18

puiv'e dair

çok değerli puiv halkı
puiv'in son zamanlarda biraz dalgalı olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. elbette insanların özgür iradeleri vardır. bu nedenle dilediği şekilde, istediği dilde paylaşım yapabilirler fakat durum bu değil. lafı fazla uzatmadan eleştirilerime başlamak istiyorum.
puiv, bir çok yazarın buluştuğu bir ortam olması nedeniyle diğer sitelerden ayrılıyor. yaptığı reklamları başlangıçta, şu anki reklamı nasıl bilmiyorum, yazarların toplanma yeri olarak yapmış olduğu için buraya hiç bir şekilde kalitesiz insan geldiğine inanmıyordum. bu durumdan şikayetçi olan birkaç kişiye insanların özgür olduğunu bu nedenle sadece yazı paylaşmak yerine tartışmaya açık konu başlıklarını açmalarının yanlış olmadığını söylemiştim.
o arkadaşlarımdan özür diliyorum.
resimler, şarkılar, alıntılar vs... özgün içeriklerin kalmaması bir yana puiv siyasetin, doların konuşulduğu bir yer haline geldi.
resimler size ait olsa, tamam.
şarkı sözü yazsanız veya söyleseniz tamam. hatta diyelim şarkıyı paylaştınız onun videosunu, şarkının sözlerini, şarkıcının sesini falan eleştirseniz on numara...
alıntı yaptığınız kişinin sizi neden bu kadar etkilediğini yazsanız mesela...
siyseti çok mu seviyorsunuz? o zaman siyasetle ilgili bilgi paylaşmak yerine siyasete yeni bakış açıları kazandırın.
dolar yüksek peki sizin düşünceniz ne???
bu insanların dışında beni en çok rahatsız eden şey ise benim kendilerini sapık olarak isimlendirdiğim insanlar.
emin olun cinselliğe, karşı cinse bir tek siz ilgi duymuyorsunuz fakat paylaştığınız fotoğraflar, ilgi çekmek adına kullandığınız bazı sözcükler... bu yaptığınız ayıp, cidden ayıp.
mortal iki yıl önce insan olduğunuzu unutmayın demişti.gerçek hayatta kullanmayacağınız cümleleri sosyal medyadan güç alarak burada kullanmayın...
yazımı burada noktalamadan önce herkese iyi akşamlar diliyorum. hoşçakalın...
 • 1
  sevde 12 ay önce
  çok çok haklısın..
 • 2
  horseman 12 ay önce
  +1
 • 2
  ciddiyetsiz 12 ay önce
  iyi akşamlar.
  ben şarkı paylaşırım genelde.
  1
  kayipunicorn 12 ay önce
  ahah bundan sonra yorumunu da paylaşırsın güzel insan 😄😄😄
  1
  ciddiyetsiz 12 ay önce
  peki bundan sonra öyle yapayım 😂
  1
  kayipunicorn 12 ay önce
  sen adamsın 😄🧡
  1
  ciddiyetsiz 12 ay önce
  thx 😊
 • 1
  sjense 12 ay önce
  uzun zamandır gördüğüm en seviyeli ve en tatlı eleştri.
  0
  kayipunicorn 12 ay önce
  teşekkürler güzel insan
 • 1
  eaalmlr 12 ay önce
  söylemek istediklerimi dile getirmişsin, teşekkürler
  0
  kayipunicorn 12 ay önce
  ben teşekkür ederim güzel insan
 • 1
  georman 12 ay önce ~ 12 ay önce
  mantıklı tenkid, ama şunu söylemek isterim ki , "insan olduğunuzu unutmayın" diyen bir kişi bugün hata sonucu bölümüm de, birisinin içeriğini kaldırırken yanlış, neden verdim diye bana ban atıldı :) , (pi: @mortal)

