2
the flash hakkında genel bilgiler dikkat spoiler
the flash nedir ?

flash karakterimizin kendine koyduğu takma isimdir. gerçek ismi ise en çok bilinenden başlayarak barry allen , wally west , bart allen ve jay garickdir. her ne kadar böyle olsa da karakterlerimiz dc evrenine göre cinsiyet ve ırk değişimine uğrar. hespi ayrı birer kişidir.

fakat aralarındaki en güçlü flash wally west’de diğer flashlar gibi süper hız gücüne sahiptir. açılan bir boyut kapısını kapatabilmek için elinden gelen tüm çabayı gösteren wally kendini speed force boyutunda hapsolmuş bulur. büyük güçlüklerle oradan çıkabilen wally speedforce'la arasında direkt bir bağ kurulduğunu fark eder. bunun sonucunda wally west kendinden önceki iki flashdan çok daha güçlü ve hızlı olduğunu ve onlarda olmayan yeteneklere sahip olduğunu fark eder. speed force’la olan bağı sayesinde geçmişte ve gelecekte speed force’u kullanan herkesle iletişim kurabilmiştir.

speed force demişken peki bu speed force nedir ?


dc 'deki hız birimlerinden biri olup en yüksek hızı belirtmektedir. dc 'de hız bariyerleri vardır;

ses, ışık, zaman (bu bariyeri aşabilen zamanı kendisi için durdurur), boyutsal (dimension-bu bariyeri aşabilen boyutlar arası yolculuk edebilir ve ışık hızından en az 127 milyon kat hızlı hareket edebilirler) ve en son speedforce 'dur.

barry allen superman 'in speedforce 'u aşabileceğini düşünür. hatta batman 'e superman 'in neden gücünü sakındığını sorar. (superman, boyutsal bariyeri aşabilir fakat flash gibi speedforce 'a hakim edemeyişinden yüksek hızlarda giderken etrafına zarar verir)


flash hangi güçlere sahiptir?


flash ve yakınları sonsuz gençlik adı verilen ölümsüzlüğü taşır. hem kendisi hem de eşleri bu açıdan yaşlanmazken speed force ismini verdiğimiz güç kaynağından aldıkları gücün eseridir. speed force kullanılarak enerji inşaları oluşturulabilir. örneğin wally west’in kullandığı kostüm, enerjiden oluşan bir katı madde olup gücünü speed force’dan alır. yine flash etrafında enerji duvarı oluşturabilir, hızını objelere ya da diğer insanlara aktarabilir, her şeyden hız çalabilir.


flash nasıl oluştu ?


flash bir takım deneyler yüzünden onu yapay bir yıldırımın çarpması ile şuan ki güçlerini kazanmıştır. bu tesadüf mü ? '' tesadüf değil barry bu yıldırım seni seçti ''
 • 1
  halicarnas 1 yıl önce
  quicksilver kadar havalı olcakmı acaba yeni jl fiminde


 • süper kahramanlar

  Burda Süper Kahramanlar ile ilgili herşeyi paylaşabilirsiniz

  0 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  imambayildi

 • sadece süper kahraman resimleri paylaşın.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...