16

ekrem imamoğlu ve binali yıldırım düellosunun kazananı kimdir?

bence kazananı yok. her iki adayda standart söylediklerini yine aynı şekilde dile getirdiler. sanırsam programın formatından kaynaklı herhalde.

ben programı böyle bekliyordum.
twitter.com/.../1140353521822457856

yayından sonra bana sorsalar ismail hangi partiyi tutuyor? ak parti derim :)

bence imamoğlu gerginliğine hakim olmalı. bunu başarırsa daha başarılı olur.

sizce bu yayından sonra seçmen kararını değiştirecek mi?
 • 2
  horseman 1 ay önce
  ismail kucukkaya
 • 0
  msaid08 1 ay önce
  ismail şaka gibi cidden bu adamın acilen silkelenmesi lazım... binaliye sorduğu soruya bak linç yediğim için soruyorum fetöyle görüştünüz mü? -hayır +tmm.
  ulan sorsana fotoğrafları var programlara çıktınız. fetöcü ilan ettiğiniz türkçe olimpiyatlarına çıktınız?
  yazıklar olsun be...
  0
  kayipunicorn 28 gün önce
  program tarafsız olmalı. orada ismail bey’in görevi kendisine verilen soruları sormak ve süre tutmak. yorum ekleyemez ve ekstra soru soramaz.
  adamın bir suçu yok yani :)
  0
  msaid08 28 gün önce
  aynı soruyu imamoğlu'na sorduğu için sorabilir. ben de biliyorum orda ne sıfatla bulunduğunu zeki puvocum
  0
  kayipunicorn 26 gün önce
  taraflara temel sorular önceden bildiriliyor puvocum. bu bir formalite. ve kişilere onları rencide veya rahatsız edecek sorular yöneltemezler. tabi kanalın kapanmasını istemiyorlarsa :)
  0
  msaid08 26 gün önce
  canım anlıyorum biliyorum formatı ancak bir adaya sorduğu soruyu diğer adaya da soruyor. bknz: suriyeliler, projeler vs.
  sorabilirdi ve sormalıydı. uyardıktan sonra üstünkörü sorması hoş olmadı
  0
  kayipunicorn 25 gün önce
  taraflar bu tarz soruları cevaplamak istemiyorsa soramazlar puvocuğum.
  0
  msaid08 25 gün önce
  yok öyle bir şey brocum, soruları seçmiyorlar orası soru cevap soru seçmece olur mu? aa sen bunu bana sorma zorlanırım?!?!?! lütfen düzgün muhalefet olun
  0
  kayipunicorn 16 gün önce
  öyle değil puvom az araştır istersen 🤷‍♀️
  0
  msaid08 16 gün önce
  neyi araştırayım ya he hep siz doğru biliyorsunuz aq
 • 1
  turbo 1 ay önce
  ismail çok saçma sapan bir program yönetti. illa kazanan arıyorsak, ekrem daha karlı çıkmıştır.
 • 4
  sewo 1 ay önce ~ 1 ay önce
  bu olay gerçekleşmeyeli o kadar uzun süre oldu ki ( istanbul veya türkiye genel seç. öncesi düelloyu) kast ediyorum.

  tarafların danışmanları inanılmaz çalışmalar yapıp topun altına girmekten hep korktular.

  hiç radikal, post modern bir konuşma yapılmadı. bu sebepten ötürü boşuna bir konuşma oldu.

  sebebi nedir derseniz. 2 tarafında gönderdiği danışmanlar soruları özene bezene seçip kimsenin 0.1 puan oynamasına izin vericek soruları seçmemesidir.

  örneğin bir tane yıldırım beyi vurucak soru seçeyim: feto konusuna girdik, peki fetonun önüne eğilip eteğini öptüğünü, fotoğraf mevcut neden bunu yaptınız. en az 5 puan oynatırdı.

  örneğin bir tane ekrem beyi vuracak soru seçeyim : bu kadar israftan baz alıyorsunuz saatiniz bile 300 bin dolar, bir saate bu kadar para vermeyi israf bulmuyor musunuz?


  iki tarafı tuş ede ede 5 puan ona 5 puan ona 15 puan 20 puan ona diyerek seçimin galibi bu akşam belli olabilirdi. ancak taraflar önceden danışmanları sayesinde tertemiz bu akşamı atlattıkları söyleyebilirim.

  sadece şöyle bir izlenim doğa bilir. yani illaki bir kazanan seç derseniz. konuşması, akıcılığı ve insanlarda yeni bir değişim uyandırıcı sözleri dolayısıyla 0.5 puan ekrem bey önde toparlamıştır. bunu da ekrem bey değil, yıldırım beyin çok yavaş konuşması ve sürekli dilinin dolanması diyebilirim. 0.5 puan ile hiçbir şekilde tarafsızları arkasına alacağını sanmıyorum.

