evlenmeden önce geçmesi gereken süre

  10
  imperium 18.9.2020 19:55
  bir kızla tanışıp 3 ay sonra evlenen insanları, filmlerde bombadaki kırmızı ve mavi kablolardan birini gözünü kapatım rasgele koparan insanlara benzetiyorum. ideal süre bence 2 yıl, o da yeterli değil ama riski düşürür en azından.
 • 0
  systemfailed 18.9.2020 20:01
  çok geçmesin çok muhabbet tez ayrılık getirir derler.
 • 0
  hedap 18.9.2020 21:14
  fazla şey ettirmeyin. evlenmek aile kurmak öyle eskisi gibi kutsal değil. boşanmak vs çok basit ve kolay. ki öyle de olması lazım zaten. biriyle evlendin ve çok başka bir insan çıktı diye ömür boyu çekmek zorunda değil kimse kimseyi.
  ille de her şeyini bileyim iyice tanıyayim vs diye uzatirsan ömür geçer gider bir daha da geri alamazsın. birini tanımak derken zaten eger karşında ki insan kendini duygularına tamamen esir etmiş biriyse onu dünyaya ikinci bir daha gelse ve yine tanımaya devam etmeye çalışsan bile başarılı olamazsın. çinko onun duygusu dusuncezi davranışları ve tepkileri, beynini ve mantığını emir komuta zinciriyle yöneten duygu hormonlari tarafından dakika dakika bile degisiklik gösterebilir. asıl böyle insanlarla birlikte olmak her an patlama riski bulunan zaman ayarlı bı bombayla aynı yatağa girmek gibidir ki iki kablodan birini kesip kurtulma sansin da olmaz. her turlu elinde patlar.
 • 0
  ziverbey 19.9.2020 03:14
  ne kadar sıkıntıyı beraber aştığınıza göre değişir. kimi okulun bitmesini bekler, kimi asker yolu gözler. kimisi önce abim - ablam der, kimisi ailemin borcu var der. ha küt diye zor zaman geçirmeden evlenenlere kendini nasıl bir zorluğa soktuğu anlatılmalıdır. bence sonsuza kadar geçmesi gereken vakittir.
 • 0
  sevde 19.9.2020 23:06
  bir insanla aynı evde yaşamadıkça asla iyi tanıyamazsınız.

  insanlık yönünden istemediğiniz bir huyu yoksa, en az %55-60 anlaşırım diyorsanız evlenin.

  o kişi annesiyle nasıl konuşuyor, saygılı mı? edepli mi?
  arkadaşlarıyla diyaloğu nasıl?
  bunlarda kişiliği hakkında bilgi verir.
  10 sene de beklesen aynı eve geçince farklı gelecek.
 • 0
  aynendiyerekyasamak 22.9.2020 10:58
  eşimle tanışmamızla evlenmemiz arasında geçen süre 5ay.
  5yıl bitti evleneli.
  çok şükür problem yok.
  üniversitede tanışıp büyük aşk yaşayan 5 yıllık ilişkilerinin ardından evlenip hemen çocuk yapan arkadaşım boşanma arefesinde. önemli olan yıllar değil nitelik.

 • 0
  circlepit 23.9.2020 21:37
  eşimle 7 yıl sonra evlendik. yani 18 de tanıştık 25 de evlendik. şu an 28 iz. üstelik memleketimiz çok uzaktı. universitede tanışmıştık. önemli olan süre veya mesafe değil, anlaşabilmek. birbirine güvenebilecek olgunlukta olmak. duygusal olarak yakın olabilmek.