6
üniversiteyi ikinci sene de kazanmak
avantajları ve dezavantajları ile konuşalım tecrübeli arkadaşlar detaylı yorum yaparsa daha güzel olur.
 • 0
  filozofunsakali 1 yıl önce
  2. senem bu senem,hiçbir avantajı yok ilk sene kazanamadıysan ikinci sene kazanırım diye düşünüyorsan yanılıyorsun 1 sene okulsuz başıboş gezmek bildiğin 2gram bilgiyi unutturuduğu gibi ders çalışma isteğini de kırıyor. Zaten böyle eğitim sisteminde üniversiteyi kazansan ne olur kazanmasan ne olur.Yeteneğin varsa geliştirmeye bak yoksa zor.
  0
  evrimparodisi 1 yıl önce
  etrafımda çok olumlu örneği var 2. sene tekrar girenlerden ama dershane vb. yerler olacağı için önümüzde ki yılı da boş geçireceğimi sanmıyorum
  0
  filozofunsakali 1 yıl önce
  Benim çevremdekilerin de hiçbir avantajına olmadı benimde dahil bildiğimi söylerim :D
 • 0
  hzsamet 1 yıl önce
  2. senem besyo bile düşünüyorum şuan o derece
 • -1
  issizadam 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  1. senemde kazanamadım
  2. senemde harç parasıyla içmeye gittim yerine koyarım sonra diye koyamadım
  3. senemde sevgilim sınava götürdü tercihimi yaptı.
  4 senede de 2 yıllık okulu bitirdim
 • 3
  oxygen 1 yıl önce
  en azından denemedim dememek gerek.
 • 0
  surmelibirgenc 1 yıl önce
  Astsubaylık düşünüyorum .
  2.senem
 • 2
  kullanici 1 yıl önce
  Valla olumsuz yanı yok denecek kadar az. Tek olumsuz yanı 2.sefer için hazırlanırken kişi üstündeki baskı artıyor. Olumlu tarafı daha iyi hazırlanmış oluyorsun, daha olgun ve hazır oluyorsun. Üniversite hayatı farklıdır hele bir de aileden uzakta okuyacaksanız. Hayat deneyiminiz oluyor bol bol. Buradan sosyal mesaj da verelim. Kesinlikle üniversite okuyun, ufkunuz açılsın.
  0
  evrimparodisi 1 yıl önce
  Rehberlik hocası sadece sınavın size vereceği tecrübe bile çok büyük bir artı olur dedi. Diğer okullarda ki arkadaşlarla konuştum onların bazıları ikinci sene girecekmiş hedefi yuksek olanlar hep ikinci seneye bırakıyor sanırım
 • 2
  breathsymphony 1 yıl önce
  Avantajları saymakla bitmez, eğer sen iradeli bir insansan.
  Sadece şöyle bir örnek vereyim abartı değil kesinlikle benim bir arkadaşım MF'den ilk girdiği sınav senesinde 372 bin küsür sıralamadayken, 2. sene bunu 9 bine çekti. Düşünsene nerden nereye, bu sadece kişiye bağlı bir durum yani eğer gerçekten dilersen yaparsın. Ki bu vatandaş liseyi ilkokulu boş beleş geçirmiş bir insan öyle yok yaa onun temeli vardır denilebilecek bir durumda yok. Hatta dersaneye dahi gitmedi, evde hazırlandı. Ki internet var ve bu devirde bilgiye ulaşamamak için öküz olmak lazım. Programa hiç uymayan biriyken kendine programlar yaptı ve bunları uyguladı. Gayette 1 senede öğrendi her şeyi, çalıştı, emek verdi ve başardı, neyle çok vakit geçirirse onda iyi olur insan.
  Zaten üniversite çalışmak zorunda olduğundan kişiye kendi kendine öğrenebilme yetisini kazandırabilmekte hah işte bu 2. sene var ya bunun için bir ön hazırlık gibi bir şey daha çok vaktini çalışmaya adarsan neyi nasıl öğrendiğini, nasıl yorum yapabileceğini öğreniyorsun. Öğrenmeyi öğreniyorsun kısaca.
  0
  evrimparodisi 1 yıl önce
  Bende öyle düşünüyorum hedefim var ve hedefimin peşini bırakacak değilim bu sene yapabildiğimin en iyisini yapıcam ama seneye tercih yapıcam
 • 0
  abi2efesversene 1 yıl önce
  valla aga mezunum çok efso taşak keyfi yapıyom ders de çalışıyom
 • 1
  nestor 1 yıl önce
  Zor olanı başarmaktır. Yapan arkadaşlari tebrik ederim.
 • 1
  papazkarasi 1 yıl önce
  Hocam okul gibi bir zaman kaybın olmayacağından şanslı bir konuma düşüyorsun bence,okulda kaybettiğin zamanı gerek ders çalışarak gerek başka şeylerle vakit geçirerek harcıyorsun.Kafan rahat oluyor ders konusunda.Sadece derse odaklanmakla zaman gerçekten bitmiyor hobilere de gerçekten fazlaca bir zaman kalıyor.
  Tek bir dezavantajdan bahsedebilirim o da üzerinde oluşan aile baskı.
 • -1
  gecereis 1 yıl önce
  Vallaha hiçbilmiyorum ya. Abim 2. senesinde kazanmıştı ben 1. Birşey farketmedi aslında.
 • 0
  firenk 1 yıl önce
  Başlığı açan arkadaşın kazanıp kazanamadığı muammadır.
  -de birleşik yazılır.
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  Universiteyi bi sene gec bitirmekle yarisacak durum . ara vermeden universiteye basladim fakat okulum uzadi. Benden once bitiren arkadaslar işsiz yani pek kaybim yok
 • 0
  analizan 1 yıl önce
  İlk senemde Peyzaj Mimarlığı okumuştum 3 ay sonra bıraktım, ikinci senemde Psikoloji kazandım hazırlık falan derken 4 sene geçti. Şunu söyleyebilirim; üniversiteyi bi sene erken bitirmenin hiçbir faydası yok, önemli olan üniversite okurken ne kadar vasıf kazandığın, kişiliğinin nasıl değiştiği, ne kadar insan tanıdığın, mesleki donanımının nasıl olduğu. 5 sene boyunca ot gibi derse girip, sevmediğin bir bölümü okuyacağına ikinci senende kazan istediğin bölümü oku gelecekte istediğin mesleği yap.
 • 0
  undrelax 1 yıl önce
  ilk sene karabükte işletmeyi tutturdum ama dondurdum şimdi 2. sınava gircem
 • 0
  kisalm 1 yıl önce
  İkinci yıla bıraktım.
 • 0
  filozofunsakali 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Bu sene de kazanamayıp askere gidip orada kalacam hayata dair çaba sarf etmiyorum ki işlerim rast gitsin sıkıcı yani hayat. (Toplu intihara sürüklemiş gibi oldum ama yok böyle bir şey :D )
 • 0
  potheadsmoker 1 yıl önce
  3. Girisimde yerlesebildim 2 senede kazanmak nasil bir duygu bilmiyorum(ilk 2 sene okullari begenmedim)


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...