avcılar

  2
  kamesrep 4.4.2018 12:03
  robert de niro abimiz bir filminde diyor ki "şu hayattaki en acı şey harcanmış yetenektir." doğup büyüdüğüm avcılarıma baktıkça bu sözü hatırlıyorum. mis gibi denizin var, parkların yeşilliklerin var. deniz otobüsü iskelen var bir işe yaramayan. karşıda gölün var mis gibi piknik alanıyla. kocaman üniversiten var. şunları bi pazarla kardeşim ya. tamam deprem vurdu da geçti gitti yani, herkes unuttu onu. sen deprem sonrası haluk leventlerle, teomanlarla, ibrahim tatlıseslerle ortalığı şenlendirmiş bir ilçesin. ama gel gör ki doğru düzgün bir yatırımın yok, katma değer üretmiyorsun. 34as'nin ilk durağı olmaktan gayrı bi bilinirliğin yok. bu kadar güzelliğe neden bu hıyarlıklarla cevap veriyorsun sen? neden bir büyükçekmece olamıyorsun? neden o deniz otobüsü kullanımını arttırmaya yönelik bir çalışman yok? neden avcılardan kalkan topu topu 3 otobüs bir halta derman olmuyor? neden, neden, neden?
 • 0
  antipopitik 4.4.2018 15:52
  bir avcılarlı olarak katılıyorum. ancak emlak fiyatları ve boş arsa kalmamasına bakılırsa aslında avcılar'ın iyi pazarlandığını söyleyebiliriz.

  benim diyeceğim tek şey şu sahil şeridindeki seyyar satıcılara bir dur denilmesi. gidip nefes alamıyoruz dumandan dolayı. eskiden yürüyüş, koşu, kafa dinlemek için sık sık indiğim sahile artık uğramaz oldum.
  1
  kamesrep 4.4.2018 16:22
  semaverciler di mi? bir iki taneyken güzeldi, sonra suyu çıktı.