3

anime

onlarca türü bulunan japon animasyon dizileri
 • 0
  mein_diana 10 ay önce
  yani ne olmuş animenin bu olduğunu bende biliordum farklı bişeyler sunmanı bekliordum ;/
  0
  fucckerfuckerra 10 ay önce
  öncelikle animeden başlayayım anime kısa olarak tanımlanırsa japon çizgi filmidir. aslında anime her şeydir , anlatılmaz yaşanır demek lazım. aslında bakarsanız türkiye’de herkes anime izlemiştir fakat ne olduğunu bilmemektedir. mesela annenize ve babanıza sorabilirsiniz , heidi, şeker kız candy izlemişler mi ? eminim ki izlemişlerdir. kardeşinize sorabilirsiniz pokemon, digimon, yugioh izlemiş mi? yine eminim ki izlemiştir , fakat ne olduğunu bilmemektedir.

  dediğim gibi anime her şeydir. bir hobidir, bir uğraş, bir ilgi alanıdır.

  anime japonlar tarafından çizilmiş 7den 70e her yaş için türü bulunan çizgi filmlerdir. normal amerikan yapımı çizgi filmler ile arasında fark büyüktür. animeler de kan, dövüş, cinsellik, komedi, korku ne ararsanız vardır. fakat amerikan yapımı çizgi filmlerde kan, korku, cinsellik neredeyse yoktur. istisna yapımlar da olabilir. animeler de bir bayanın duş yapması bizler tarafından normal karşılanır. fakat anime harici çizgi filmlerde normal değildir.

  anime türleri neledir ?
  bir çok anime türü vardır. izleyiciler bu türlere göre şeçimini yapıp izlemektedir. bu türler aynı zaman izleyici kitlesini belirler. psikolojik anime türü genelde +18’e hitap eder. buna en iyi ve en bilinen örnek olarak death note diyebiliriz yeterli mi??
  0
  mein_diana 10 ay önce
  bunu yoruma değil içerik kısmına yazman lazımdı bence yazını düzelt başlığın yanında duran aşşağı doğru bakan kırmızı üçgene bas ve buraya yazdıklarını kopyala yapuştır yap benden sana demesi