8

hemen görevden alın hiç durmayın sakın

atatürk, başkanlık sistemi padişahlıkla eşdeğer olduğu için cumhuriyeti seçti” dediği iddia edilen müftü yardımcısı açığa alındı

20 nisan’da, cuma hutbe yayınının kesilmesinin ardından, 24 haziran’daki seçimleri kastederek "atatürk, başkanlık sistemi padişahlıkla eşdeğer olduğu için cumhuriyeti seçti. şimdi yeniden bir istişare edilip, bir sistem kurulacak" dediği iddia edilen zonguldak müftü yardımcısı kemal türksoy, açığa alındı.

"padişahlığı yıkmışız artık 90 sene sonra bir daha padişahlığa dönecek halimiz yok. kararı birlikte vereceğiz. nasıl vereceğiz danışacağız görüşeceğiz ama bir kişi neticeyi bildirecek aynı evin reisi gibi. gidişatı yapalım mı yapmayalım mı devletimiz şu anda öyle bir karar aşamasında. sizlere danışacaklar. bu işin nasıl olacağını en iyi siz bilirsiniz. bizim kamu vicdanımız her şeyi hassas ölçer. cenab-ı hak cümlemizin amellerini makbul eylesin. atatürk ve silah arkadaşlarına allah'tan rahmet diliyorum."

dedi ve görevden alındı
 • 0
  kahvelipuding 1 yıl önce
  (pi: @urghc) had safhalardan bir fikir özgürlüğü işitildi.
  1
  urghc 1 yıl önce
  bu her zaman böyleydi dostum, bir topluluğa sesleniyorsan eğer (ki burada konu, malum kişinin hedef kitlesi) hükümet karşıtı konuşmak tehlikelidir. bu sadece ülkemizde değil, herhangi bir ülkede bu şekilde başkana/cumhurbaşkanına saldırmanın yaptırımı illa ki vardır. fikir özgürlüğü topluluğa fikir empoze ederkenki durumda ölçülmez, sen istediğini düşünüp, istediğini tartışabiliyorsan arkadaşlarınla, o zaman fikir özgürlüğü vardır. 80'li yılları düşün; ne istediğin kitabı okuyabiliyordun, ne de istediğin sanatçıyı dinleyebiliyordun. işte o zaman fikir özgürlüğü ciddi anlamda kısıtlanıyordu. burada şu an fikir özgürlüğü kısıtlanıyor olsaydı bunları bile rahat rahat paylaşamazdı içeriğin sahibi.
  0
  kahvelipuding 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  başkana saldırı mi oluyor cumhuriyeti desteklemek.. gerçekten komiksiniz daha ne duruma düşeceksiniz merak ediyorum. cumhuriyet sayesinde oraya geçip cumhuriyeti destekleyene cezai işlem uygulamak yenilen kaba pislemektir. bir dahakine had safhada fikir özgürlüğünden bahsederken 2 kere düşünün. hatta durun 3 5 mumkun oldugunca. sağlıcakla.
  0
  urghc 1 yıl önce
  gözünde nasıl görünüyorum bilmem fakat hükumet yanlısı değilim, öncelikle bunu bil. sizin sıkıntınız bu işte. hükumet ile ilgili en ufak şeyi savunan biri sizin gözünüzde "tayyip sempatizanı". yok öyle bir şey birader. ben sadece buralara çok daha kötü hallerden geldiğimizi söylüyorum. cumhuriyeti savunmana kimse bir şey demez. beni rahatsız etmese de bu saldırgan bir söylem olarak algılanabilir. sonuçta sosyal medya başta olmak üzere çok fazla ortamda bu adama "padişah olmak istiyor" vesaire dendi. doğru ya da yanlış, konu bu değil. sadece bu adamlar ülke yönettikleri için prestij ve duruş sahibi olmalılar. sırf bu yüzden bile bu tarz yaptırımlar uygulanıyor olabilir. ha doğru mu? bence de değil ama bunu yapan bu adam değil, sistemin gerekçesi bunlar.
  0
  kahvelipuding 1 yıl önce
  sanırım tekrar okursanız size tayyip sempatizanı demedim virgül ima dahi etmedim. ben sizin savunduğunuz fikri eleştiriyorum. çok kötü hallerden gelip beterini görmek ve buna iyi demek te çok ilginç bi görüş. çünkü ülke tarihi boyunca bu kadar parçaya ayrılmamıştı. ya sağcı solcu ayrildi ya alevi sünni. şimdi bakınız akçısı solcusu kürdü suriyelisi iyisi gavuru müslümanı ne yapacağını bilmeyeni vatanseveri haini fetöcüsü.. bölük pörçük edilmiş bi halk hangi prestijle yönetilebilir. yapılanı haklı görüyorsanız da sizde kalsın görüşünüz teşekkürler.
  0
  urghc 1 yıl önce
  burada insancıl bir tartışma peşindeyim, çok fazla çatala vuruyorsun. yapma. çoğul davranman beni birileriyle aynı kefeye koyman anlamına gelir, bundan rahatsız oldum. daha kötü yerlerden geldiğimizi söyledim, iyi durumdayız demedim. laflarımı da oldukça çarpıtıyorsun. vaziyetten memnun değilim. sadece sistemin her zaman bu olduğunu söylemeye çalışıyorum. ya biraz mantıklı düşün, atatürk zamanında sosyal medya olsaydı; dinciler rahat durur muydu? şimdi hükumet karşıtı olanlar gibi davranmazlar mıydı? kesinlikle davranırlardı. peki atatürk sessiz mi kalırdı? ben belli bir kesimin tarafında değilim, sadece yapılanı yorumluyorum. iyiyiz demiyorum, daha kötüydük diyorum. bu da demek oluyor ki; bunlara sebep olan tek şahıs değil, sistem. sadece ülkemizde değil bütün dünyada, belki de bütün kainatta böyle işler bu. hayvanlar aleminde bile bu böyledir. lidere fütursuzca sallayamazsın. doğru ya da yanlış, sikimde değil.
  0
  kahvelipuding 1 yıl önce
  siz hala ilk kullandığınız cümleyi eleştirdiğimi anlayamadınız. konuyu sisteme vurarak söylediğinizi geri alamazsınız. siz li konuşmak bir adaptır sizi bi tarafa ittiğim yok. sanırım basıma bela almışım. demir bile sıcak alınca eğilir.
  0
  urghc 1 yıl önce
  söylediğim her kelimenin arkasındayım. siz'li hitabını çoğul algıladığım için de kusura bakma. uykusuzluktan gerginim biraz. ben en başından beri sistemin böyle olduğunu savunmaya çalıştım, anlatamadıysam benim hatam, konuşmamın geneline odaklanırsan düşüncemi daha iyi idrak edersin. "sanırım basıma bela almışım." söylemini de hakaret sayarım, ayıp. ben burda adam gibi tartışmaya çalışıyorum. üslubumu beğenmiyorsan muhattap olmazsın benimle, olur biter. birbirimizi kırmaya hiç lüzum yok. umarım derdimi anlatabilmişimdir. son olarak, umarım seni de içeri atmazlar.
 • 0
  suatbuyukboz 1 yıl önce
  referandum seçiminde ben bunu söylediğimde kimse fark etmemişti sonunda anlayan birileri konuşmaya başlamış
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  609 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.