alamos gold'un ceo'sundan pişkin açıklama (alamos'un açıklanmayan "türk ortağı" için bomba iddia!)

  2
  systemfailed 7.8.2019 23:33
  reuters'a konuşan alamos gold'un ceo'su mccluskey, ağaçları kendilerinin değil hükümetin kestiğini söyledi ve kaz dağları'ndaki protestoların siyasi olduğunu iddia etti.

  kaz dağları’nda 195 bin ağacın kesildiği ve alamos gold'un 4 milyar dolar kazanması beklenen projeye yönelik tepkiler artarken, projeyi yürüten kanada merkezli şirketin ceo’su john mccluskey protestoların ‘siyasi’ olduğunu öne sürdü.

  alamos'un açıklanmayan "türk ortağı" için bomba iddia!

  iddialara göre o şirket çiftay inşaat taahhüt ve ticaret a.ş

  ankara kulislerine bomba gibi düşen o iddiayı gazzetta9.com açıklıyor...

  iddialara göre ismi özenle saklanan o firma çiftay inşaat ve tahhüt a.ş... ancak şirketin alamos ile ortaklığının değil "ana taşeronu" olma şeklinde bir ilişkisi olduğu belirtiliyor.

  çiftay inşaat ve taahhüt a.ş ise faaliyet alanları içerisinde "maden araması" da olan bir şirket.şirket elazığ,bursa,kütahya,giresun illerinde altın,demir,bakır madeni arama iznine sahip ve arama faaliyetlerine devam ediyor.

  çiftay inşaat ve tahhüt a.ş ise uzun yıllardır sektörde olsa da özellikle akp iktidarı ile daha da büyüyen ve kamuoyu tarafından tanınmasını sağlayan projeye ise ankara'nın en lüks ve prestijli ofis/konut/avm projesi olan next level projesi ile imza atmış bir firma.

  çiftay inşaat ve taahhüt a.ş'nin next level projesindeki ortağı ise pasific inşaat...pasific inşaat'ın en önemli özelliği ie akp mkyk üyesi ve akp ankara milletvekili asuman erdoğan'ın eşi fatih erdoğan'a ait olması.
 • gündem

  gündemi yakalayan ilgi çekici ve sıcak başlıkların eklenmesi gereken bölüm.