bir birimize mangal-barbekü yapmayı öğretiyoruz...

  7
  serbestyazar 28.9.2019 14:03
  herkes fikrini söylesin üşenmesin yazsın ilk önce herkes hangi ekipmanları kullandığını yazsın etsin, sonra hangi et veya tavukları tercih ettiğini söylesin yazsın ardından işleme nasıl başladığını yazsın ilk defa yapacaklara veya daha iyi yapabildiğini düşünenlere vs yardımcı olur.
 • 2
  bizanskurdu 28.9.2019 14:40 ~ 14:40
  mangaldan kolay ne var. eğer gittiğin yerde kuru odun çoksa, kömüre pek ihtiyacın olmaz. önce küçük odunları güzel bir istifle taşlar ile yuvarlak yaptığın alana. sonra kalın ve kuru odunları üçgen yap. bunlar güzel bir yansın yarım saat kadar, zaten kömür olurlar. arada yelle, güzel tutuşsun. istersen üzerine yarım kilo falan kömür atarak ateşi daha da güçlendirebilirsin.

  ben genelde mangal götürmem, tel yeter. taşlar ile kendim yaparım mangalı, daha zevkli ve doğal.

  eti ateşe çok yakın tutma yoksa dışı yanar içi pişmez. mangalda en güzel tavuk kanat, antrikot, köfte ve sucuk olur bana göre. pirzola gibi etleri mangalda çok sevmem. herkes bunları iyi yapamaz çünkü, az pişirmezsen kayış gibi olur.
 • 0
  redi 28.9.2019 19:31
  burger yapın, efsane oluyor. karamelize soğan için döküm tavaya ihtiyacınız olacak.
 • 0
  hedap 28.9.2019 22:23
  bu işler böyle olmaz. eski şirketimde ki genel müdürümü mangalla tanıştırıp müdavimi yapmış bir adamım.
  eline vericeksin maşayi, dayayacaksin odunu, cakicaksin çakmağı.
  dokunmadan hissetmeden olmaz öyle.
 • 0
  serbestyazar 30.9.2019 09:45
  en alta öncelikle kağıdı koyarsın sonra çalı çırpı odun tahta toplarsın ama biraz fazla topla ki tutuşsun yansın sonra yakarsın en alttaki kağıdı ordan zaten üste koyduğun çalı çırpı yanar tam yandığına emin olduktan sonra gidersin üstene kömürleri koyarsın sonra mis gibi devam edersin.