değişmeyen bir dünya hayali

  2
  muhurdar 17.7.2020 22:22
  hiç değişimden yorulduğunuz, değişmeyen bir dünya hayal ettiğiniz bir zaman oldu mu? bu biraz cennet tasavvuru gibi de aynı zamanda. fakat değişimi seven ve değişimsiz bir dünya istemeyen insanların olması beni şaşırtıyor. sonuçta değişimlerden elde ettiğimiz tecrübeler bizi olgunlaştırdığı gibi aslında eninde sonunda bir noktaya da vardırıyor gibi geliyor. zaten o noktaya geldikten sonra değişimin bir öneminin kalmıyor olması gerektiğini düşünüyorum.
 • 0
  tesla52 17.7.2020 22:35 ~ 22:36
  değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir. çok mutlu, çok huzurlu olursak ve herşey sabit olursa arınma gecesine döneriz sonra. doğada başarı, değişime en hızlı ve en iyi ayak uydurandır.
  0
  muhurdar 17.7.2020 22:42
  yani elinizde olsa da böyle bir dünya kurmazdınız?
  0
  tesla52 17.7.2020 22:51
  değişimin sınırlarını belirtmemiz gerekiyor. nasıl bi değişimsizlikten bahsedicez. gelir eşitliği olan ve suç oranının 0'a yakın olduğu bir dünyayı bende isterim ama bu değişimsizlik olmaz. ayrıca olgunlaşma ve tecrübe, değişim değil sabit kalmaktır. bir olgu değişmişse cahil olursun sonradan onu öğrenirsin. ben memurluğa bile karşıyım, hergün aynı saatte kalkıp aynı tip elbiseyi giyip aynı arabayla aynı binaya gidip aynı insanları görüp aynı masaya oturup aynı işleri yapacağım bir hayatı maaşı ne olursa olsun istemiyorum. kulağa bile korkunç geliyor, insan kafayı yer.
 • 0
  muhurdar 17.7.2020 23:12
  peki değişimden beklentiniz ne? değişimin değişmemesi de en nihayetinde karşımıza değişimsizlik olarak çıkmıyor mu? değişimler bir yerden sonra o kadar da değişim olmuyor. özellikle madddesel dünyanın sınırlarını düşününce çok kısıtlı bir olasılık sınırımız var sanki
 • 1
  tesla52 17.7.2020 23:26
  bu kelimeyi çok kullandık anlamını yitirdi. değişim sınırımıza gelince haklı sayılırsın, şimdi evet memurlukta olduğu gibi hiçbir şey değişmiyor ve hergün aynı hayatı yaşıyormuş gibi olabilir ama maddesel olarak mümkün değil, hergün aynı havayı soluyamazsın, aynı suyu içemezsin, hergün adana kebapta yesen herbirinin tadı farklı olacaktır. hergün aynı yerde aynı saatte fotoğraf çeksen herbirinin ışığı farklı olucaktır. dediğim gibi değişimin sınırına göre değişir. ezcümle sıkılmayacağımız kadar değişim iyidir :)