7
enerji içecekleri neden bu kadar reklam veriyor
bildiğiniz üzere piyasada pek çok enerji içeceği satılmakta ve bunlar meşru olarak piyasada bulunmaktadır.
üzerinde zararlı ibaresi ayrıca 18 yaşından küçüklerin içmesi, diyabet sorunları yaşayanların tüketmesi vesaire zarardır olduğu ibareleri bulunan enerji içeceklerinin sağlığa zararlı olduğunu pek çok otorite ortaya koymaktadır. özellikle alkol ile karıştırılarak tüketilen bu içecek alkol ile karıştırıldığında daha zararlı hale gelmektedir.

sağlığa zararlı konusundan ziyade enerji içeceğinin neden bu kadar çok reklam yaptığı hadisesine değinmek istiyorum. formula 1 takımlarından tutun uzaydaki uyduya kadar pek çok alanda enerji içecekleri büyük reklamlar vermektedir.
bırakın formula 1, daha düşük alanlarda bile büyük firmalar reklam konusunda rekabet edemezken bu enerji içeceği firmaları neden bu alanda oldukça etkin? formula 1 de büyük otomobil markaları bile reklam ve takım alamazken, enerji içecekleri çok mu büyük paralar kazanıyor da böylesi reklamlar yapabiliyor.
evet acaba çok mu tüketiliyor ve enerji içecekleri. yani çevremize bakarsak o kadar da tüketildiği söylenemez bu enerji içeceklerinin. ancak tanıtım yaptıkları araçların son model oluşu, ayrıca çok büyük reklamlar vermeleri çok mu kazanıyor ki sorusunu akla getiriyor. tahminimizce bu kadar satış yapmadıkları halde bu destek nereden geliyor, ya da hangi amaca hizmet etmektedir. bu enerji içeceklerinin kafein içerdiği bilinmektedir. ayrıca yapılışının boğa spermi kullanılarak yapıldığı iddiaları, internet videolarında mevcuttur. doğruluğu tartışılırsa da sağlığa zararlı olduğu bilinmektedir. bağımlılık yaptığına dair bir kanıt yoktur ancak kola gibi bu enerji içecekleri de dünya piyasasına hakim olup, üst akıllara(üst akıllar dedim hehehe ) hizmet mi etmek hedefleniyor acaba.
 • 0
  mevsimlikisci 2 yıl önce
  muhtemelen kar marjları çok yüksektir ondan olabilir.
 • 2
  ilteris 2 yıl önce
  satılmayan malın reklamı çok olur bu bir ticaret stratejisidir
 • -1
  kacanzi 2 yıl önce
  şirketler sadece bir şeye yoğunlaşmaz yani ne bileyim redbullun sahibi şirket bir tek enerji içeceğimi yapıyor ? elbet başka kanallarıda vardır yani
 • 0
  yaabakmabana 2 yıl önce
  .
  0
  keyiftuccari 2 yıl önce
  burda ne yazilip silindi acaba :)
  0
  yaabakmabana 2 yıl önce
  silinmedi, editleyecektim. şimdi üste yazıyorum.