4
bölünmeye devam ediyoruz
şanı kahramanlıklarla dolu osmanlı tarihinin sonlarında hasta adam olarak nitelendiriliyordu . o zaman ki itilaf devletlerinin amacı da bunu kullanarak değerli osmanlı topraklarını aralarında bölüşmek istemeleriydi.

bugün osmanlı'nın devamı olan türkiye cumhuriyeti'nde ise durum aynı : böl , parçala , yok et . bunun ahvali nasıl olur bilmem ama şu an avrupa'nın hasta adamı olarak görünüyoruz veya gösterilmek isteniyoruz.

bakın şu an çok tehlikeli bir dönemden geçiyoruz .
bu halde dahi istanbul'daki suç oranı o temiz gösterilen
vahşi ve katil batının new york'unda suç oranı kat kat yüksek . örneğin isviçre'deki tecavüz oranı dünyaya oranla çok daha yüksek.

sonuç olarak ortak yönlere baktığımızda bizim artılarımız kültürel yönden ve ahlâki yönden daha fazla . bilimsel alanda ilerlemememizin tek sebebi çeşitli sözde terör örgütlerinin bizi oyalamasından başka bir oyun değildir.
fetösünden daeş'ine , pkk'sından pyd'sine yani destek aldıkları ülkeler emperyalist amerika veya amacı akdeniz'e inmek olan rusya'nın büyük ortadoğu projesidir .

bizim şu anda tek yapmamız gereken vatandaşlık görevimizi tamamıyla yerine getirmektir . misal ben bir öğrenciyim ve elimden gelen neyse onu yapmalıyım ki kendi görevimi yerine getireyim .
inanın %30'umuz bunu yapsa bırakın isviçre'yi
dünyaya fark atarız ve kimsenin eline bakmayız .

sağlıcakla kalın .
 • -2
  pcghost 1 yıl önce
  (pi: @sbb3) 3.paragraf
  1
  sbb3 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  edit: eksileyerek bir yere varamazsin orospu cocugu

  lan o kadar link verdik eksiden az okuyun diye. madem okumamak icin inat ediyorsunuz o zaman copy-paste yapiyorum

  gelismis ulkelerde insanlarin tecavuz vakkalarini daha rahat sikayet edebildigi icin daha fazla oldugunu, musluman ulkelerde ise tecavuze ugrayan kadinin ya utancindan sustugu icin veyahut tecavuzcusu ile zorla evlendirildigi icin asla rapor edilmeyen vakkalardan dolayi az oldugunu bilmeyen cahil gercek islamcilari bize gosteren haritalardir.

  he la he, turkiye ve suudi arabistanda oyle fazla tecavuz yok, isvecte falan durum gercekten cok daha kotu.

  not: omrumun 20 yili arabistanda gecti, burda beyaz tenli kucuk cocuklarin bakkalarin, firinlarin onunden kacirilma haberleriyle buyuyup yasadik. kips.
  1
  sbb3 1 yıl önce
  hatta soyle bir idda da var

  mesela bir adam bir kadina 1 yil boyunca tecavuz ederse;

  avrupa: kayitlara “365 kere tecavuz olayi yasandi” diye gecer

  turkiye: kayitlara “1 kere tecavuz olayi yasandi” diye gecer

  afrika/arabistan: kadin korkusundan hickimseye bu olaydan bahsetmez ve bunula ilgili bir rapor tutulmaz

  ınsallah anlamisindir
 • 0
  onn 1 yıl önce
  çoktan bolunduk reis
 • 0
  nanichirgelair 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  (pi: @sbb3) özetlemiş suç konusunu fakat az bir miktarda ben eklemek istiyorum izniniz ile;


  - bugün osmanlı'nın devamı olan türkiye cumhuriyeti'nde ise durum aynı : böl , parçala , yok et . bunun ahvali nasıl olur bilmem ama şu an avrupa'nın hasta adamı olarak görünüyoruz veya gösterilmek isteniyoruz.

