aile

  7
  banabubade 27.8.2019 18:55
  toplumun yapı taşı....

  bu tarz cümlelerden bıktım artık, aile nedir sorusuna kendimce bir cevap aradım bunca zamandır ve sonucunu size şöyle anlatayım.

  aile iki kişinin hayatını birleştirmesi değildir yalnızca, aile insanların hayatını etkileyecek bir şeydir bu ailede cocuklar varsa önemi 2 3 100 10000 diye artar ailenin, aile önemlidir zira ailede cocuklar vardır, cocuklar, eğer ki bu benim ailem diye bilen cocuklarınız varsa eğer çocuklarınızı kendinizle cezalandırmadıysanız sizi tebrik ederim.
  insanlar ayrılıyorlar, ayrılsınlar, cocuklar, cocuklar ortada kalıyor?
  kalsın tabiki onlara kesinlikle hissettirmeyeceklerdir hiç bir şeyin yokluğunu, oyuncaklar bilmem neler maddi şeyler her bir yanlarında olucaktır eminim, ya maneviyat? ya aitlik? bir şey nasıl yapılır sorusunun cevabını bir cocuk kendi buluyorsa ona o yaşında yol göstericek bir baba figürü yoksa, ne gereği var gerisinin?
  melez insanlar ortaya cıkıyor ise ne yapıcağını bilmeyen insanlar bunun bazı nedenleri var. özensiz insanlar.

  bu insanlar benden ne mi aldı?
  sağlıklı olma şansımı, zihnimi, kendimi, mutlu olmamı, normal kalmamı, kendime güvenimi...

  daha sayabilirim ama kısaca şu ki eğer bir cocuk yaptıysanız onu ve annesini aldatmayın, insan hayatı bu kadar kolay mahvediliyor çünkü...
 • 1
  hedap 27.8.2019 19:13 ~ 19:13
  biyolojik olarak baba olmak kolay ama gerçekten bir baba olmak zor.
  ha iyi bir aile ile çok güzel yaşanır ama onlar olmadan da iyi bir yaşam süremezsin diye bir şey yok.
  hatta aileye fazla bağlılık ileride büyük sorunlar açabilir.
  olabildiğince kısa bir süre içinde daha bağımsız bir birey olamaya çalışmakta fayda var.
  1
  banabubade 27.8.2019 20:57
  birey olmak konusun da sıkıntı cekmiyorum ama sağlıklı olamıyorum bir türlü aklımı toparlamak çok zor, farkında bile olsam elimden çok az şey geliyo...
  0
  hedap 27.8.2019 22:15
  ya maneviyat? ya aitlik? bir şey nasıl yapılır sorusunun cevabını bir cocuk kendi buluyorsa ona o yaşında yol göstericek bir baba figürü yoksa, ne gereği var gerisinin?

  şu kısım için söylemiştim. anneler babalar her zaman daha iyisini bilmez. özellikle bizim 70 80 li yıllardan gelen ebeveynlerimiz bu konuda çok sıkıntılı.
  kendi zamanına göre pek çok şeyden yoksun kalmış insanlar.
  senin hayatına olumlu yönde tavsiye verebilecek insanlar değil.
  evet belirli bir yaşa veya zamana kadar elinden bir şey gelmiyor diye düşünebilirsin ama geliyor. emin ol geliyor. her şeye sıfırdan başlamak bile mümkün.
  geleceği görmek mümkün değil ama öngörmek mümkün.
  1
  banabubade 27.8.2019 22:23
  kendi yolumu cizmeye çalışıyorum ama hep önüme bir şey cıkıyo yaşım daha 19 ama niyeyse çok yoruldum her şeyden çok yoruldum.
  genç oluşum belki hatalı düşünmemi sağlıyodur bilmiyorum ama hayatımı bir şekilde bir yerde durdurup kendime ait yapmam lazım. kendimi bir yere ait hissetme düşüncesiyle yanıp tutuştum onca yıl ama şu an bakıyorumda gerek yok kendimi yalnızca kendime ait hissetsem yeterli...
  0
  hedap 27.8.2019 23:43
  kesinlikle 👍
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..