  berabere bitmiştir, rezalet bir düellodur. iki tarafıda korkaklığından ötürü esefle kınıyorum.

  bu arada arkadaşlar tamam görüşünüz ideolojiniz olsun ancak, bu iki adamda multi milyoner, inanılmaz servetlere sahip torunlarının geleceğini bile garantiye almış kişiler siyasetin size bir yararı olmayacak. okuyun derslerinize çalışın hayatınızı kurtarın.
  0
  ofsaytsizburak 1 ay önce
  o işler artık türkiye'de olmuyor işte. gelişmiş ülkelerde insanlar siyasete bel bağlamaz çünkü bürokrasi vardır sistem vardır tıkır tıkır işte.
  bizde ne kadar çalışırsan çalış onların kurallarıyla oynamazsan hayatını kurtaramazsın. ülke yönetim zihniyetini değiştirecek insanlar lazım bize. bu da siyasetle oluyor.
  0
  sewo 1 ay önce
  ülkemde çalışan, okuyan ve kendini geliştiren insan göremiyorum maalesef, nasıl bu kadar aylak kalıp 3 saat bu programı izlediler bilmiyorum.
  " eğer bir kurtarıcı arıyorsanız, ben size hiçbir şey öğretemedim." demiştir gazi paşa gerçekten öğretememiş. tüm türkiye bugün bu olaya kilitlendiyse cidden hiçbir şey öğretememiş gazi paşam.