  "ayrıca ekliyeyim, bir mod farklı neden söylüyor ban yeme sebebim olarak, bir admin başka neden söylüyor" bu durumda benim yapabilecek olduğum birşey yok, eylem başlatmaya kuvvetim yeter, çevremde var, ama işte huzur ve düzeni bozmak istemiyorum, adalet bura da da tecelli edecektir.
  1
  kayipunicorn 12 ay önce
  teşekkürler güzel insan. bilgim ve gözlemim doğrultusunda ben bu sonuçlara vardım bu yüzden bir eleştiri yazısı da senden bekliyorum güzel insan ;) benim aydınlatamadığım kısımları kendi gözlemlerin doğrultusunda, banın kalktığında, yazarsın inşallah.
  tekrardan teşekkürler değerli yorumun için ☺️🧡
  1
  georman 12 ay önce
  estağfurullah, o senin tevâzun :) , en yakın sürede sanalda da olsa , kalemimize vurulan prangalar çözülecektir, adaletin temel esasları, inşa edilecektir.
  1
  kayipunicorn 12 ay önce
  inşallah güzel insan :)
 • 1
  systemfailed 12 ay önce
  internet çok geniş bir ortam ve her dilden düşünceden insan olacak burası dahada büyüdükçe daha manyakça şeyler göreceğiz ama normal olan bu çünkü büyümek her çeşit insan demek puiv'in burada olmasının sebebi daha fazla büyümesi gerektiği içindir aslında bu her çeşit internet sitesi için geçerlidir çünkü insanlar bu tip yazılımları yaparken sonunda bir geli elde etmek istiyorlar ve çok haklılar para kazanmak için daha fazla insan gerek bu tip şikayetler bence gereksiz yani anlamsız neden dersen bir döngü bu ve bu döngü oluşmak zorunda bir şehir gibi düşün burasını herkes olacak ama iyi ama kötü sonra zamanla herşey yerine oturacak tabi bur zor zamanlarda kendi mülünü korumak en güzeli daha güzeli ise yeni insanlar oldukça senin eskimen olacak :)) bunları eleştirmek amaçlı yazmadım yanlış anlama en güzeli umursama umarım puiv daha iyi yerlere gelir çünkü eğlenceli bir yer burası hayırlı akşamlar
  0
  kayipunicorn 12 ay önce
  elbette bu da bir bakış açısı güzel insan ama “çok para kazanmak” maalesef ki kaliteyi düşüren bir hedef. zannımca böyle bir hedef puivin yıkımına neden olacaktır.
  biz, bu ortamın temellerini oluşturuyoruz. bence sağlam temeller atılırsa sağlam bir yapı oluşturulabilir. yani şimdiden sayıları az olan bu kitleleri çeşitli ceza veya uyarılarla durdurmak sonradan gelecek kalabalığı durdurmaktan daha kolay olacaktır ki o kalabalığı görebiliriz inşallah :)
  0
  systemfailed 12 ay önce
  o dedıgın olmaz :)) tek olacak olan şey senın ıyı bır arkadas ortamı kurmandır gerı kalan sıstemın bir parçasıdır ama ozamanda başka sekılde eglencelı şeyler olacak
  1
  kayipunicorn 12 ay önce
  farklı teoriler tabi ;)) bana benim düşüncem daha mantıklı geliyor güzel insan...
  0
  systemfailed 11 ay önce
  hayırlısı olsun kanka ozaman :))
 • 1
  hedap 12 ay önce
  sen vatandassin.
  dünyaya bir kere geliyorsun, sadece bir hakkın var. hayatıni dolu, güzel, başkalarına faydalı yaşamak ve dünyayı benden sonrakilere teslim aldığımdan daha güzel bırakmak istiyorsan siyaseti bırak.
  siyaseti, siyasetçiler yapar. bunun için maaş alıyorlar. maaşlarını da ben ödüyorum. ben siyasetçilerin işvereniyim, onlar da benim çalışanlarım.
  bu dediklerimi kafanıza iyi yazın. çünkü bunlar sadece benim değil, sizin için de geçerli.
  siyaset yapmayın, siyaset konuşmayın, siyaset için yaşamayın. bizim işimiz bu değil, bizim işimiz hayatımızı en güzel şekilde yaşamak.hepimiz doğru ve düzgün yaşarsak, zaten her şey istediğimiz gibi olur. bu memnuniyetsizliklerimizin tek sebebi budur. dünyada en çok siyaset konuşan ama elinden hiçbir şey gelmeyen tek toplum biziz.
  itiraz edeceksiniz biliyorum... doğrudur, edin bakalım. gelsin "ama" ile başlayan cümleler. er veya geç hepiniz bu dediklerimin doğruluğuna katılacaksınız.
  inşallah er olur.
  1
  kayipunicorn 12 ay önce
  ama... haklısın...
  -1
  hedap 12 ay önce
  olmadı böyle. koskoca puivde hak vermeyecek kimse kalmadı mı be?
  0
  kayipunicorn 12 ay önce
  heee... tartışma araysın? skckdkck
  2
  banabubade 11 ay önce ~ 11 ay önce
  yaw bunları ben deyince neden linc yiyorum
  :d doğru demişsiniz sayın işveren bey
  1
  hedap 11 ay önce ~ 11 ay önce
  çünkü biz işin tekniğini biliyoruz

