7
google now ile akıllı telefonun aslında daha yeni akillanmaya başladığını öğrenmek.
ilk samsung note 3 de deneyimlemistim bu konuşarak komut işlevini. ingilizce kısıtlı kelimeler ve komutlarla sırf heyecan ve yeni bir deneyim olması nedeniyle sempati duymuştum. ama günlük sosyal yaşamda kullanmaya kesinlikle elverişli değildi. yani bir anda sosyal bir ortamda telefonumu çıkarıp open facebook dedigim an, garip bakışlara maruz kalıyordum.+ komutu yanlış algıladığında asistndan çıkıp normal bir şekilde facebook a girmeye çalışmak o bakışlara haklılık veren ayrı bir şebeklik oluyordu.
şimdi ne değişti diye bakıyorumda; artık bütün yazıları konuşarak yazıyorum. günlük hayattaki kullanımından bahsedecek olursak, arabadayım ve sürus güvenliğini tehlikeye atmamak için telefonun sadece google tuşuna basıp, ornegin aykut'u ara diyorum. 2 sn içinde arıyor.
radyoda sık sık tamamlayıcı sigorta reklamı duyuyorum. merak edip "..." nedir ? diye sorduğumda o sorunun cevabını bana uzun uzadıya metin olarak okuyor.
aracımı yemek yemek için bir yere çektiğim de algılıyor, yemekten kalktığimda bana bildirim gönderip, aracınız su kadar uzaklıkta kaldı diye mesafe bilgisi sunuyor.
beni bir saat sonda kaldır dediğim de alarmı hemen 1 saat sonrasına ayarlıyor. sabah 7 de kaldır dediğim de aynı şekilde farklı farklı tariflere uyarak saatleri ayarlıyor. yani tek bir yönteme ayarlanmamis.
rehberimde ki bir kişiye aykut'a mesaj yaz diyorum, ne yazmami istersiniz diyor. "..." yaz diyorum, "..." mesajınız hazır göndermek ister misiniz diyor? hayır diyorum. tamam sorun değil diyor:)) evet dediğim de zaten mesaj gitmiş oluyor ama bu mutevazilgine hayran kaldım:)
arama kısmında nedir ? yazdığınız hemen hemen her türlü bilgiyi sesli olarak okuyacak bir yer buluyor.
bir semt yada adres ismini söylediginizde, size oraya olan mesafeyi, trafik bilgisini, ve ortalama kaç saatte gideceğinizi sesli olarak tek tek söylüyor.
ve bunların hepsini kısa süre içinde kelimeleri çok net bir şekilde yazıya dökerek yapıyor.
google in hayatımızda bize yaşatacagi değişikliklerin ne denli sınırsız olduğunu daha iyi görmeye başladık. google now i hala bilmeyen arkadaşlar var ise, araştırın ve kullanın derim. eskisi kadar zor değil hatta bazı anlarda çok kolaylaştırici.
 • 1
  oxygen 1 yıl önce
  google now u yaklaşık 2 yıldır falan bekliyorum :d ingilizcesini kullansam da insanlar tip tip bakıyor napıyo bu falan diye kendi aralarında konuşuyorlardı. neyse ki artık onlar da öğrenecekler
  1
  yusufir 1 yıl önce
  bunları çok garipsiyor şuan çoğu kişi. 1 2 gün önce bir arkadaşın evinde muhabbeti geçti yeni s7 almış. bak dedim bunda google now var(yukarıda ki anlattıklarimi anlattım) iyi ki s7 almışim felan bi tripler:) ama dediğin gibi, türkçe olmasının da verdiği kolaylıkla sanırım 1 sene içerisinde popülerliği artar.
 • 0
  yusufir 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
 • 1
  tswayne 1 yıl önce
  şu puiv de ilk defa ciddi anlamda güzel bir paylaşım gördüm.

  bir bilişim öğrencisi olarak dediğin her şeye katılıyorum.

  güzel yazı olmuş.
  1
  yusufir 1 yıl önce
  sağolasin.
  0
  lazcoder 1 yıl önce
  "bir bilişim öğrencisi olarak" nispete gerek yoktu :) bizde yazılım öğrencisi adayıyız. :)
  0
  tswayne 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bilişim dediğim veri tabanı öğrencisiyim. grafikerliğide unutmayayım bari.

  bilişim öğrencisini sadece kısaltmak için kullanmıştım.

  c# ellerimizden öper
  0
  lazcoder 1 yıl önce
  yanlış dalı seçtin, web programcılığını seçecektin
 • 0
  keyiftuccari 1 yıl önce
  dun aksam baslıgını okuduktan sonra bende kullanmaya basladım.arac kullanırken falan super kolaylık saglıyor iyi geliştirmişler :)
  1
  yusufir 1 yıl önce
  tam bizim iş için değil mi ? :)
  0
  keyiftuccari 1 yıl önce
  aynen öyle buyuk nimet :)
  0
  lazcoder 1 yıl önce
  google bu boru değil yapacaklar tabi :)
  verin kişisel bilgilerinizi verin, sonra bir google reklamında kendinizi görürseniz şaşırmayın :)
 • 0
  lazcoder 1 yıl önce
  2013'ten beri google now benim asistanım. o zamanlar türkçe değildi ama ingilizce olarak işimi görüyordu, şimdi türkçe daha da iyi


 • android

  Android işletim sistemi hakkında her şey.

  27 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  garavel

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...