  0
  ofsaytsizburak 1 ay önce
  ayrıca bu zengin düşmanlığınızı da anlamıyorum. ben tam tersi zenginlerin siyasete girmesini doğru buluyorum. fakir olup yönetime gelenlerin neler yaptığını özellikle sosyalist ülkelerde ve gelişmemiş ülkelerde gördük. bu takıntı nedir yani. zenginler öcü mü,fakiri düşünemez mi seni düşünemez mi?
  o kadar çok insan var ki. burada fırsat bulamıyolar,proje üretiyorlar kimse takmıyor,bireysel girişimlere destek yok,devletin öğrencileri taktığı yok. üstelik ses çıkaranı da bastırıyorlar. sözde herşey güzel de pratikte olmuyor malesef.
  0
  kayipunicorn 28 gün önce
  ya şimdi yok ekrem beyin saati yok erdoğan’ın karısının çantası falan... adamlar iyi para kazanıyor ve ayaklarını yorganlarına göre uzatıyorlar. kimseyi ilgilendirmez bu.
  israf denilen olay devlet bütçesinin kontrolü ile alakalı. devlet bütçesini kendine harcayamazsın.
  bu yüzden kişisel harcamalara takılmayı hoş bulmuyorum.
 • 3
  hurshit 1 ay önce
  halk değil orası kesin
 • 0
  isotbagimlisijeday 1 ay önce
  aynı kişiye oy veririm ama 1000ali kazandı
 • 0
  blackhot 1 ay önce
  tabiki binali
 • 2
  circlepit 1 ay önce
  maç alt oldu amk, sıkıcıydı. 0-0.
 • 1
  atesch 29 gün önce
  ismail ak partiyi mi tutuyor?
  adam binali'ye iftira atıyor, binali "bu doğru değildir" diyemeden lafını kesiyor gargaraya getiriyor
  ismail bence elinden geldiği kadar tarafsız davrandı ama ismailden açıkça ekremin tarafını tutmasını bekliyorsan sana öyle gelmiş olabilir
  0
  saksak 29 gün önce
  yani ben binali yıldırım'ı çok sıkıştırır diye bekliyordum. ama pek öyle olmadı
 • 0
  ___koray_____ 29 gün önce ~ 29 gün önce
  ekrem beyle gelen ılımlı bir siyaset var artık, bu ülke ve ülkede gerginliğin azalması adına çok güzel bir şey bu..
  yoksa rutin programlarda akp ve yıldırım’ı yerden yere vuran kanal değil mi bu.. küçükkayanın taraf tutuyor gibi gözükmesi bence ılımlı hali bozmamak adına.
  zaten istanbul gibi bir metropol bu denli çamura batırılmışken temizlenip, arındırılması 5 yıldan fazla sürer. iki adayda yapacaklarını anlatırken bana göre samimi değiller..
  ekrem bey, çok çalışacağız çok çalışacağız diyor. ah be güzel abim bu ülke 17 senedir çalışmıyor, kayırıyor ve bunca zamanda memuruna varıncaya kadar bu zihniyet aşılanmış. sen kiminle çalışıp, yapacaksın söylediklerini? bakın 25 sene istanbul’da yaşadım. bence adayların çıkıp, ya arkadaş istanbul her yönüyle çarpık, her yönüyle kalkınmaya ihtiyacı var ve bir daha ki seçime kadar geçecek sürede ancak yanlışlıklar aciliyet sırasına göre düzeltilmeye çalışılabilir. bunun harici vakit arttırılabilirse yine aciliyet sırasına göre bunları yapmaya gayret gösteririz şeklinde açıklamalar yapmaları gerekli.. böylesi çok daha inandırıcı olur..
  -1
  mecnunc 29 gün önce
  acaba beylikdüzü'nde neden çalışmamış ekrem imamoğlu onu çok merak ediyorum.
  ben neden ona oy vereyim?
  sözünü verim yapmadığı projelerden dolayı mı?
  gayrimenkul zengini olduğu beylikdüzünde hiç mi yoksulluk yok? orayı abad edememiş bir insan büyük şehirde ne yapabilir ki?
 • 0
  madam_aylak 29 gün önce
  burada moderasyon benim-(ismail kucukkaya) o poncik adamin icinden bir faşist çıktı yahu 😄
  0
  saksak 29 gün önce ~ 29 gün önce
  dediğim gibi bence o ak partili.
  0
  madam_aylak 29 gün önce
  bence partili değil. biraksan kendi partisini kuracak gibiydi 😀 bi de reklam cekmisti denk geldin mi bilmiyorum. pazardaki bi kadinla bulusuyor milletle kucaklasiyor falan. kime güç versen cildiriyor azizim 😀
  0
  saksak 29 gün önce
  hatırlayamadım o reklamı. bulabilirsen paylaşabilir misin?
  0
  madam_aylak 29 gün önce
  www.youtube.com/watch
  pazarda insanlarla falan tokalasmasi imamoglunu hatirlatmisti😂 tam da 10 dklik araya koydurmus reklamı.
  0
  saksak 29 gün önce ~ 29 gün önce
  ama olsun ya yine de keyifli adam :) üslubu üzgün
  0
  madam_aylak 29 gün önce
  moderasyon benim. beni siz seçtiniz unutmayın. herkes kurallarima uyacak.😄 didem olsa bu kadar triplenmezdi. ısmail keyifli hakkaten :))) gerci ben programdan pek anlayamadim 3 dkya odaklanmaktan cogu seyi kaçırdık. 3dk olmasaymis keşke
 • 0
  kayipunicorn 28 gün önce
  ekrem imamoğlu kendinden emin bir şekilde konuşuyor bu çok hoş fakat biraz fazla emin bu yüzden yer yer küçümseyici bakışları beni rahatsız etti. çok ısrarcı ve istediği yanıtları almadıkça tatmin olmuyor. seçim vaatleri mükemmel fakat senin de dediğin gibi biraz kendini kontrol edebilmeli.
  binali yıldırım çok sakin ve sorulara gayet mantıklı cevap verdi fakat programda çok pasif bir rol aldı ve çokça ezildi. bu, kurallara uymadığından kaynaklanıyor olsa da zaman zaman sunucu, onun süresi olduğu halde, binali yıldırım’ı susturmaya çalışıp kendi sorusunu sormaya diretti.
  ekrem imamoğlu’nun baskın olması başkanlığa daha uygun gibi geldi gelmesine de programa sinir oldum.
 • 0
  caesar 28 gün önce
  en tırt programlardan birisi oldu, herkes çoktan unuttu bile.
 • 0
  sokaktalamba 27 gün önce
  herkesin işine geldiği gibi konuştuğu, birbirini tutmayan sözler sarf eden iki adamı tüm türkiye'nin neden ilgi ve alaka ile seyrettiğini anlayamadığım bir programdı. birinin kazanacağı bir türden program değildi açıkçası.

  ayrıca neden basit bir belediye seçimi tüm türkiye'nin gündemine oturuyor anlamış değilim.
 • 0
  alkoritma 26 gün önce
  arkadaşlar, zaten binalinin ne mal olduğu ortada.. ama son günlerde eko da bana pek samimi gelmiyor. lakin adaylar belli, şimdiye kadar olduğu gibi iktidarı değil de yine muhalefeti desteklemenin zamanı gelmiş. inşallah bir gün bu ülkede layığınca olan idarecilere kavuşabiliriz.
 • 0
  sjense 25 gün önce
  kazananı bilemem de, kaybeden koca bir halk.
 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  582 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  magic
  banabubade

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)
  • kural dışı açılan başlıklar değiştirilecektir.