yekün ak partinin yıkılması demektir.

  ekrem imamoğlu gibi bir figürün harcanacak olması beni üzüyor sadece. umutsuzluk konusunda haklısın da elimden gelmiyor işte.
  1
  ofsaytsizburak 25.5.2019 18:04
  ne fark edecek %95 ile kazanması daha şov yaptırır. katılım sayısı umrunda mı? hehe bak rekor oyla kazandık ezdik geçtik derlerdi. utanma yok ki demokrasi anlayışı yok ki. dünya kamuoyunu tikledikleri yok. zaten her türlü hukuksuzluğu yaptılar tepkiyi aldılar. adamların seçmeni hala çaldılar diyor. ne anlatacaksın bunlara da seçimden çekileceksin? kime ne faydası olacak. boykot kültürümüz mü var da fayda getirecek. boş beleş bir hamle olurdu. şuan elinde iyi bir fırsat var muhalefetin. bunu harcayamazdı.
  ne demek kaybedeceği seçimi yeniletmez ya. ne ima ediyorsun hile mi yapacaklar sence? o iş geçti. istanbul'da muhalefetin organizasyonu iyi durumda öyle şeyler yaşanmaz. şu adamları da siyaset ustası gibi göstermeyi bırakın. son zamanlarda yaptığı doğru hamle yok hükümet partisinin. eskidendi o devir.
  0
  psv 25.5.2019 18:23
  valla inşallah. sanki a'dan z'ye kadar hile planları var gibime geliyor. oyumu vereceğim her türlü, boykot yapacak değilim bir başıma.
 • 0
  hurshit 25.5.2019 16:53
  hak yiyen bok yesin