  senin daha cooooook fırın ekmek yemen lazım:)
 • 1
  ghostrider 11 ay önce
  çok haklısın.

  ama bende bazen küfür edebiliyorum. =)
 • 1
  ersals 11 ay önce
  ergen birey çokluğu
  kişisel kalite sınırlılığı
  kendini geliştirme amacının farkındalık düzeyi
  varoluş amacını arama güdüsü yokluğu
  okuma azlığı sonucu kuramsal ve öngörü yetersizliği
  ...
  vb nedenlerden dolayı platform dan uzaklaşmaya başladım.

  bahsi geçen kişilerin de istediği platformda kendini ifade etme hakkı tabii ki var.

  ancak kişilerin amaçları doğrultusunda hareketinin anlam kazandığı zeminlerde bulunması, faaliyetlerinin yaşam amaçlarına hizmet etmesini kolaylaştırır.

  eskisi gibi sık girmiyorum, farklı platformlara kaydım...

  0
  kayipunicorn 11 ay önce
  haklısın güzel insan. kaliteli platform da bulmak zor gerçi... herkes boş veriyor çünkü...
 • 1
  darkier 11 ay önce
  mükemmel bir yazı fakat yine de birkaç eklemek istediğim şeyler var.

  bundan birkaç yıl önce siyaset, şu anki durumun katbekat fazlasıydı. sol taraftaki bölümlerde muhtemelen ilk üçteydi. çok fazla siyaset konuşulduğu için sıkıldığım zamanlar da oldu fakat yapılan siyaset gerçekten harikaydı. kendi görüşünü gerçekten benimsemiş kişiler ve o kişilerin fazlalığı siyaset sevmeyen beni bile içine çekmeyi başarmıştı. yani burada demek istediğim; olay ne olursa olsun, var olan kitlenin bu olayları ne kadar katlanabilir kıldığıdır.

  özgün olmak tabii ki güzeldir fakat her özgün olan da katkı sağlıyor anlamına kesinlikle gelmez. bu, emek var diye her emek harcayanı takdir etmek gibi bir şey ve doğruluğu tartışılır. bu yüzden özgün olanın içeriğinin ne olduğu da çok önemli.

  resimler, şarkılar, alıntılar konusunda da hak veriyorum sana ama bunun önüne geçmek neredeyse imkansız. yine de bunu belirterek yazarların farkına varmasını sağlamaya çalıştığın için teşekkür ediyorum.
  bireysel farkındalık her zaman güzel bir başlangıçtır.
 • eleştiri

  Eleştiri yazılarının buluştuğu bölüm...

  2 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  kayipunicorn

 • bu bölüm # bölümünün alt bölümüdür.