annemin sürekli ölücem ölüyorum tribi

  12
  shewolf 17.1.2020 01:00
  kendi psikolojisini kendi kendine bozduğu yetmiyormus gibi bide bana da bunu yansıtıyor sinir oluyorum. sen ne biliyosun anne allah büyük, o ölecek dediğimiz insanlar suan 80 yasindalar. allah almayacağı canı almaz nedir bu trip ya.

  alt tarafı grip öksürük halsizlik tuttu söylediği lafa bak. ben ölürsem sunlarin bunların yeri burda, yok ben ölürsem babaniz nasil bakicaz size dukkani tek başına idare edebilir mi. sanki cok psikolojisi yerinde birileriymisiz gibi söylediği laflara bak.

  :/ aslında annemi anlıyorum. başımızda bize gram gelecek vaad edemeyecek bir baba, ve daha 24 yasina gelmesine ragmen hic bir ise tutunamamis bir abiye sahipken bende olsam tedirgin mutsuz olurum :( kız olmak kolay değil işte. erkek bir halta yaramadığı zaman kız eziliyor hayati boyunca devam bile edebiliyor.

  onun sıkıntısını anlıyorum. biz şanssız insanlardanız. cogu insan iyi bir ailede normal yetisirken ben zorluklar arasında tutunamayanlar arasına girdim. moralim durmadan bozuluyor ve ağlıyorum. gelecek kaygısı denen zıkkım kavramı yüzünden. keske abim babam kadar umursamaz davranabilseydim. işin bi kötü yani daha var. en küçük kardeşimde de o azim ışığı yok. annem bu noktada neden tedirgin olmasin.

  eger ilerde sefalet içerisinde sürecek bir hayatım olacaksa ben bu hayattan geri cekilmeye yemin ederim. ben maddiyatsizlikla kötü aile ortamıyla gelecege psikolojisi bozuk çocuklar yetistiremem. o kendi menfaatini düşünen aileler gibi. hani cocuk yapalım büyüsün o da bize baksın mantığı. üzücü
 • 1
  plumerion 17.1.2020 01:34 ~ 01:35
  zor!

  evet... gerçekten çok zor.

  ne yaşanırsa yaşansın yine de güçlü olmak/kalmak istedin sen de hepimiz gibi. hayaller kurdun; sevdiğin, sevmediğin sayısız şey yaşadın, gördün, duydun. kimi zaman güldün, çoğu zamansa ağladın belki de.

  evet, gerçekten zor ancak lütfen o, geceleri uyumadan önce kurduğun hayallerinin, bir an gerçek olduğunu düşünüp yüzünde bıraktığı tebessümleri kaybetme. hayallerini gerçekleştirmen için ne gerekiyorsa yap lütfen, yaşamak bizler için bir savaş ise, biz de birer savaşçı olalım.

  ayrıca bütün bunlardan önemlisi lütfen "gücünün, imkanının yetmediği konulardan, ailen dahi olsa sorumlu olmadığını" unutma sevgili puvolin.  0
  shewolf 17.1.2020 15:13
  çocuklugu kotu gecen biri icin gelecek zor
 • 1
  kayipunicorn 17.1.2020 11:43
  bizimkiler de sürekli öleceklerini ima ediyorlar ve yetmiyormuş gibi bunda da beni suçluyorlar.
  “bu adam ölürse senin yüzünden ölecek”
  0
  shewolf 17.1.2020 15:13
  doğurup doğurup sonrada yaptıkları şeyi begenmemeleri. kusura bakmasınlar biz onlarin. genlerini taşıyoruz.
 • 1
  alicoyum 17.1.2020 17:54
  yazar burada aslında babasına saydırmış. daha çok gençsin, bu günleri belki de acı bir tebessüm ile hatırlayacağın günler gelecektir.
  1
  shewolf 17.1.2020 19:12
  babam iyi bir insan bana kıyamaz. ama o sorumluluklarini yerine getirmediği icin. annem babalik yaptı. boyle plunca da biz bos kaldık fakir kaldik hep ezildik
 • 1
  bizanskurdu 17.1.2020 22:44
  sen kurtsun kendine gel ben de tüy falan dokuyorsun sandım kış ortasinda