pm / para aşktan önce gelir

  9
  ghostrider 22.2.2019 00:53 ~ 7.5.2021 15:33
  para insanlık tarihinde büyük rolü olan bir eşyadır. aşk ise insanlık tarihinin en eski duygularından biridir. bu ikisinin bir araya gelmesi lidyalı'ların marifetidir.

  zamane aşklarının yani gönül çelenlerin yerini günümüzde "mantık" takma adını almış olan maddi aşklar almıştır. örnek verme ihtiyacı duymuyorum, çünkü 80 yaşında bir adamla 30 yaşındaki bir kadının arasındaki aşk ya östrojen fazlalığındandır, ya da kadın kördür. kadın üzerinden örnek verdiğim için beni bağışlayın, burada erkeğin amacı zaten bellidir: egosunu tatmin etmek. belki de abazadır.

  şimdi de yeni bir aşk türedi aldı başını gidiyor. bu aşklara 50 adımda bir rastlamak mümkündür aslında. genelde kız arkadaşlarıyla buluşmaya gelen kızlar ve cebinde kyk kredisi olan bir öğrenciden ibarettir bu buluşmalar. kafe aşkları.

  bildiğiniz gibi toplumumuzda eskiden çokça yaygın olan, günümüzde de hala izleri bulunan bir alış veriş çeşidi varır. buna köylü milleti aşk dese de bizim dilimize başlık parası olarak geçmiştir. alan memnun satan memnun hesabı. alman usulü değil bizim usulümüz.

  iki taraf birbirini sevse bile, bir taraf kesinlikle maddi bir beklenti içinde olacaktır mutlaka. maddi beklentisi olan taraf, beklentisi karşılanmadığı müddetçe aşkın yürürlüğe girmesine karşın bir yargıç rolü üstlenir mutlaka. buna biz gelin tarafı diyoruz.

  bunlar maddi aşkın en masum halleri. ülkemizde aileleri tarafından maddi ihtiyaçlar karşılığında verilen 15'lik açmamış menekşeler mi dersin, yoksa o menekşenin güçsüzlükten boynunu büküp göz yaşlarını desenli halıya damlatması mı dersin? ne dersen de arkadaş, her iki lafın ucu da voyvoda'ya çıkıyor.

 • 1
  maximum 22.2.2019 08:07
  kesinlikle haklı. arkadaşa katılıyorum.
 • 0
  hedap 23.2.2019 14:19
  hala başlık parası isteyen var. ben kızımı bu yasa kadar getirdim (para harcadım demek istiyor yani) karşılığını almak istiyorum diyorlar açık açık. bu insanların yatacak yeri yok vallahi.
 • 0
  omfg 23.2.2019 18:17
  paraya önem vermeyen kızlar pm atsın bekliyorum.
  edit:param yok,borç batağındayım..