  şu andaki emperyalizmin silahı budur zaten, özellikle türkiye gibi çok kolay ayrıştırılabilir ve manipule edilebilir koyunların bulunduğu bir ülkede bu oldukça basit.


  '-sonuç olarak ortak yönlere baktığımızda bizim artılarımız kültürel yönden ve ahlâki yönden daha fazla . bilimsel alanda ilerlemememizin tek sebebi çeşitli sözde terör örgütlerinin bizi oyalamasından başka bir oyun değildir.
  fetösünden daeş'ine , pkk'sından pyd'sine yani destek aldıkları ülkeler emperyalist amerika veya amacı akdeniz'e inmek olan rusya'nın büyük ortadoğu projesidir'  kendi zayıflıklarını 1. dünya ülkelerine atmayı kes. eğer ağır islamcı ve biatçı iseniz kültürümüz daha ileri olabilir,fakat dikkatini çekerim doğru düzgün bir kültüre ve milli kimliğe sahip olmayan amerika senden kat ve kat ileride. ahlaki yönden ileri olduğumuzu düşünmen kafayı dini ahlak ile bozman büyük ihtimalle, yabancı ülkeler bizden kat kat daha ahlaklı özellikle suç işlememe konusunda.


  bilim konusuna gelirsek bu ülke tam olarak seküler olmadığı ve eğitim sistemi değişmedikçe bilimde ilerlemez,bu kadar basit.


  '-bizim şu anda tek yapmamız gereken vatandaşlık görevimizi tamamıyla yerine getirmektir . misal ben bir öğrenciyim ve elimden gelen neyse onu yapmalıyım ki kendi görevimi yerine getireyim .'


  herhangi bir içerikten bahsetmemişsiniz, size göre vatandaşlık görevi nedir? özellikle türkiye gibi totaliter diktatörlük ile yönetilen bir ülkede? bu konuda o kadar kötüleşmişizki puivde bile size ait olmayan görüşleri eksiliyorsunuz. tıpkı sbb3 gibi, kendisi ile aram iyi olmasa bile yinede eksilemeniz yanlış bir hareket.
  'inanın %30'umuz bunu yapsa bırakın isviçre'yi
  dünyaya fark atarız ve kimsenin eline bakmayız .'


  'vatandaşlık görevi' ne sizin yerinize spesifik bir açıklama getiriyorum, sanırsam totaliter düzeni savunmayı ve her konuda yardımcı olmaktan bahsediyorsunuz,vergi verip normal bir vatandaş olmak. anlaşılabilir bir mantık, sıkıntı şuki dünyanın eline bakmama imkanınız yok.

  özellikle diğerki devletler ile gelişmişlik seviyeniz ve sermayeniz arasında bu kadar fark var iken, yapmanız gereken yandaş medyayı takip etmeyi bırakmak ve gerçekçi yaklaşmak. yoksa bu şekilde kendi aptallığımızı , pragmatikliğimizi ve tembelliğimizi başka devletlere atmak ile dahada batacağız. özellikle ortadoğu bataklığına batıyoruz.


  cevabınızı bekliyorum.
 • -1
  sbb3 1 yıl önce
  tekrar okudum da yazin hatalarla dolu aq
  0
  nanichirgelair 1 yıl önce
  ne gibi?
 • 1
  ayaklirap 1 yıl önce
  (pi: @nanichirgelair)

  kardeşim çoğunda haklı olabilirsin ama başarmak inançla başlar . biz bugün kendi ülkemize , halkımıza inanmazsak onlar da bize inanmazsa tıpkı evren gibi düzensizleşmeye başlar . yani belirli bir düzen içerisinde kendimizi işlememize rağmen kararsızlaşmaya başlarız . bu yüzden böyle bir yazıyı yazma gereği duydum .
  fikirlerine de sonuna kadar saygı duymakla beraber ne yazık ki o tecavüz vakaları hakkındaki yazdıklarına katılıyorum . gece yazdığım için bir sürü eksik veyahut gözden kaçırdığım şeyler olabilir .


 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  82 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...