ygs ye girecekler için tavsiyeler

  3
  furki1906 14.2.2017 13:08
  selamın aleyküm beyler bildiğimiz gidi şurda sınava birşey kalmadı. sınava giren arkadaşlara birkaç tavsiyem var.

  sınavda sizi kurtaracak ders türkçedir. bilgi gerektirmez sadece okuduğunu anlama ve yorumlama üzerine kuruludur sadece pratik gerektirir. size tavsiyen bu günden itibaren hergün en az 40 paragraf sorusu çözün ve süre tutarak yapın yanlışlarınızı tekrar gözden geçirip aynı hataları yapmamaya çalışın. türkçe için genelde sayısal öğrenciler benim türkçeyle işim olmaz gibi bir düşünceye sahip. birde şöyle düşünün ygs de sadece 1 konudan mesela üslü sayılardan 32 tane soru çıksa üslü sayılara asılmazmıydınız sürekli üslü sayılar çalışırdınız e türkçeden de 32 tane paragraf çıkıyo neden türkçe kasmıyosunuz ? ortalama olarak ygs türkçe de 1 net fazla yapmak sizi bin belkide onbin kişinin önüne atabilir ve lys sonucunda aşşağı yukarı 4 puan artırır.

  sosyal için söyle söyliyebilirim temelinde bilgi gerektirir fakat bazı sorularda size verdiği bir metin veya paragraf doğrultusunda yorum yapmanız istenir. bu soruları türkçe gibi düşünebilirsiniz anlama ve yorumlama ister. sosyalde yapacağınız 4 net yaklaşık olarak 1 matematik netine eşittir benim tavsiyem sosyale fazla zaman harcamayın onun yerine türkçe matematik veya fen den boş bıraktığınız veya yapamadığınız sorulara tekrar bakın tabiki sizin bileceğiniz iş ts öğrencileri benimle aynı fikirde olmayabilir.

  matematik ygs için konuşursak hem bilgi hemde yorum ister. köklü sayılar taban aritmetiği gibi konularda özellikleri bilmesseniz soruları yapma şansınız biraz düşüktür. fakat esnaf zekasına sahip olan arkadaşlar problemler gibi eleyici konularda öne geçebilirler. matematik için tavsiyem fazla vaktimiz olmasada çıkmış soruları çozmenizdir. kaynak soranlar olursa bana mesaj atabilirsiniz.

  fen çoğunlukla bilgiye dayalı bir bölümdür. genelde bilmeyenler yapamıyor fakat burda mantık yürütülerek yapılacak sorularda var özellikle fizikte.

  genel olarak size tavsiyem son 26 günümüzde bol bol paragraf ve matematik ve fen den çıkmış sorular çözmenizdir.

  aklınıza takılan bir soru olursa veya kaynak kitap soracak olursanız hiç çekinmeden mesaj atabilirsiniz
 • 1
  kalcasever 14.2.2017 14:36
  girişim değil ama çıkışım çok komikti amg...çıkış süresi başladığında ilk ben çıkmıştım herkes bana bakıyodu bahçeye çıkınca kapının dibine pusu kurmuş teyzeler amcalar nasıldı yavrum diye sorunca çok kolay hepsini yaptım çıktım demiştim...bizimkilerin yanına gelince çok kötü yapamadım diyip yürümeye devam ettim peder küfür etmişti dashdgas